Nowości

Bezpłatne, nieograniczone miejsce na dane w Zdjęciach Google wygaśnie w przyszłym roku

Na dłużej Od pięciu lat Zdjęcia Google są jedną z najłatwiejszych rekomendacji w dziedzinie technologii. Jest pełen funkcji, wszechobecny, inteligentny, łatwy w użyciu i, co najważniejsze, pozwala na przechowywanie nieskończonej liczby zdjęć w rozdzielczości „wysokiej jakości” – grzeczny sposób na powiedzenie „skompresowane” – bez pobierania ani grosza. Już nie. Pociąg z sosem ze Zdjęć Google opuści stację latem przyszłego roku, poinformowała dziś firma. Gdy przekroczysz 15 gigabajtów, będziesz musiał zapłacić.

Ważne jest, aby mieć jasność co do tego, co dokładnie się tutaj zmienia. Wszystkie konta Google mają 15 GB bezpłatnego miejsca, które pochłania wiadomości i załączniki Gmaila, pliki z Dysku Google i zdjęcia Google przesłane w ich oryginalnym rozmiarze. To wszystko nadal obowiązuje. Ale do tej pory miałeś opcję, aby pozwolić Google zmienić rozmiar twoich zdjęć do maksimum 16 megapikseli podczas ich przesyłania. Te zdjęcia, a także filmy, które osiągają szczyt w rozdzielczości 1080p, nie wliczają się do limitu 15 GB. Od 1 czerwca 2021 r. Będą dostępne nowe filmy o dowolnym rozmiarze.

Dobra wiadomość: oznacza to, że istniejące zdjęcia i filmy „wysokiej jakości” nie będą objęte limitem 15 GB ani żadne, które prześlesz do maja przyszłego roku. W poście na blogu ogłaszającym zmianę, wiceprezes Zdjęć Google, Shimrit Ben-Yair, powiedział, że 80 procent użytkowników powinno pozostać poniżej swojego limitu przez około trzy lata, zanim osiągną ten limit, chociaż oczywiście Twój przebieg będzie różny. (Wysokiej jakości zdjęcia przesłane z telefonów Pixel pozostaną wyłączone).

„Ponieważ tak wielu z was polega na Zdjęciach Google jako domu swoich wspomnień z życia, uważamy, że ważne jest, aby był to nie tylko świetny produkt, ale także, aby był w stanie służyć Państwu przez długi czas” – mówi David Lieb, kierownik produktu Zdjęcia Google napisał w środę na Twitterze. „Aby zapewnić, że jest to możliwe nie tylko teraz, ale w perspektywie długoterminowej, zdecydowaliśmy się dostosować podstawowy koszt świadczenia usługi (przechowywanie treści) do podstawowej wartości, z której korzystają użytkownicy (posiadanie powszechnie dostępnego i użytecznego rejestru Twoje życie).”

Innymi słowy, lepiej zmusić ludzi do zapłaty, niż całkowicie zrezygnować z usługi.

Jak mogą zaświadczyć byli użytkownicy Dropbox Carousel, ciężko jest się odwrócić od utraty dostawcy pamięci masowej w chmurze. W przeszłości Google nie wstydził się zabijać ukochanych zasobów. (RIP Czytnik Google, niech żyje RSS.) Ponadto pobieranie opłat od użytkowników bezpośrednio za Zdjęcia Google również wydaje się lepsze niż zarabianie na nich poprzez reklamy, które, według Lieba, pozostają poza stołem.

Mimo to będzie to niepożądane przejście dla wielu, wielu ludzi, którzy polegają wyłącznie na Zdjęciach Google jako repozytorium pamięci. Gdy już to zrobisz, rozszerzone plany magazynowania zaczynają się od 20 USD rocznie za 100 GB i sięgają aż do 50 USD miesięcznie za 10 terabajtów. Firma Google wprowadziła narzędzie do szacowania, jak długo będzie trwać Twoje miejsce na dane, w oparciu o aktualny wskaźnik przesyłanych plików, a w przyszłym roku łatwiej będzie znaleźć przesłane pliki, które możesz chcieć usunąć: rozmyte lub ciemne zdjęcia, powiedzmy lub długie filmy .

: GoogleZostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook