Różności i nowinki technologia

Apple zapowiada mniejszy HomePod mini

Firma Apple ogłosiła nową wersję swojego inteligentnego głośnika HomePod, HomePod mini – mniejszą wersję głośnika, która zmniejsza oryginalny model do bardziej kompaktowego rozmiaru.

Podobnie jak pełnowymiarowy HomePod, HomePod mini nadal ma zewnętrzną stronę z tkaniny siatkowej w kolorach czarnym i białym, a także mały wyświetlacz na górze, który pokazuje kształt fali Siri i sterowanie głośnością. Nowy model ma jednak bardziej krótki, kulisty kształt, zamiast podłużnego projektu oryginału.

Nowy HomePod mini jest wyposażony w układ Apple S5, który, jak twierdzi Apple, pozwala na użycie modeli obliczeniowych do dostosowania brzmienia muzyki 180 razy na sekundę. Wiele głośników HomePod mini może również odtwarzać muzykę zsynchronizowaną i „inteligentnie” tworzyć parowanie stereo po umieszczeniu w tym samym pomieszczeniu. Apple wykorzystuje również układy U1, które zadebiutował w zeszłorocznych iPhone’ach, aby zapewnić lepsze wrażenia z Handoff jeszcze w tym roku.

Również w tym roku: obiecane wsparcie Apple dla usług muzycznych innych firm, lista, która będzie zawierać Pandorę, Amazon Music i iHeartRadio – ale przede wszystkim nie Spotify.

Oryginalny HomePod kosztował 349 USD, kiedy został po raz pierwszy uruchomiony w 2018 r., Co czyni go znacznie droższym niż którykolwiek z głośników Amazon Echo lub Google Home. Ta wysoka cena, w połączeniu z ograniczeniami oryginału tylko dla Apple (który działał tylko z Apple Music, problemem, który Apple naprawia dopiero teraz w iOS 14 tej jesieni), sprawiła, że ​​była to trudna sprzedaż, zwłaszcza w porównaniu z tańszym i więcej zdolne alternatywy Google i Amazon.

I chociaż Apple w końcu obniżył cenę oryginalnego HomePoda (teraz rutynowo kosztuje 199 USD w sprzedaży), nadal jest drogi.

To też wielka sprawa, ponieważ HomePod to nie tylko inteligentny głośnik – służy jako centralny koncentrator dla wszystkich urządzeń HomeKit, umożliwiając użytkownikom kontrolowanie takich rzeczy, jak ich światła lub drzwi, gdy nie ma ich w domu, a także włączenie funkcji automatyzacji dla aplikacji Apple Home. Bardziej dostępny HomePod nie tylko zapewnia Apple więcej sposobów na dostarczenie Siri i Apple Music do domów, ale także pomaga rozszerzyć całą obecność Apple w ramach konfiguracji inteligentnego domu.

Rozwijamy… dodajemy więcej do tego posta, ale możesz śledzić go razem z nasz blog na żywo Apple iPhone 12 aby otrzymywać wiadomości jeszcze szybciej.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook