Gry

Archiwum internetowe zachowuje teraz gry Flash i animacje

Internet Archive – cyfrowa biblioteka non-profit znana z Wayback Machine – ogłosiła, że ​​będzie teraz zachowywać animacje i gry Flash, przed planowaną śmiercią firmy Adobe dla nieistniejącego oprogramowania internetowego pod koniec 2020 r. Archiwum będzie emulować zawartość, więc działa tak, jak kiedyś, zachowując krytyczne elementy wczesnej kultury internetowej dla przeglądarek, które nie mogą już ich obsługiwać.

Archiwum internetowe podaje, że możesz już przeglądać ponad 1000 zapisanych gier i animacji, w tym klasyki takie jak „Peanut Butter Jelly Time” i „Cała Twoja baza należy do nas”. Organizacja twierdzi, że emulacja jest możliwa dzięki rozwojowi emulatora Flash o nazwie Ruffle, który jest włączony do jej systemu. Chociaż programiści Ruffle twierdzą, że obecnie nie jest kompatybilny z większością projektów Flash wykonanych po 2013 roku, dostęp do kultury, która zdefiniowała okres dojrzewania i młodości wielu ludzi, jest wygraną dla zachowania.

„Cała twoja baza należy do nas” to klasyczny film Flash oparty na niesławnym angielskim tłumaczeniu gry Zero Wing.
Obraz: Bad_CRC

Flash był krytyczny dla kreatywności we wczesnych czasach, zmieniając szare strony z tekstem i obrazami w absolutne koszmary ruchu, ale jak zauważa The Internet Archive, Flash był naprawdę ważny, ponieważ był stosunkowo łatwy w użyciu:

Oprogramowanie pozwalało początkującemu lub nowicjuszowi tworzyć zaskakująco skomplikowane i elastyczne pokazy graficzne i dźwiękowe, które pięknie działały w przeglądarkach internetowych bez konieczności dogłębnej znajomości poszczególnych systemów operacyjnych i języków programowania.

Flash minął swoją datę wygaśnięcia od 2017 r., Kiedy Adobe ogłosił, że kończy wsparcie, ale pismo zostało na ścianie jeszcze dłużej, począwszy od oświadczenia Apple, że nie zezwoli na Flash na iOS w 2010 roku. W następnych latach Firma Adobe zdecydowała się zakończyć obsługę Flasha na urządzeniach mobilnych. Niedługo potem Chrome, Edge i Safari wybrały domyślnie HTML5, gdy tylko było to możliwe, pozostawiając stary tryb gotowości, aby zgnił.

Dzięki temu nowemu narzędziu do emulacji w swoim pasku narzędzi, Internet Archive powinno być wyposażone, aby służyć jako arka dla wielu zagrożonych kreacji Flash. I nie jest sam: wydawca gier Kongregate również planuje nadal udostępniać gry Flash na swojej stronie w dającej się przewidzieć przyszłości.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook