Gry

Asus ma 32-calowy monitor do gier 4K z HDMI 2.1, który zostanie dostarczony jeszcze w tym roku

Asus przygotowuje się do wydania swojego pierwszego monitora do gier obsługującego HDMI 2.1, który oferuje przepustowość wystarczającą do wyświetlania rozdzielczości do 4K przy 120 klatkach na sekundę po podłączeniu do kompatybilnego komputera z systemem Windows, Xbox Series X lub PS5. ROG Swift PG32UQ to, według Asusa, pierwszy na świecie 32-calowy monitor do gier HDMI 2.1, a oba jego porty HDMI obsługują najnowszy standard.

Podłączenie przez DisplayPort 1.4 umożliwia temu monitorowi wyświetlanie 4K z częstotliwością odświeżania 144 Hz na komputerze, jeśli masz komponenty zdolne do tak wysokiego wzrostu. Do tej funkcji Asus przypisuje technologię zwaną Display Stream Compression (DSC), która kompresuje strumienie UHD bez zauważalnego spadku jakości wizualnej.

Podobnie jak Acer Nitro XV28 ogłoszony w zeszłym tygodniu, ROG Swift PG32UQ zostanie dostarczony dopiero w drugim kwartale 2021 roku. Asus nie podał ceny tego modelu, ale nie oczekuj niczego poniżej 899 USD – to cena Acera za mniejszy 28 -calowy Nitro XV28. Oba mają panel IPS 4K 144 Hz z czasem reakcji 1 ms, ale urządzenie Asus może okazać się preferowanym wyborem wśród graczy PC, ponieważ ma większy ekran z kompatybilnością z Nvidia G-Sync. (XV28 ma FreeSync Premium.)

Asus twierdzi, że Swift przechodzi obecnie proces certyfikacji, ale w momencie premiery powinien być kompatybilny z trybem zmiennej częstotliwości odświeżania Nvidii, aby wyeliminować rozrywanie ekranu i artefakty.

Asus ROG Swift PG32UQ

Widok z tyłu PG32UQ.
: Asus

ROG Swift PG32UQ obsługuje HDR 600, umożliwiając osiągnięcie maksymalnej jasności 600 cd / m2. To trochę jaśniejsze niż wspomniany wcześniej Acer Nitro, ale wciąż stosunkowo słabe w porównaniu z wieloma innymi wyświetlaczami obsługującymi HDR. Wyświetlacz jest fabrycznie skalibrowany pod kątem dokładności kolorów, z pełnym pokryciem gamy sRGB i 98% gamy DCI-P3.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook