Nowości

Będziesz oglądać Snyder Cut w proporcjach 4: 3, ponieważ HBO Max szanuje kino

Żeby nikt się nie martwił, że HBO Max zniweczy twórczość Zacka Snydera Liga Sprawiedliwych, za które firma wydała 70 milionów dolarów na powtórki i nowe efekty cyfrowe, aby sprostać wymaganiom reżysera i zaspokoić wieloletnie zapotrzebowanie fanów na lepszą wersję szeroko panoramowanego filmu, usługa poprzedza wszystkie strumienie filmu krótkim ujawnieniem :

„Ten film jest prezentowany w formacie 4: 3, aby zachować integralność twórczej wizji Zacka Snydera”.

Zgadza się. HBO nie będzie sztucznie przycinać obrazu tylko po to, aby zaspokoić Twoje naturalne zapotrzebowanie na oglądanie na szerokim ekranie. Nie powie to też Snyderowi, może hej Liga Sprawiedliwych nie jest Pierwsza krowa i nie musi być prezentowany w ciasnym pudełkowym formacie, w którym nie jest jasne, czy cały film był pierwotnie przeznaczony do prezentacji. To jest po trzech latach żądań jego wizja i nikt jej nie dotknie.

Słuchaj, nie mam zamiaru naśmiewać się z reżyserów wybierających mniej typowe proporcje (twierdzę, że to prawda Pierwsza krowacichy film o krowie, który też został nakręcony w 4: 3, został pozbawiony miejsca na liście nominowanych do Best Picture). Ale to oznacza, że ​​najbardziej znany film HBO Max – ten, który został ogłoszony jeszcze przed udostępnieniem usługi przesyłania strumieniowego, jest przeznaczony wyłącznie dla tej usługi i ma na celu przyciągnięcie nowych subskrybentów – jest prezentowany w proporcjach „ Seriale telewizyjne z lat 90. i pozostawia około połowy ekranu pustego na większości nowoczesnych urządzeń.

Już przed debiutem filmu dziś rano wiadomo było, że cięcie Snydera zostanie zaprezentowane w 4: 3. Więc to naprawdę tylko ostrzeżenie HBO – prawdopodobnie mające na celu ostrzeżenie dla mniej obsesyjnych fanów, którzy mogą być zdezorientowani uprawą – to niespodzianka.

Film został podobno nakręcony w tym pudełkowym formacie, a jeśli tak jest, to faktycznie widzisz jeszcze na ekranie niż w wersji z 2017 roku (która została wydana w bardziej tradycyjnym formacie panoramicznym … i również była o dwie godziny krótsza). Zamierzeniem było, aby wyższy materiał filmowy był wyświetlany na gigantycznych ekranach IMAX, które mają współczynnik zbliżony do 4: 3, chociaż zazwyczaj tylko fragmenty filmu są prezentowane w większym formacie. Na razie najlepszym wyborem do oglądania filmu na urządzeniu przeznaczonym dla tego rozmiaru ekranu jest coś nieco mniejszego:

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook