Różności i nowinki technologia

AT&T planuje tysiące zwolnień w HBO, Warner Bros. i reszcie WarnerMedia

Logo AT&T na ścianie w jej siedzibie.
Powiększać / Logo AT&T w głównej siedzibie firmy 13 marca 2020 r. W Dallas w Teksasie.

AT&T planuje tysiące zwolnień w HBO, Warner Bros. i innych częściach WarnerMedia w ramach planu obniżenia kosztów nawet o 20 procent, poinformował wczoraj The Wall Street Journal.

WarnerMedia to coś, co zwykło nazywać się Time Warner Inc., zanim AT&T kupiło firmę rozrywkową w 2018 roku. Zwolnienia i cięcia kosztów nie są niczym nowym w AT&T w ogóle, w tym w WarnerMedia. Ale WarnerMedia odniosła szczególnie duży sukces od początku pandemii. AT&T zwolniło w sierpniu około 600 osób z WarnerMedia, co było preludium do nowych cięć, które ujawniono wczoraj. Dziennik napisał:

WarnerMedia AT&T restrukturyzuje swoją siłę roboczą, dążąc do obniżenia kosztów nawet o 20 procent, ponieważ pandemia koronawirusa drenuje dochody z biletów do kina, abonamentów kablowych i reklam telewizyjnych, według osób zaznajomionych ze sprawą.

Modernizacja, która ma rozpocząć się w nadchodzących tygodniach, spowoduje tysiące zwolnień w studiach Warner Bros. i kanałach telewizyjnych, takich jak HBO, TBS i TNT, mówią ludzie.

WarnerMedia powiedział dziennikowi, że pandemia wywarła na nią znaczący wpływ i planuje reorganizację, aby skupić się na możliwościach wzrostu. „Jesteśmy w trakcie tego procesu i będzie to wymagało zwiększonych inwestycji w priorytetowych obszarach i, niestety, redukcji w innych” – powiedział WarnerMedia. WarnerMedia zatrudniała na początku tego roku prawie 30 000 pracowników.

Poprosiliśmy AT&T i jej oddział WarnerMedia o więcej szczegółów na temat dzisiejszych zwolnień i zaktualizujemy ten artykuł, jeśli otrzymamy jakąkolwiek odpowiedź.

Wkrótce po zakupie Time Warner, AT&T powiedział, że HBO musi przyspieszyć produkcję oryginalnych treści, mimo że sieć odnosi sukcesy dzięki mniejszej, wysokiej jakości ofercie programów i filmów. Szefowie HBO i Turnera opuścili firmę w trakcie reorganizacji w 2019 roku.

Spadek przychodów WarnerMedia i ceny akcji AT&T

AT&T poda zyski za trzeci kwartał jeszcze w tym miesiącu. W swoim raporcie zysków za drugi kwartał 2020 r. AT&T podało, że przychody HBO wyniosły 1,6 miliarda dolarów, co oznacza spadek o 5,2 procent rok do roku. Przychody Warner Bros. wyniosły 3,3 miliarda dolarów, co oznacza spadek o 3,9 procent. Przychody Turnera wyniosły 3 miliardy dolarów, co oznacza spadek o 12,4 procent.

Oddział Comcast NBCUniversal i Disney również nałożyły zwolnienia podczas pandemii.

AT&T walczy na wielu frontach. Od połowy 2018 r. Firma straciła ponad 7 milionów klientów telewizji, a jej ciągła próba sprzedaży DirecTV przyniosła dotychczas oferty wyceniane na około jedną trzecią tego, co AT&T zapłaciła za firmę satelitarną w 2015 r. Na froncie usług szerokopasmowych AT&T zatrzymało sprzedając DSL nowym klientom i zwalniając tysiące techników sieciowych zamiast rozszerzania swojej sieci światłowodowej do domu.

Jak zauważył Journal, „Akcje AT&T spadły w tym roku o około 28 procent, pozostając w tyle za rywalami, takimi jak Comcast, i tracąc rekordowe notowania na giełdzie”.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook