Nowości

Apple Watch Series 6: pierwsze wrażenia z bardzo dobrego smartwatcha

Miałem niecałe 24 godziny z nowym Apple Watch Series 6, co jest wystarczającą ilością czasu, aby zebrać garść wrażeń. Moje główne wrażenie jest takie: z pewnością jest to iteracyjna aktualizacja w stosunku do serii 5. Ulepszenia są prawdziwe, ale są też subtelne.

Jedna rzecz, która nie jest subtelna w ogóle to kolor jednostki testowej wysłanej przez Apple: czerwony. Jest bardzo ładny, a wykończenie koloru ma głębię i złożoność. Nie wiem, czy jestem typem faceta z czerwonym zegarkiem, ale podoba mi się, że nie jest nieśmiały. Jest również dostępny w tych nieśmiałych kolorach (szary i srebrny) oraz w jednym bardziej odważnym kolorze (niebieski).

Zwykły wybór metali jest tutaj, a ceny zaczynają się od 399 USD i mogą wzrosnąć do konfiguracji 1250 USD (lub więcej), w zależności od tego, jak bardzo chcesz LTE lub tytan. Będzie pasował również do wszystkich obecnych pasków Apple Watch. Niestety, Apple nie wysłał mi pętli Solo do przetestowania, jeśli masz nadzieję zobaczyć z tym praktyczne.

Najważniejszą cechą serii 6 jest monitor tlenu we krwi, a jedyne, co mogę o nim teraz powiedzieć, to to, że nacisnąłem przycisk, posłusznie oparłem nadgarstek na stole na 15 sekund i otrzymałem odczyty z zakresu od 94 do 97 procent. Otrzymałem również kilka nieudanych odczytów, czego doświadczyliśmy również podczas testowania monitorowania tlenu we krwi Samsung Galaxy Watch 3.

Możesz ustawić zegarek tak, aby sprawdzał poziomy otoczenia w ciągu dnia lub nocy, a światła, których używa, są najwyraźniej na tyle jasne, że domyślnie nie sprawdzają, gdy zegarek jest w trybie teatralnym.

Jak zauważa moja koleżanka Nicole Wetsman, to nie jest urządzenie medyczne, a odczyty, które zapewnia ten nowy czujnik, nie powinny być używane jako narzędzie diagnostyczne w żadnym wypadku.

Seria 6 ma również zawsze włączony wysokościomierz. Piszę to na wysokości 44 stóp nad poziomem morza, chociaż w szczegółach aplikacji kompasu (gdzie znajdują się dane wysokości) jest mały wskaźnik, który mówi „+/- 20 stóp”, więc prawdopodobnie jest lepszy jako narzędzie względne niż dokładne .

Moją ulubioną nową funkcją, którą udało mi się przetestować, może być po prostu zawsze włączony ekran. Apple twierdzi, że jest 2,5 razy jaśniejszy w swoim zawsze włączonym trybie domyślnym niż ekran z serii 5 i patrząc na nie obok siebie, wierzę w to. Jest bardzo jasne.

To, czego oczekuję, będzie ogólnie moją ulubioną nową funkcją, to szybkość ładowania, chociaż jeszcze tego nie testowałem. Apple twierdzi, że jest teraz znacznie szybszy – nawet o 40 procent szybszy niż seria 5 – co ułatwia szybkie doładowanie rano lub wieczorem. Powinieneś być w stanie przejść od 0 do 80 procent w około godzinę; droga do 100 zajmuje półtorej godziny. To sprawia, że ​​Apple Watch jest wygodniejszy w użyciu do śledzenia snu. Dla mnie Apple Watch to znacznie ładniejszy i mniej uciążliwy alarm niż mój telefon.

W pudełku znajduje się kabel USB-A z opatentowaną ładowarką Apple na drugim końcu, ale bez zasilacza sieciowego. Uważam, że jest to właściwa decyzja dla środowiska, ale nie mogę nie zauważyć, że cena tych nowych zegarków nie spadła. Prawdopodobnie było zbyt wiele nadziei, ale miałem nadzieję.

Jeśli chodzi o prędkość, jest szybka. Ale z drugiej strony seria 5 też była bardzo szybka. Myślę, że główną korzyścią, jaką większość ludzi odniesie z systemu S6 jest to, że ma wystarczający zapas mocy obliczeniowej, aby zachować szybkość podczas przyszłych aktualizacji. Krzem Apple jest tak absurdalnie lepszy od Qualcomm na smartwatchach, że Apple mógł zachować wewnętrzne elementy Series 5 i wątpię, by ktokolwiek miał coś przeciwko.

W pełnej recenzji dostanę więcej do watchOS 7, ale podobnie jak sama seria 6, postrzegam to jako aktualizację iteracyjną. Apple wymyśliło podstawowe ramy dla Apple Watch i trzyma się go. Nowe tarcze zegarków też są fajne, ale nawet przy tak wielu opcjach i tak dużej ilości dostosowań nadal czasami nie mogę uzyskać takiego, który naprawdę mi się podoba.

Mam jednak dla ciebie bardzo mocną rekomendację: nie twórz tarczy zegarka z własnego memoji. Podskakują i wydają się prawie reagować na Twoje ruchy – reagują na Twoje stuknięcia – więc to zabawne. Mniej zabawne jest to, że w jakiś sposób wyrażenia, które wybrał dla nich Apple, są nieznośny. Za każdym razem, gdy teraz patrzę na swój nadgarstek, czuję, że ten mdły ziomek patrzy w tył, a ten koleś mnie.

To znaczy spójrz na tego kretyna:

Trzymaj się żyrafy. To dobra żyrafa.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook