Różności i nowinki technologia

Asystent Google może teraz pomóc w zamawianiu dań na wynos z restauracji online

Pandemia sprawiła, że ​​zamawianie jedzenia na wynos w restauracji stało się mniej winną przyjemnością, zarówno dlatego, że jest bezpieczniejsze, jak i pomaga w utrzymaniu lokalnych firm. Google próbuje teraz przyspieszyć ten proces, ponieważ Asystent Google automatycznie wypełnia dane kontaktowe i szczegóły płatności na telefonach z Androidem po znalezieniu restauracji za pomocą wyszukiwarki Google.

Aby skorzystać z nowej funkcji, musisz wyszukać w aplikacji Google dowolną restaurację, w której chcesz zamówić, a następnie wybrać przycisk „Zamów online” na karcie informacyjnej restauracji. Po dokonaniu wyboru jedzenia możesz oznaczyć tagiem w Asystencie Google, aby sfinalizować zamówienie, korzystając z zapisanych danych kontaktowych i płatności z Google Pay i funkcji autouzupełniania Chrome. Asystent potwierdza, że ​​jesteś gotowy do zapłaty, i zamówienie zostało złożone.

Istnieją również duże ograniczenia, o których należy pamiętać: mówi Google The Verge Asystent będzie mógł na razie pomóc tylko przy odbiorze zamówień, a dostawy pojawią się w pewnym momencie w przyszłości. Działa również tylko z restauracjami, z którymi współpracuje Google w zakresie składania zamówień online, i można go zainicjować tylko z aplikacji Google na telefonie z Androidem. Google planuje dodać więcej restauracji w USA jeszcze w tym roku.

Google twierdzi, że Duplex jest tym, co napędza tę nową sztuczkę na wynos, co może wydawać się niezwykłe, biorąc pod uwagę pochodzenie tej technologii. Duplex został początkowo wprowadzony jako sposób na zautomatyzowanie dokonywania rezerwacji i spotkań przez telefon, ale później nazwa ta została zastosowana do automatycznego wypełniania formularzy wypożyczalni samochodów online i kupowania biletów do kina. Ponieważ to, co mówi Google, robi Duplex, rozszerzyło się, głos stał się mniej centralny, ale podstawowym motywem jest nadal to, że będzie automatycznie obsługiwał niektóre prace zajęciowe.

Wszystkie te nowsze funkcje Duplex mają mniej natychmiastowy efekt wow niż oryginalne demo rezerwacji telefonicznej, ale mogą być wygodniejsze: analizowanie i wypełnianie formularzy online jest zbyt powszechną czynnością online, szczególnie w przypadku restauracji, w której można zamawiać tylko pewnego razu. Posiadanie Asystenta wykonującego zajęcie ma sens – i jest mniej przerażające i zagmatwane niż rozmowa telefoniczna z robotem.

Powiadomienie „znajdź mój telefon” Asystenta Google będzie działać nawet z telefonami iPhone, o ile powiadomienia są włączone.
: Google

Google ma również kilka innych nowych funkcji Asystenta, które pojawią się w najbliższym czasie: automatyczne procedury inteligentnego domu, które można ustawić tak, aby uruchamiały się o wschodzie lub zachodzie słońca, a także jest bardziej przydatna funkcja „znajdź mój telefon” dla urządzeń Apple.

Od jakiegoś czasu możesz poprosić urządzenie Google Home o znalezienie iPhone’ów i iPadów, ale funkcja nie działała, jeśli brakujące urządzenie było wyciszone lub nie miało połączenia z Internetem. Teraz, jeśli zdecydujesz się na otrzymywanie „powiadomień i krytycznych alertów” z aplikacji Google Home, Asystent może zadzwonić na brakujące urządzenie Apple, nawet jeśli ma ono włączoną opcję Nie przeszkadzać.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook