Gry

Banki, domy maklerskie, PSN, Steam Store i inne nie działają z powodu ogromnej przerwy w dostępie do internetu

Wiele witryn — w tym strony bankowe, biura maklerskie i usługi gier — zostało dotkniętych przez coś, co wygląda na poważną awarię Internetu. Ponieważ właściciele witryn i firmy świadczące usługi, które zapewniają szkielet sieci, starają się rozwiązać ten problem, konsumenci nie mają dostępu do usług takich jak Ally Bank, Fidelity, Sony PlayStation Network, Airbnb i innych. Kilka witryn linii lotniczych również ma problemy: witryny Delta, British Airways i Southwest mają poważne problemy.

W tej chwili nie jest jasne, co powoduje awarię, chociaż DownDetector donosi, że zarówno AWS, jak i Akamai, para sieci dostarczania treści, które obsługują większość Internetu, mają problemy. Strona stanu Akamai informuje, że firma bada obecnie problem z usługą DNS. CEO Cloudflare zadzwonił w powiedzieć, że jego obsługa nie jest winna. Skontaktowaliśmy się z Akamai i Oracle; jego Oracle Cloud również została wymieniona jako potencjalnie mająca problem.

Niektóre witryny wyświetlają komunikaty o błędach, a niektóre nie ładują się razem.

Ciężko ucierpiały również usługi związane z grami. DownDetector zgłasza wzrost ponad 40 000 użytkowników, którzy mają problemy z PlayStation Network, a sklep Steam również obecnie nie działa. DownDetector zgłasza również problemy z grami, takimi jak Fortnite i Call of Duty. Strona stanu PSN firmy Sony potwierdziła problem na krótko przed opublikowaniem tego posta: „Usługi PlayStation Network są uruchomione, ale istnieją zewnętrzne, ogólnodostępne w Internecie problemy, które mogą wpłynąć na Twoje wrażenia” – napisała firma.

Mapa na żywo Pingdom pokazuje, że problem ma charakter globalny.

Jeśli chodzi o bardziej podstawowe usługi, strony internetowe wielu banków wydają się niefunkcjonalne i, są raporty 911 systemów nie działa w wielu stanach. Nie jest jednak jasne, czy awaria służb ratunkowych jest związana z innymi awariami sieci — Departament Szeryfa hrabstwa Grayson w stanie Wirginia donosi, że awaria 911 wynika z przecięcia światłowodu.

Rozwijanie…Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook