Nowości

Asus aktualizuje Zephyrus G14 i G15 o najnowsze chipy AMD i Nvidia

ROG Zephyrus G14 to jeden z najlepszych laptopów, jakie widzieliśmy w 2020 roku, po części dzięki wyjątkowemu procesorowi Ryzen 9 4900HS. Asus zaktualizował Zephyrusa G14 (oraz jego większego brata, Zephyrusa G15) o najnowsze chipy AMD i Nvidii.

Oprócz aktualizacji chipów oba modele mają nowe opcje wyświetlania. G14 jest teraz wyposażony w panel 144 Hz. Dostępny jest również model 2K 120 Hz, który według Asus obejmuje pełną gamę kolorów DCI-P3. G15 ma wyświetlacz QHD 165 Hz, również ze 100-procentowym pokryciem DCIP-3.

Asus dodał także nowe animacje do swojego Anime Matrix (siatka świateł LED pokrywających pokrywę G14). Jest teraz wirtualny zwierzak, który może mieszkać na ekranie i wchodzić z tobą w interakcje. To brzmi bardzo uroczo (i potencjalnie dziwnie wygląda dla gapiów).

G15 został nieco przeprojektowany. Jest odziedziczony po zawiasie ErgoLift G14, który unosi klawiaturę nieco nad ziemię, aby poprawić chłodzenie (i wygodnie ukryć część dolnej ramki). Ma też większy touchpad niż jego poprzednik – o 20 procent większy, żeby być dokładnym. Asus dodał również dodatkowy mikrofon (były dwa, a teraz są trzy).

Zephyrus G15 w kolorze Eclipse Grey otwarty, pochylony w prawo.  Na ekranie pojawi się logo ROG.

Tutaj jest w „szarości zaćmienia”.
: Asus

Oba modele mają większe baterie 90 Wh (a żywotność baterii w G14 była już całkiem dobra). Asus twierdzi, że ładowanie G15 zajmuje ponad 10 godzin. Oba mają również ulepszone głośniki z zupełnie nowym oprogramowaniem Dolby Atmos i dwukierunkową redukcją szumów AI. Jednak nadal nie ma kamer internetowych do obejrzenia.

G14 i G15 będą dostępne w pierwszym kwartale 2021 roku. Asus nie ogłosił jeszcze, czy ceny ulegną zmianie. Aktualne modele zaczynają się od 1049 USD.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook