Różności i nowinki technologia

AT&T obiecuje w tym roku ekspansję światłowodów do domu w 90 obszarach metropolitalnych

Technik AT&T pracujący z kablami na słupie energetycznym.
Powiększać / Technik AT&T pracujący nad projektem światłowodowym.

AT&T poinformowało dzisiaj, że do końca tego roku wprowadzi światłowodowy Internet do kilku milionów domów i firm. „W 2021 roku AT&T planuje zwiększyć zasięg światłowodów o dodatkowe 3 miliony lokalizacji klientów w ponad 90 obszarach metropolitalnych” – powiedział AT&T. Zwiększyłoby to liczbę wdrożeń światłowodów AT&T do około 18 milionów domów i firm.

AT&T dostarczyło tutaj listę 90 obszarów metropolitalnych. Zdecydowana większość z nich ma już dostęp do światłowodów AT&T, jak widać na tej mapie światłowodowej AT&T.

Prawdopodobnie oznacza to, że 3 miliony nowych lokalizacji będą składać się głównie z domów i firm w pobliżu istniejących instalacji światłowodowych AT&T, a nie z domów i firm na obszarach całkowicie nieobsługiwanych. Poprosiliśmy AT&T o więcej szczegółów na temat planowanego wdrożenia światłowodów i zaktualizujemy ten artykuł, jeśli otrzymamy więcej informacji.

Ogłoszenie o światłowodzie jest pewnym zwrotem od połowy 2019 r., Kiedy dyrektor AT&T powiedział: „Będziemy nadal inwestować w światłowody, ale będziemy to robić w oparciu o przyrostowy przypadek ekonomiczny. dowolny cel gospodarstwa domowego ”.

Na większości terytorium AT&T nadal brakuje błonnika

Podczas gdy 3 miliony lokalizacji to znaczna rozbudowa, w 21-stanowym obszarze usług AT&T są dziesiątki milionów domów bez światłowodów. W obszarze usług internetowych AT&T było 52,97 miliona gospodarstw domowych, a 14,93 miliona z nich miało dostęp światłowodowy do domu, powiedział związek pracowników komunikacji w Ameryce (CWA) w październiku 2020 r., Kiedy AT&T ogłosiło zaprzestanie starszych usług DSL. przez miedziane linie telefoniczne.

Spośród 38 milionów gospodarstw domowych na terytorium AT&T, które w tamtym czasie nie miały połączenia światłowodowego z domem, 22,6 miliona miało dostęp do VDSL (czyli światłowód do węzła), a 13,9 miliona miało starszą technologię DSL, która nie jest już oferowane nowym klientom, powiedział CWA. Badania przeprowadzone przez National Digital Inclusion Alliance wykazały, że biedni ludzie zostali nieproporcjonalnie wykluczeni z możliwości modernizacji szybkiego Internetu AT&T.

AT&T musiało dostarczyć światłowody do 12,5 mln lokalizacji do połowy 2019 r. Na warunkach nałożonych na zakup DirecTV i ostatecznie osiągnęło 14 mln mniej więcej w tym samym czasie.

Zaniedbanie sieci

AT&T pozwolił swojej miedzianej sieci telefonicznej pogarszać się w wyniku zaniedbań w ciągu ostatniej dekady, co skutkowało niską jakością usług i długimi przerwami w dostawie, jak stwierdzono w raporcie zleconym przez rząd stanu Kalifornia. Raport z Kalifornii wykazał, że klienci AT&T na obszarach o niskich dochodach i obszarach bez znaczącej konkurencji radzili sobie najgorzej.

AT&T szybko zwalnia pracowników w ciągu ostatnich kilku lat, pomimo obietnic wykorzystania obniżki podatku od osób prawnych do tworzenia miejsc pracy. Na dzień 31 stycznia AT&T zatrudniało 230 000 pracowników, w porównaniu z 268 000 dwa lata wcześniej. Zwolnienia są jednym z głównych powodów, dla których AT&T nie zdołała właściwie utrzymać dużych części swojej sieci miedzianej lub zmodernizować więcej tej sieci do postaci światłowodowej.

Planowane w tym roku modernizacje AT&T typu światłowód do domu będą najwyraźniej ukierunkowane na obszary, które mają przynajmniej pół-nowoczesną sieć typu światłowód do węzła, pozostawiając ludzi w innych częściach terytorium AT&T z przestarzałą technologią.

„Mamy okazję przekonwertować nasz VDSL… na światłowód do domu” w lokalizacjach, w których AT&T ma już światłowód w sąsiedztwie, powiedział dyrektor finansowy AT&T John Stephens kilka dni temu podczas wydarzenia dla inwestorów (patrz Poszukiwanie Transkrypcja Alfy).

Światłowód AT&T cieszy się popularnością wśród klientów w obszarach, w których firmy kablowe wcześniej oferowały najszybsze usługi. Podczas gdy zarówno kabel, jak i światłowód zapewniają duże prędkości pobierania, sieci kablowe są nadal daleko w tyle za światłowodami, jeśli chodzi o prędkości wysyłania. „Na obszarach, na których AT&T wdrożyło swoją sieć światłowodową, firma ma 10 procent większy udział w rynku niż jej konkurenci” – powiedział dzisiaj AT&T. Jednak w wielu obszarach, w których AT&T nie stoi w obliczu zagrożenia konkurencyjnego ze strony szerokopasmowego dostępu kablowego, firma była mniej skłonna do modernizacji swojej sieci.

Pod koniec 2020 roku AT&T obsługiwała 4,95 miliona klientów korzystających z połączenia światłowodowego z lokalną siecią lokalną, 8,74 miliona klientów korzystających z połączenia światłowodowego z węzłem oraz 407 000 starszych klientów DSL.

Plany bezprzewodowe

Konstrukcje światłowodowe są ważne zarówno dla przewodowego Internetu, jak i dla backhaul do sieci bezprzewodowej AT&T, zauważył Stephens. Dzisiejsze ogłoszenie AT&T poświęciło więcej czasu na plany mobilne AT&T HBO Max i 5G niż na budowę światłowodu do lokalu. Na niedawnej aukcji częstotliwości AT&T złożyła zwycięskie oferty na ogólnokrajowy dostęp do 80 MHz pasma „C” w górnej części pasma 3 GHz.

„Firma planuje rozpocząć wdrażanie pierwszych 40 MHz tego widma do końca 2021 r.” – powiedział dzisiaj AT&T. „AT&T spodziewa się wydać 6-8 miliardów dolarów na nakłady inwestycyjne na wdrażanie widma w paśmie C, przy czym zdecydowana większość wydatków przypadnie na okres od 2022 do 2024 roku”.

Nakłady kapitałowe AT&T wyniosły 15,7 mld USD w 2020 r., W porównaniu z 19,6 mld USD w 2019 r. I ponad 21 mld USD rocznie w poprzednich latach. AT&T podało, że planuje „wydatki kapitałowe w przedziale 18 miliardów dolarów” w 2021 roku.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook