GryRTV

Artysta Star Wars Colie Wertz ma wizję przyszłości projektowania laptopów

Nie tak dawno temu większość laptopów do gier była nieporęcznymi, jaskrawymi zamiennikami komputerów stacjonarnych, pełnymi krzykliwych bzdur RGB. Pierwszy Razer Blade, wydany w 2011 roku, ważył prawie siedem funtów i był wtedy uważany za elegancki.

W ciągu ostatnich kilku lat wiele popularnych laptopów zbliżało się do podobnych trendów projektowych. Ramki się kurczą, ekrany rosną, a obudowy są coraz cieńsze i lżejsze. Jednak kilka kategorii produktów technologicznych przeszło tak radykalną transformację, jak laptopy do gier w ciągu ostatnich kilku lat. Wprowadzenie platformy Nvidia Max-Q w 2017 roku umożliwiło laptopom do gier uruchamianie tytułów AAA w cieńszych obudowach niż kiedykolwiek wcześniej widzieliśmy – a seria AMD Ryzen 4000 jeszcze bardziej podniosła stawkę. Wraz z kurczeniem się obudowy przyszedł czas na bardziej stonowaną estetykę.

Dla wielu to dobra rzecz; sprawia, że ​​laptopy są bardziej wszechstronne i łatwiejsze do wykorzystania jako urządzenia do pracy, szkoły i urządzenia biurowe. Ale co z ludźmi, którzy chcą przenośnych maszyn, ale nadal chcą pokazać światu, że używają laptopa do gier?

Asus miał jedno rozwiązanie z podświetlaną matrycą punktową AniMe, która zdobi pokrywę niektórych modeli Zephyrus G14. MSI ma jeszcze jeden: GE66 Raider Dragonshield Edition, 15,6-calowy zestaw do gier o wadze 5,25 funta, zaprojektowany przez artystę Colie Wertza. Wertz uważa, że ​​w miarę jak laptopy są coraz bardziej subtelne, projekty takie jak jego mogą pomóc entuzjastom gier nadal potwierdzać swoją tożsamość.

Model statku kosmicznego na narysowanym schemacie, obok srebrnego pióra.

Spójrz na obszar z tarczą – to laptop.
Obraz: MSI

Za dnia Wertz jest artystą koncepcyjnym i modelarzem filmów, telewizji i gier. Pracował nad prawie każdą niedawną rzeczą, o której możesz pomyśleć w kosmosie – Gwiezdne Wojny, Transformers, Bumblebee, The Mandalorian, Wydma, i więcej. Z zawodu nie jest projektantem laptopów, ale podjął się tej pracy po spotkaniu z grupą projektantów MSI na targach Computex 2018 i przeprowadzeniu ich przez proces twórczy. Powiedział zespołowi, że nie tylko rysuje statek kosmiczny, samochód czy inną maszynę, którą projektuje. Rozwija jego historię; dopracowuje jego historię w każdym szczególe. Inżynierowie nie widzieli, dlaczego podobnego podejścia nie można zastosować w przypadku laptopa do gier i zaprosili Wertza do zaprojektowania takiego.

Więc Wertz wymyślił Smoczą Tarczę. „Zaproponowałem, abyśmy przedstawili laptopowi historię” – mówi Wertz w wywiadzie The Verge. „W mojej codziennej pracy opowiadam historie o rzeczach i zakorzeniam je w rzeczywistości lub rzeczywistości, w którą możemy się kupić. Tak narodził się pomysł Smoczej Tarczy ”.

Smocza Tarcza, zdaniem Wertza, to panel, który spadł ze statku kosmicznego i wylądował na Ziemi. „To nie jest stary, zniszczony statek kosmiczny” – wyjaśnia. Jest „bardzo wyrafinowany – na farbie nie ma brudu”. Wertz zaczął od szkicowania statku na karteczce samoprzylepnej. Oczywiście nie mógł zamienić tego w prawdziwy statek, ale użył następnej najlepszej rzeczy – modelu 3D – aby uczynić go prawdziwym.

Jego oryginalny projekt pokrywy miał logo MSI (tarcza ze smokiem) pośrodku, podobnie jak na innych laptopach firmy. Jednak kontynuując prace nad statkiem kosmicznym, Wertz zdecydował, że masywna, częściowa osłona z boku pokrywy sprawi, że laptop będzie wyglądał bardziej jak prawdziwy panel – lepiej pasowałby do historii.

Wertz był zaskoczony obecnością MSI na pokładzie. „Nie zmieniasz szumu Nike, nie zmieniasz kształtu logo” – mówi Wertz. „MSI naprężyło się na tym i to była jedna z tych rzeczy, o których nie sądziłem, że się zgodzą”.

Kolejnym odchyleniem był jasny pomarańczowy odcień; nie widać codziennie pomarańczowych laptopów. „Lubię pomarańczowy i jest to popularny kolor w stylu industrialnym. W pewnym sensie jest napisane: „To jest prototyp” ”- mówi Wertz. „Więc pokazałem pomarańczową … całkowicie spodziewając się, że ci faceci powiedzą„ Nie, potrzebujemy, żeby była czerwona ”, a potem powiedzieli:„ Nie, lubimy pomarańczę ”.

Dragonshield to nie jedyny odważny wybór kolorów, jaki MSI dokonał w ostatnich miesiącach – firma wypuściła w lutym gorący różowy model Prestige 14, a nadchodząca linia Modern jest dostępna w wielu jasnych odcieniach.

Przez cały proces projektowania Wertz myślał o swojej publiczności. Uważa, że ​​laptopy są tak powszechnymi produktami, że nie ma powodu, aby nie odzwierciedlały Twojego osobistego stylu w taki sposób, jak odzież i akcesoria. „Komputer jest tak cenną częścią, nieodłączną częścią naszego życia” – mówi. Uważa, że ​​producenci powinni „dostosowywać się do swojego stylu życia, a nie do potrzeb komputerowych”.

W przypadku pasjonatów gier może to oznaczać odważną pokrywkę. „Wiedziałem, że będzie to gra z wyższej półki” – mówi Wertz. „Nasza technologia osiągnęła punkt, w którym nasze elementy wewnętrzne są małe, możemy je wystarczająco ochłodzić. I nadal będziemy mogli powiedzieć na zewnątrz: „To jest laptop do gier” ”.

„Jeśli kiedykolwiek byłeś wśród graczy lub twórców, uwielbiają mieć najnowszą, najwspanialszą małą zabawkę” – dodaje. „A to zabawka z limitowanej edycji”. Dragonshield może być również dostarczany z modelem swojego statku kosmicznego, z którego pochodzi, oprócz pasującej myszy i podkładki pod mysz.

Jak zauważyłem w mojej recenzji GE66 Raider Dragonshield Edition, nikt tego nie potrzebuje. Ale ludzie posiadają wiele rzeczy, których nie potrzebują, a ostatecznym celem laptopa do gier (dla większości ludzi) jest zabawa. To jest cel Wertza jako artysty: sprawić, by było zabawnie. „Dlaczego nie możesz dać komuś takiemu czegoś dodatkowego, trochę historii lub czegoś, czym mógłby pokazać jego osobowość?” on mówi. „Pokażemy Ci, jak robić to, co chcesz, z odrobiną uśmiechu na twarzy”.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook