NowościRTV

Asus wybija małe, łatwe do zgubienia śruby M.2 za pomocą tego poręcznego Q-Latch

Czy jest coś gorszego niż wielokrotne upuszczanie super małej śruby, która pozwala zainstalować dysk SSD M.2 w komputerze? Tak, ale na pewno jest tam na liście – a teraz Asus ma rozwiązanie.

Nazywa się Q-Latch i jest tak proste, jak to tylko możliwe: plastikowa dźwignia ustalająca, którą można obrócić na miejsce jednym ruchem kciuka. Możesz dostać jedną z kilku nowych płyt głównych Asusa Z590 i B560, chociaż nie została jeszcze wdrożona na najdroższych płytach firmy, ponieważ PCGamesN notatki.

To nie jest zupełnie nowy pomysł, ponieważ laptopy i komputery stacjonarne zorientowane na biznes, które mógł nabyć administrator systemu, czasami zawierały plastikowe klipsy mocujące, ale po raz pierwszy widziałem coś takiego na majsterkowaniu komponenty pulpitu.

Więcej niż jeden Skraj pracownik jest szczęśliwy, że Asus coś w tej sprawie robi. Nowe dyski SSD zwykle nie są dostarczane z tymi śrubami, więc generalnie musisz ostrożnie zachować te z płyty głównej, jeśli chcesz zainstalować je później. Wstawianie ich jest denerwujące: w zeszłym tygodniu pomogłem jednemu z moich pączków zdalnie zbudować komputer, a on wielokrotnie go upuszczał. (Przepraszam, przyjacielu. Twoja smutna historia zostaje upamiętniona The Verge teraz.)

Jedna sztuczka polega na umieszczeniu śruby M.2 na krawędzi dysku SSD, zanim całkowicie dociśniesz ją do płyty głównej, wykorzystując zarówno napięcie sprężyny dysku SSD, jak i końcówkę śrubokręta, aby utrzymać ją na miejscu podczas naciskania. Ale jeśli wolisz nie zajmować się tym, widzę Q-Latch Asusa na liście dla następujących płyt głównych:

  • TUF Gaming Z590-Plus WiFi
  • ROG Strix Z590-A Gaming WiFi
  • ROG Strix Z590-E Gaming WiFi
  • ROG Strix Z590-F Gaming WiFi
  • ROG Strix B560-A Gaming WiFi
  • ROG Strix B560-F Gaming WiFi
  • ROG Strix B560-G Gaming WiFi

Mam nadzieję, że inni producenci pójdą w ślady Asusa, ale nie mam nadziei. Pamiętasz, kiedy spytałem, czy jest coś gorszego niż śruby M.2? Jedną gorszą rzeczą są maleńkie kable nagłówkowe – wiesz, te, które wydają się lubić gilotynowanie przez karty graficzne i są trudne do szczeliny, jeśli masz duże ręce. Asus też ma coś do tego, ale jego „Q-Connector” (patrz poniżej) też nie jest rozpowszechniony.

Mały plastikowy klocek z pinami, który pozwala na włożenie wszystkich nagłówków płyty głównej na raz.

To mały plastikowy klocek z pinami, który umożliwia włożenie wszystkich nagłówków płyty głównej jednocześnie.
: AsusZostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook