Oprogramowanie

Apple Watch poszerza zakres pomiarów wydolności kardio

Apple poszerza zakres wydolności krążeniowo-oddechowej, którą można zmierzyć na Apple Watch. Od dzisiaj aplikacja Zdrowie będzie klasyfikować użytkowników jako mających „wysoką”, „powyżej średniej”, „poniżej średniej” lub „niską” wydolność kardio. Niski poziom spowoduje powiadomienie.

Zegarek monitoruje sprawność za pomocą wskaźnika o nazwie VO2 max, czyli ilości tlenu, jaką organizm zużywa podczas ruchu lub ćwiczeń. Apple Watch już śledził średnie i wysokie VO2 max dla użytkowników podczas ćwiczeń. Ta aktualizacja rozszerza mierzony zakres i pozwala użytkownikom zobaczyć ich poziomy, gdy chodzą, a nie tylko podczas ćwiczeń.

Cardio Fitness znajdziesz w aplikacji Zdrowie.
: Apple

Apple twierdzi, że śledzi niższe zakresy VO2 max za pomocą czujników zegarka, takich jak czujnik tętna i akcelerometr. Zazwyczaj VO2 max jest obliczany przy użyciu specjalistycznego sprzętu w laboratorium, podczas gdy ktoś ćwiczy na bieżni lub innym sprzęcie.

„Apple Watch umożliwia teraz oszacowanie niskiego poziomu wydolności kardio z klinik bezpośrednio na nadgarstek użytkownika, dzięki czemu ludzie mają lepszy wgląd w to, jak mogą poprawić swoje długoterminowe zdrowie poprzez codzienną aktywność” – powiedział Jeff Williams, dyrektor operacyjny Apple informacja prasowa.

Noszenie zegarka jest z pewnością mniej czasochłonne niż chodzenie do laboratorium, ale może nie być tak dokładne. Badania porównujące smartwatche Garmin i Polar z typowymi testami laboratoryjnymi wykazały, że zegarki były zwykle wyłączone o około 5 procent. Apple nie podaje, jak dobrze zegarek wypada w porównaniu z tradycyjnymi, klinicznymi metodami pomiaru VO2 max.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook