RTV

Asus przedstawia nowy Chromebox 4 z procesorami Intel dziesiątej generacji

Asus ogłosił swój nowy Chromebox 4, mini komputer z systemem operacyjnym Chrome.

Wizualnie Chromebox 4 wygląda dość podobnie do swojego poprzednika (Chromebox 3). Oba są czarne z logo Asusa pośrodku i logo Chrome w lewym górnym rogu. Jest też tego samego rozmiaru – 5,85 x 5,85 x 1,58 cala – ale Asus dokonał dużej zmiany pod maską. Tam, gdzie Chromebox 3 był napędzany procesorami Intel 8. generacji, Chromebox 4 oferuje procesory Intel 10. generacji. Asus twierdzi, że zapewnią one „szybszą, płynniejszą i bardziej energooszczędną wydajność”.

Chromebox 4 jest wyposażony w nowy blokowany uchwyt VESA i zasilacz 65 W.
: Asus

Nowy Chromebox może zawierać procesor Intel Celeron 5205U lub jeden z trzech procesorów Intel Core: i3-10110U, i5-10210U lub i7-10510U. (To jest 15W TDP).

W przypadku innych specyfikacji możesz skonfigurować Chromeboksa 4 z 4 GB lub 8 GB pamięci (DDR4-SO-DIMM) i do 256 GB pamięci (przez dysk M.2 SATA SSD). Jest mnóstwo portów – w tym HDMI 2.0, USB-C 3.2 Gen 1 (obsługujące dostarczanie zasilania i DisplayPort) i USB 3.2 Gen 2 Type-A – które mogą obsługiwać do trzech wyświetlaczy 4K jednocześnie. System obsługuje dwuzakresowe Wi-Fi 6 802.11ax i zawiera wentylator.

Podobnie jak inne urządzenia z systemem operacyjnym Chrome, Chromebox 4 obsługuje Google Play. Oznacza to, że będziesz mógł natywnie korzystać z aplikacji na Androida na urządzeniu. To, czy naprawdę chcesz to zrobić, zależy od Twojego przepływu pracy – niektóre aplikacje na Androida działają bardzo dobrze na urządzeniach z systemem operacyjnym Chrome, podczas gdy inne są błędne i bezużyteczne. Mówiąc o systemie operacyjnym Chrome, otrzymasz również automatyczne aktualizacje oprogramowania i zabezpieczeń, więc nie musisz tracić czasu na pobranie i ponowne uruchomienie, tak jak w przypadku komputerów z systemem Windows lub Mac.

Chromebox 4 będzie dostępny w Ameryce Północnej w grudniu od 289 USD.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook