Gry

Asus wprowadza na rynek Chromebook Flip CM5 za 499,99 USD z procesorami AMD Ryzen 5

Asus wypuścił swojego najnowszego Chromebooka z procesorem Ryzen, Chromebook Flip CM5. CM5 ma ekran o przekątnej 15,6 cala, a Asus promuje go jako urządzenie do gier w chmurze. Jest już dostępny w Abt i Newegg od 499,99 $.

Najbardziej ekscytującą rzeczą jest to, że CM5 obsługuje zarówno Google Stadia, jak i Nvidia GeForce Now. Oczywiście ma tylko ekran 60 Hz i zintegrowaną grafikę Radeon, więc daleko mu do jakiegokolwiek „laptopa do gier”. Mimo to Asus wprowadził kilka poprawek projektowych, aby lepiej przywołać estetykę. Mianowicie klawisze WASD są zaznaczone na pomarańczowo, co według Asusa „pozwala użytkownikom wyróżnić się, ciesząc się szybką, intuicyjną rozgrywką w grach opartych na chmurze”. Niektóre laptopy z systemem Windows zrobiły odważne rzeczy za pomocą klawiszy WASD, ale jest to pierwszy Chromebook, jaki widzieliśmy z tą funkcją.

Asus podkreślił również system audio z certyfikatem Harmon Kardon i technologię stabilizacji Wi-Fi, które prawdopodobnie powinny pomóc w stworzeniu bardziej wciągających wrażeń w grach.

Obraz: Newegg

CM5 ma baterię 57 Wh, która, jak twierdzi Asus, zapewnia do 10 godzin pracy na baterii. Możesz skonfigurować urządzenie z maksymalnie 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci. Możesz wybrać Ryzen 5 3500C lub Ryzen 3 3250C, oba wyposażone w zintegrowaną grafikę AMD Radeon. Sama obudowa została wykonana ze stopu aluminium, który Asus opisuje jako „mineralną szarość” o fakturze „obsydianowego aksamitu”.

Będę Cię informował o tym, jak działa to urządzenie, gdy dostanę urządzenie w swoje ręce. W międzyczasie niedawno zrecenzowałem jego rodzeństwo, Chromebook Detachable CM3, o którym możecie przeczytać tutaj.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook