Różności i nowinki technologia

Apple wprowadza obsługę pęku kluczy iCloud do Chrome dla Windows, ale nie jest jeszcze gotowa

Użytkownicy złapani między Apple i Microsoft mogą teraz mieć łatwiejsze zarządzanie hasłami: wygląda na to, że iCloud Keychain pojawia się w Windows 10 jako rozszerzenie Chrome (przez MacRumors). Jest już w aplikacji iCloud na Windows 10, ale jest tylko jeden mały problem: rozszerzenie Chrome nie jest jeszcze dostępne.

Najnowsza wersja iCloud dla Windows 10 zawiera „Wsparcie dla rozszerzenia Chrome iCloud Passwords” na liście nowych funkcji, a po uruchomieniu aplikacji dostępna jest nowa opcja synchronizacji haseł. Zaznaczenie tego pola spowoduje wyświetlenie monitu o logowanie wraz z żądaniem uwierzytelnienia dwuskładnikowego. Zgodnie ze stroną wsparcia Apple, aby konto miało dostęp do tej funkcji, musisz mieć włączone dwa czynniki, co jest prawdopodobnie dobrym wyborem, ponieważ w teorii będziesz synchronizować wszystkie swoje hasła.

Mówię „w teorii”, ponieważ po ponownym zalogowaniu się pojawia się monit o pobranie rozszerzenia iCloud Passwords dla Chrome. Jednak przycisk pobierania po prostu przenosi Cię do strony 404, a wyszukiwanie rozszerzenia w Chrome Web Store nic nie daje. Wygląda na to, że Apple mógł trochę przedwcześnie uruchomić aktualizację iCloud dla Windows.

Okno dialogowe systemu Windows informujące użytkownika, że ​​musi pobrać rozszerzenie iCloud Passwords

Strona Google 404

To nie jest obiecane rozszerzenie.

Miejmy nadzieję, że rozszerzenie Chrome będzie wkrótce dostępne, ponieważ dostęp do pęku kluczy iCloud w systemie Windows znacznie ułatwiłoby życie osobom, które używają go na iPhone’ach, iPadach lub Macach. Jeśli jednak po prostu nie możesz czekać, zawsze możesz przełączyć się na dedykowanego menedżera haseł. Oczywiście przeniesienie wszystkich haseł byłoby uciążliwe, jeśli już używasz pęku kluczy iCloud, więc może być lepiej, jeśli poczekasz trochę dłużej.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook