GryRTV

Asus ma jeszcze więcej monitorów do gier wyposażonych w porty HDMI 2.1

Omówiliśmy zapowiedź Asusa dotyczącą 32-calowego monitora ROG Swift PG32UQ na początku tego tygodnia w ramach targów CES 2021, ale firma czekała do tej pory, aby ujawnić więcej monitorów z portami HDMI 2.1.

Zasadniczo są to ekrany, które chcesz, jeśli masz wysokiej klasy komputer PC, PS5 lub Xbox Series X, dzięki czemu możesz zobaczyć swoją rozgrywkę w rozdzielczości 4K z prędkością do 120 klatek na sekundę. To wielka sprawa, jeśli naprawdę chcesz, aby twój sprzęt się rozpadł, dlatego ściśle obejmowaliśmy monitory i telewizory wymaganymi portami HDMI 2.1 wymaganymi do osiągnięcia tej wysokiej rozdzielczości i równowagi wydajności.

Zaczynając od tego, co prawdopodobnie będzie najdroższą opcją (choć Asus nie podzielił ceny), jest 43-calowy ROG Strix XG43UQ pokazany powyżej. Ten model ma wyświetlacz typu 4K VA z częstotliwością odświeżania 144 Hz i czasem reakcji 1 ms. Dzięki funkcji Display Stream Compression (DSC) powinien być w stanie wyświetlić to pełne 4K 144 Hz przez DisplayPort, tak jak ROG Swift PG32UQ.

Ten model jest wyposażony w dwa porty HDMI 2.1 z obsługą FreeSync Premium Pro, zmienną częstotliwością odświeżania (VRR) i trybem automatycznego niskiego opóźnienia (ALLM). Istnieją również dwa porty HDMI 2.0. Ten panel ma HDR1000 i obejmuje 90 procent przestrzeni kolorów DCI-P3.

Asus TUF Gaming VG28UQL1A

Asus TUF Gaming VG28UQL1A
Asus

W połączeniu z TUF Gaming VG28UQL1A jest to 28-calowy wyświetlacz 4K IPS, który zapewnia również częstotliwość odświeżania 144 Hz i czas reakcji 1 ms. Ma HDR400, który będzie znacznie mniej jasny niż powyższy model i obejmuje 90 procent przestrzeni kolorów DCI-P3. Asus twierdzi, że ten ma obsługę VRR.

Pokażę Wam zdjęcie samego ekranu, ale Asus uznał za stosowne przesłać nam tylko zdjęcia jego tylnej części. Ufamy tylko, że rzeczywiście ma ekran. Ten model ma dwa porty HDMI 2.1 i dwa porty HDMI 2.0, a także DisplayPort 1.4, który powinien być w stanie przesyłać 4K przy częstotliwości odświeżania 144 Hz.

Asus twierdzi, że monitory te zostaną wprowadzone na rynek w drugim kwartale 2021 r., Czyli w ogólnym przedziale czasowym, jaki otrzymaliśmy dla większości tych ekscytujących monitorów do gier zgodnych z HDMI 2.1.

Asus ROG Swift PG279QM

Asus ROG Swift PG279QM
Asus

Jeśli nie jesteś zainteresowany skokiem na pokład pociągu HDMI 2.1, Asus ma jeszcze jeden monitor dla tych, którzy są zainteresowani wysoką liczbą klatek na sekundę przy stabilnych rozdzielczościach. To ROG Swift PG279QM, 27-calowy panel IPS 1440p z częstotliwością odświeżania 240 Hz, czasem reakcji 1 ms i portami HDMI 2.0. Będzie obsługiwał HDR400 z pokryciem 95 procent przestrzeni kolorów DCI-P3.

Asus twierdzi, że ten monitor jest wyposażony w procesor G-Sync firmy Nvidia i technologię Reflex Latency Analyzer, aby określić opóźnienie Twoich akcesoriów. Zostanie wydany w drugim kwartale 2021 roku i na tym etapie nie podano ceny.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook