GryRTV

Asus ROG Zephyrus G14 wykroczył poza potrzebę samogłosek

Wszyscy musicie na to spojrzeć.

Oto najdziwniejszy i najfajniejszy 14-calowy laptop do gier, jakiego kiedykolwiek używałem. Nazywa się ROG Zephyrus G14 ACRNM. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego tak to wygląda, Asus nawiązał współpracę z projektantem odzieży o imieniu Acronym, który produkuje głównie takie rzeczy jak ten trencz za 2000 USD. Więc tak.

Jeśli w zeszłym roku zwracałeś uwagę na rynek laptopów, prawdopodobnie wiesz, czym jest Zephyrus G14. To potwór na platformie do gier i może działać w dowolnej grze na dowolnych ustawieniach. Żywotność baterii jest doskonała, touchpad i klawiatura są wyjątkowe, waży tylko 3,5 funta – prawie wszystko w nim rządzi. Jeśli nie czytałeś mojej recenzji G14, zrób krótką przerwę i zrób to teraz.

Witamy spowrotem. Więc ACRNM G14 kosztuje 2499 USD. Wyposażony jest w Ryzen 9 4900HS, procesor graficzny Nvidia GeForce RTX 2060 Max-Q, 32 GB pamięci RAM i wyświetlacz QHD 60 Hz. Zwykły G14 z tym samym ekranem, procesorem i GPU kosztuje 1999 USD, choć ma tylko 16 GB pamięci RAM. Jest też model za 1449 USD z wyświetlaczem 120 Hz 1080p.

Asus Zephyrus G14 ACRNM, zamknięty, od tyłu.

Za 1449 USD możesz kupić Zephyrus. Za 2499 USD możesz kupić ZPHYRS.

Od razu – czy ktoś potrzebuje wydać dodatkowe 500 USD na nieco fajniejszy projekt? Nie. Ale wysłuchaj mnie. To jest takie fajne.

Zacznijmy od zewnątrz. Akronim G14 jest czarny z matrycą punktową zakrywającą pokrywę. Te kropki to w rzeczywistości małe diody LED, które mogą się świecić, aby wyświetlać nieskończone różne wzory, od wiadomości tekstowych po logo. Możesz wybierać spośród ośmiu różnych animacji specyficznych dla akronimów. Moją ulubioną jest twarz współzałożyciela Acronym, Errolsona Hugha – migocze, porusza się i czasami wybucha.

Klawiatura Asus ROG Zephyrus G14 od góry.

G14 ACRNM wykorzystuje „specjalnie opracowane farby” i dwa oryginalne kroje pisma.

Wzdłuż dolnej części wieczka znajduje się geometryczny wzór, który wygląda trochę jak regał. „ZPHYRS” jest napisany na tylnym otworze klasyczną srebrną czcionką. Moniker jest również nadrukowany na opakowaniu i wytrawiony na spodzie obudowy, wraz z wieloma interesującymi symbolami, w tym logo ROG, wektorem kalejdoskopu, siatką pięciu nakładających się okręgów, czymś, co wygląda trochę jak Gwiezdne Wojny TIE / D Defender i to, co mogę najlepiej opisać jako prążkowany wklęsły cyklon z napisem „CZARNE DZIURY TERAZ”. (Zapytałem kilku wybrednych ludzi, których znam, i to nie jest odniesienie do niczego, czego są świadomi.) Boże, bardzo mi się to podoba.

Ale prawdziwą atrakcją tego projektu jest klawiatura. Litery są rozproszoną lawiną kolorów. Nie, nie mam na myśli podświetlenia – fizyczne klawisze są mieszaniną różnych odcieni, bez dostrzegalnego wzoru. Na każdym rogu większości klawiszy z literami znajduje się jasne „A”; inne klawisze mają swoje funkcje, a funkcje drugorzędne zajmują jedną lub dwie. „Alter” znajduje się w lewym górnym rogu Alt, $ w prawym górnym rogu 4. „VOID” jest napisane na spacji. Czcionkę można zobaczyć w starej książeczce. W jakiś sposób jest to zarówno dość wyrafinowane, jak i całkowicie niezrównoważone. Mam wrażenie, że jednocześnie piszę na starej kołdrze i The Future.

Spód Asus Zephyrus G14 ACRNM.

CZARNE DZIURY TERAZ

Ostatnią rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że jest to wstępnie załadowany program o nazwie The Brain. Został opracowany przez Harlana Hugh, brata Errolsona Hugha, i istnieje skrót klawiszowy, który go uruchamia. Celem oprogramowania jest – nie zmyślam – „zmapowanie mózgu”. W rzeczywistości możesz zmapować wiele mózgów i przechowywać je w repozytorium zwanym „BrainBox”.

Byłem sceptyczny, ale po zabawie z The Brain jestem całkowicie przekonany. Najlepszym sposobem, w jaki mogę to opisać, jest to, że pozwala tworzyć listy rzeczy do zrobienia jako animowane drzewa genealogiczne. Więc możesz mieć swoje życie osobiste w jednej gałęzi, pracę w innej, a rzeczy na nadchodzące wakacje w innej – a potem dodatkowe gałęzie zadań z tych gałęzi. Elementy mogą zawierać załączniki, takie jak listy kontrolne, grafiki i łącza; kliknięcie na przedmiot przybliża cię. To bardzo dziwne, ale bardzo fajne. Widzę, że używam go codziennie.

Całkowicie to kupię i nie obchodzi mnie, ile dóbr muszę sprzedać, żeby sobie na to pozwolić. chcę zagrać Red Dead Redemption II z możliwą do odtworzenia liczbą klatek na sekundę, jednocześnie migając wybuchową twarzą LED na każdego przechodzącego. Niektórzy ludzie uznają to za daleko od tradycyjnej estetyki „laptopa do gier”, a wielu powie, że 2499 USD to zdecydowanie za dużo pieniędzy, aby zapłacić za laptopa, który można również dostać za 1449 USD z lepszym ekranem do gier. Obie te rzeczy są prawdą.

Ale to, co kocham w tym G14, to to, że nie obchodzi go, co myślisz. Jest genialny, dziki i się nie boi. Jaki byłby lepszy świat, gdyby wszystkie produkty były tak odważne i tak nieskruszone, same nieodwołalnie.

Fotografia: Monica Chin / The Verge

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook