Różności i nowinki technologia

Belkin SoundForm Connect Audio za 99 USD umożliwia dodanie AirPlay 2 do dowolnego głośnika

Nowy SoundForm Connect Audio firmy Belkin to klucz sprzętowy za 99 USD, który pozwala zamienić dowolną parę głośników z portem 3,5 mm lub optycznym w konfigurację zgodną z AirPlay 2. Innymi słowy, jest to faktycznie wersja Apple (nieistniejącego już) Chromecasta Audio.

Jako ktoś, kto naprawdę lubi AirPlay 2, jest to bardzo interesująca koncepcja, szczególnie jeśli masz starsze głośniki lub zestaw audio, który chciałbyś podłączyć do reszty systemu AirPlay.

Konfiguracja jest prosta: wystarczy podłączyć SoundForm Connect Audio do zasilania (na szczęście przez USB-C), a następnie podłączyć gniazdo słuchawkowe 3,5 mm lub kabel optyczny do portu wejściowego systemu głośników.

: Belkin

Niestety, SoundForm Connect Audio ma dość wysoką cenę za to, co robi. Chromecast Audio kosztował kiedyś 35 USD, co czyniło go całkiem niezłą opcją do podłączenia starego głośnika do konfiguracji audio multiroom. Echo Dot (który jest również pełnoprawnym inteligentnym głośnikiem) można podłączyć do wszystkiego, co ma gniazdo słuchawkowe, aby używać go z Alexą i kosztuje od 40 do 50 USD – nie licząc częstej sprzedaży Amazona.

Ale SoundForm Connect Audio kosztuje 99 USD tylko po to, aby dodać głośnik do konfiguracji AirPlay 2. To od dwóch do trzech razy więcej lub więcej niż podstawowy głośnik półkowy firmy IKEA Symfonisk (który oferuje również obsługę AirPlay 2).

Biorąc jednak pod uwagę, że tak naprawdę nie było rozwiązania dla tego rodzaju konfiguracji, odkąd Apple wycofał AirPort Express (który oferował podobną funkcjonalność dla oryginalnego standardu AirPlay), SoundForm Connect Audio jest lepszy niż nic. Jednak stosunkowo wysoka cena oznacza, że ​​prawdopodobnie przyda się tylko właścicielom droższych zestawów głośnikowych.

SoundForm Connect Audio jest już dostępny w przedsprzedaży na stronie internetowej Belkin, a zamówienia zostaną wysłane pod koniec czerwca.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook