NowościOprogramowanieRTV

Apple Watch Series 6 i SE: cena, szczegóły, data premiery

Produkty Apple ogłoszone w krótkiej, godzinnej prezentacji we wtorek rano były zgodne z plotkami i spekulacjami, które poprzedziły wydarzenie. Wiedzieliśmy, że wrześniowa prezentacja produktów firmy będzie koncentrować się na urządzeniach noszonych na nadgarstkach, odkąd Apple zaprosił nas do obejrzenia prezentacji strumieniowej z grafiką zatytułowaną „Czas leci”.

Spodziewaliśmy się więc kilku zegarków Apple, a dziś są tutaj. Istnieje model premium o nazwie Apple Watch Series 6 i tańszy model o nazwie Apple Watch SE.

Model premium zaczyna się od 399 USD za wersję z GPS; model, który dodaje funkcje komórkowe, zaczyna się od 499 USD. Działa na zmodyfikowanej wersji procesora Apple A13, który został wprowadzony w iPhone’ie 11. Model SE z procesorem o niższej mocy zaczyna się od 279 USD. Możesz teraz przygotować swój nadgarstek: oba zostaną wysłane w ten piątek, 18 września.

Jak zwykle, znaczna część prezentacji Apple Watch skupiała się na funkcjach, które pomagają poprawić i utrzymać zdrowie użytkowników. Firma przekazała tę samą wiadomość w zeszłym roku, kiedy zwróciła uwagę na takie funkcje, jak połączenia alarmowe i wykrywanie upadków. Oczywiście tym razem ten apel o bezpieczeństwo może uderzyć nieco trudniej niż w poprzednich latach, ponieważ znaczna część kraju przeżywa wiele zagrażających życiu katastrof. I chociaż komputer do noszenia może nie być w stanie ochronić Cię przed dymem z pożaru lub śmiercionośnym wirusem, Apple nadal chce wskazać, w jaki sposób może dobrze zrobić organizm.

Światło gazowe

Ważną funkcją zdrowotną ogłoszoną dla Watch Series 6 był od dawna rozpowszechniany czujnik tlenu we krwi. Grupa diod LED na brzuchu zegarka świeci czerwonym światłem przez skórę, a zestaw fotodiod mierzy światło, które odbija się z powrotem. Na podstawie postrzeganego koloru krwi, Apple twierdzi, że zegarek może zmierzyć poziom nasycenia krwi tlenem w ciągu 15 sekund. Apple sformułował to oświadczenie, wskazując na wzrost zainteresowania pomiarami poziomu tlenu we krwi z powodu wpływu Covid-19 na układ oddechowy, ale szybko zauważył, że nowa funkcja zegarka ma być używana do ogólnych „celów związanych z kondycją i dobrym samopoczuciem”.

Nowy zegarek dostarcza szczegółowe raporty dotyczące poziomu tlenu we krwi.

: Apple

Zegarek SE z ograniczonym budżetem nie ma technologii monitorowania krwi, zawsze aktywnego wyświetlacza ani możliwości EKG swoich droższych braci, ale nadal ma niektóre nowe funkcje wprowadzone w Watch Series 5. Wewnątrz znajduje się układ S5, który zasila akcelerometr, wysokościomierz i kompas. Tani SE nie zastępuje Apple Watch Series 3, który jest nadal dostępny jako prawdziwa opcja budżetowa w cenie 199 USD.

Zespół razem

Jeśli chodzi o akcesoria, Apple zaprezentował kilka nowych stylów pasków do zegarków, w tym nowy, zwany „pętlą solo”, który jest tylko jednym elastycznym kawałkiem silikonu bez zapięcia ani sprzączki. Jest dostępny jako gładka opaska lub w oplocie. Seria 6 jest również dostępna w różnych nowych kolorach, w tym w niebieskim aluminium, błyszczącym czerwonym kolorze produktu lub kilku opcjach ze stali nierdzewnej.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook