Nowości

Biden planuje filtrowanie Snapchata w dniu inauguracji oraz zamknięte wydarzenie na żywo

W obliczu trwającej pandemii i bezprecedensowego zamknięcia stolicy kraju inauguracja Joe Bidena będzie wyglądać inaczej niż wcześniej.

Komitet inauguracyjny Biden zaplanował już tydzień obszernych wydarzeń telewizyjnych – takich jak występy na żywo Lady Gagi i Fall Out Boy – ale aby spróbować odtworzyć koleżeństwo z wydarzenia na żywo, zespół wymyślił również nowy sposób uczestniczyć wirtualnie.

W środę zespół Bidena uruchomi filtr Snapchata, który przenosi użytkowników do Kapitolu, aby wziąć udział w programie z domu. Po wybraniu filtru inauguracyjnego w bębnie Snapchata, użytkownicy mogą zrobić selfie przed Kapitolem, gdy konfetti spadają z góry. Jeśli użytkownicy odwrócą kamerę, zostaną powitani przez Biden Jumbotron przed tłumem uczestników inauguracji, których twarze to selfie wysłane przez kibiców online.

Filtr Snapchata w dniu inauguracji Bidena w trybie selfie.

Filtr odtworzy ekskluzywną wiadomość od Bidena bezpośrednio skierowaną do użytkowników Snapchatta. “Hej Snapchat !! To ja, Joe. Witamy na inauguracji! ” on mówi.

Filtr przekieruje również użytkowników, którzy mają do niego dostęp, do transmisji na żywo z wydarzenia inauguracyjnego w środę.

„Tegoroczna inauguracja pozwoliła nam stworzyć nowe, innowacyjne i kreatywne narzędzia dla Amerykanów w całym kraju do uczestniczenia w inauguracyjnych tradycjach i ceremoniach, pozostając w domu, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo” – powiedział Christian Tom, dyrektor ds. Cyfrowych prezydenckiego komitetu inauguracyjnego. „Cieszymy się, że prezydent elekt Biden podzieli się swoim przesłaniem na temat zjednoczenia kraju z ludźmi na Snapchacie i zaprosi ich do wzięcia udziału w tej historycznej inauguracji”.

Środki bezpieczeństwa uniemożliwiły tradycyjne selfie, ponieważ większość Waszyngtonu została zablokowana w wyniku zamieszek na Kapitolu. FBI ostrzegło przed planowanymi protestami zbrojnymi w tym rejonie, co zachęciło Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego do rozpoczęcia inauguracyjnej operacji bezpieczeństwa mającej na celu ochronę Białego Domu i Kapitolu podczas inauguracyjnych wydarzeń. W środę około 21 000 członków Gwardii Narodowej będzie w Waszyngtonie, aby pomóc w zabezpieczeniu wydarzenia.

Inauguracyjny filtr Snapchata opiera się na kampanii technologii rozszerzonej rzeczywistości Bidena, która została wykorzystana w zeszłym roku w celu uzyskania wyniku głosowania. W jednym filtrze przed dniem wyborów użytkownicy mogli kierować swoje kamery na skrzynki pocztowe USPS i otrzymywać wskazówki, jak głosować pocztą. We wrześniu ubiegłego roku zespół Biden wydał produkty dla graczy Animal Crossing: New Horizons, a później tej jesieni zaprojektował całą wyspę w grze do odwiedzenia przez graczy.

„Mamy nadzieję, że to narzędzie przyniesie inauguracyjne doświadczenie młodym Amerykanom, gdziekolwiek się znajdują, i udostępni je ich przyjaciołom i rodzinom” – powiedział Tom w oświadczeniu na temat nadchodzącego filtra.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook