Gry

Bill Gates nazywa Microsoft TikTok „trującym kielichem”

Współzałożyciel firmy Microsoft, Bill Gates, określił potencjalną transakcję firmy TikTok jako „trujący kielich”. W obszernym wywiadzie z Przewodowy, Gates wyjaśnia, że ​​nabycie części TikTok przez Microsoft nie będzie łatwe ani proste. „Kto wie, co się stanie z tą umową” – mówi Gates. „Ale tak, to trujący kielich”. Zauważa również, że bycie wielkim graczem w branży mediów społecznościowych „nie jest prostą grą”, ponieważ Microsoft będzie musiał zmagać się z zupełnie nowym poziomem moderowania treści.

Zapytany, czy Gates nie boi się wejścia Microsoftu do gry w mediach społecznościowych, sugeruje, że Facebook mający trochę więcej konkurencji jest „prawdopodobnie dobrą rzeczą”, ale „zabicie przez Trumpa jedynego konkurenta jest dość dziwne”.

Gates wydaje się być równie zdezorientowany, jak reszta z nas, co do tego, jak przebiega ta potencjalna transakcja TikTok, zwłaszcza gdy prezydent Trump sugeruje, że Departament Skarbu USA będzie potrzebował jakiegoś rodzaju cięć w przypadku każdego przejęcia. „Zgadzam się, że zasada, na której się to opiera, jest wyjątkowo dziwna” – mówi Gates. „To cięcie, to podwójnie dziwne. W każdym razie Microsoft będzie musiał sobie z tym wszystkim poradzić ”.

Współzałożyciel firmy Microsoft, Bill Gates.
: Ryan Manning / The Verge

Komentarze Gatesa pojawiły się zaledwie kilka dni po tym, jak Microsoft potwierdził, że dąży do zawarcia umowy na zakup operacji TikTok w Stanach Zjednoczonych, Australii, Kanadzie i Nowej Zelandii. Raporty sugerują również, że Microsoft może rozważać zakup wszystkich globalnych operacji TikTok z rozszerzeniem Financial Times sugerowanie rozmów na temat tej konkretnej umowy jest na „wstępnym” etapie.

Prezydent Trump oświadczył również w zeszłym tygodniu, że dzieli go dzień od zakazania TikTok w USA, zanim później wyznaczył Microsoftowi termin na zakończenie potencjalnego przejęcia i uniknięcie zakazu TikTok 15 września.

To skomplikowana umowa, która zapewni Microsoftowi dużą obecność w przestrzeni sieci społecznościowych, ryzykując uczestnictwo w większej wojnie handlowej między USA i Chinami. Gates wyraźnie obawia się przejęcia, ale za około miesiąc nie sprawdzimy, czy stanie się rzeczywistością.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook