Gry

Baby Shark to najczęściej oglądany film na YouTube wszechczasów i nie widać końca

„Baby Shark” przekroczył obecnie 7,043 miliarda wyświetleń – co oficjalnie sprawia, że ​​przyjazny dzieciom i terroryzujący dorosłych robak ucha jest najczęściej oglądanym filmem na YouTube w historii. Minęły już ponad trzy lata, odkąd Luis Fonsi i Daddy Yankee „Despacito” zdobyli tę koronę, ale rodzice nie będą zaskoczeni, widząc największy hit branży muzycznej porzucony przez imperium Pinkfong: zabieramy 2020 jeden dzień i jeden film na czas.

„To wiadomości?” mówi moja żona. „Proszę, nie graj w to. Proszę, nie graj w to. ”

Oczywiście jest już za późno. „Baby Shark” jest praktycznie w tym momencie pamięcią podstawową; nawet gdy moje głośniki są wyciszone, to już gra w naszych mózgach.

Zaskoczeniem może być to, jak dramatycznie „Baby Shark” wskoczył na listy przebojów. Kiedy w kwietniu odwiedziłem najpopularniejsze filmy na YouTube, film miał zaledwie 2,5 miliarda wyświetleń i najwyraźniej od tego czasu wzrósł o 181 procent. Podczas gdy „Despacito” zdołał wyprzedzić „Baby Shark” aż do 7,04 miliarda wyświetleń, to samo nie dotyczyło innych hitów branży muzycznej w tym samym okresie:

  • (# 3) „Shape of You” Eda Sheerana zyskał mniej niż miliard wyświetleń do 5,05 miliarda
  • (# 4) „See You Again” Wiz Khalifa z 4 miliardów do 4,8 miliarda
  • (# 7) „Uptown Funk” tylko poszedł z 3,5 miliarda do 3,99 miliarda
  • (# 8) „Gangnam Style” Psy z 3,3 mld do 3,8 mld

Jakie są # 5 i # 6 najczęściej oglądane filmy w YouTube? Oczywiście więcej piosenek dla dzieci. „Masza i niedźwiedź” ma 4,4 miliarda wyświetleń, a „Johny Johny Yes Papa” ma teraz 4,15 miliarda. Oparte na tym Vox profilu i mojego doświadczenia z „Baby Shark”, myślę, że najlepiej omijać to drugie ze względów psychicznych.

A jeśli ta grafika jest jakąkolwiek wskazówką, „Baby Shark” jeszcze nie zbliżył się do szczytu:

Grafika: Wikipedia

To może być za wcześnie, by to powiedzieć, ale wydaje się, że ma zupełnie inną trajektorię niż jakikolwiek z wielkich hitów teledysków. To może być interesująca zmiana tempa, biorąc pod uwagę, jak bardzo przemysł muzyczny zdominował listy przebojów YouTube w ostatniej dekadzie.

Z drugiej strony, mówimy o „Baby Shark”. Boże pomóż nam wszystkim.

Nawiasem mówiąc, „Baby Shark” ma tajemniczą historię pochodzenia. Pozwolę naszym przyjaciołom o godz Sęp opowiem ci o tym.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook