Różności i nowinki technologia

Arlan Hamilton i Katie Rae mówią, że technika może dobrze – i dobrze

Dolina Krzemowa tak od dawna krytykowano za działanie w ramach błędnego systemu binarnego: musisz wybierać między zyskiem a pozytywnym wpływem społecznym. Ponieważ ludzie w całym kraju stoją w obliczu trwającego zagrożenia zdrowia publicznego, pokrywających się kryzysów klimatycznych i od dawna opóźnionego rozrachunku z rasą, coraz więcej ludzi wzywa branżę technologiczną do nadawania priorytetu wpływowi społecznemu nad zyskiem. Dwaj awangardowi inwestorzy kapitału wysokiego ryzyka wysyłają falę wstrząsów przez Big Tech, argumentując, że nie musi ona wybierać.

„Jeśli rozmawiasz z dzisiejszą młodzieżą, tak często słyszysz:„ Chcemy czynić dobrze ”- powiedziała Katie Rae, dyrektor generalna i partner zarządzający The Engine, podczas wydarzenia WIRED25. The Engine jest firmą typu venture wspieraną przez MIT, która koncentruje się na finansowaniu długoterminowych projektów dotyczących zrównoważonego rozwoju, zmniejszania ilości odpadów oraz rozwoju zdrowia publicznego i medycyny prewencyjnej.

„Jeśli więc po prostu podążasz za młodzieżą, oni chcą wykonywać misję, która jest dobra dla naszej planety i dobra dla naszego społeczeństwa” – wyjaśniła Rae. „Zarobisz pieniądze, będąc z nimi w zgodzie. Po prostu brzmisz staro, kiedy mówisz: „Nie możesz zarabiać na czynieniu dobra”.

Priorytetyzacja wpływu społecznego i wysłuchiwanie niedocenianych jest mocną stroną kapitału wysokiego ryzyka, a nie jego słabością, argumentował Arlan Hamilton, założyciel i partner zarządzający Backstage Capital. Ta pięcioletnia firma stawia na inwestycje w firmy, których założyciele są różnorodni i należą do niedostatecznie reprezentowanych grup. Hamilton mówi, że postrzegała dominację białych mężczyzn w kapitale wysokiego ryzyka jako szansę.

SUBSKRYBUJ

Zasubskrybuj WIRED, aby poznać najważniejsze historie dotyczące technologii, nauki i przyszłości naszego życia.

„Tak wielu ludzi przeoczywa nas i traktuje nas jak coś oczywistego” – powiedziała. „Pomyślałem, że gdybyśmy zrobili tak wiele, mając tak niewiele, jak widziałem wielu z nas, co by się stało, gdyby dano nam więcej? Gdybyśmy mieli szansę, której wcześniej nie dawano nam? ”

Postęp jest powolny, a stawka jest wysoka. Inwestycje venture capital w USA przekroczyły 130 miliardów dolarów w 2019 roku. Mimo to mniej niż 10 procent transakcji typu venture trafia do założycieli, którzy są kobietami, osobami kolorowymi lub członkami społeczności LGBTQ +. I chociaż Dolina Krzemowa znana jest z innowacji technicznych, Rae zauważa niepokojący brak wsparcia ze strony branży w finansowaniu projektów, które mają stawić czoła obecnym kryzysom klimatycznym i energetycznym. Inwestując w startupy, które traktują to priorytetowo, kapitał wysokiego ryzyka może służyć jako model dla liderów w wartości odrzucenia wyboru między rentownością a wpływem społecznym.

„Musimy nadal kształcić tych, którzy tworzą politykę” – powiedział Rae. „Również my, po stronie kapitału wysokiego ryzyka, po stronie przedsiębiorczości i innowacji, musimy wskazać drogę. To współpraca, która musi się wydarzyć ”.

Hamilton wierzy, że odnosząc sukcesy bez odrzucania różnorodności lub środowiska jako wzniosłych ideałów, przemysł technologiczny może katalizować zmiany, które już zachodzą w całym kraju.

„To nie może być tylko chwila” – powiedział Hamilton. „To musi być ruch”.

Portrety autorstwa Amandy Edwards / Getty Images i Suzanne Kreiter / The Boston Globe / Getty Images.


Więcej od dostawcy WIRED25

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook