Różności i nowinki technologia

Bitwarden dodaje do swojego arsenału bezpieczny transfer tekstu i plików

Wiele obecnych menedżerów haseł umożliwia udostępnianie haseł członkom rodziny lub innym osobom lub grupom. (Używasz menedżera haseł, prawda?) Menedżerowie tacy jak Bitwarden i 1Password mają określone metody udostępniania haseł lub grup haseł, co ułatwia rodzinie dostęp, powiedzmy, do udostępnionej usługi przesyłania strumieniowego.

Teraz Bitwarden podniósł stawkę, dodając funkcję, którą nazywa Wyślij, która umożliwia bezpieczne wysyłanie plików lub tekstu (w tym, jeśli chcesz, haseł) za pomocą szyfrowania AES-256-bitowego od końca do końca, za pomocą łącza na swojej stronie .

Bitwarden Send generuje łącze i zawiera szereg opcji bezpieczeństwa

Bitwarden Send generuje łącze i zawiera szereg opcji bezpieczeństwa

Oto jak to działa: Jeśli chcesz wysłać plik (może mieć do 100 MB), przejdź do witryny Bitwarden i kliknij przycisk Wyślij. Po przesłaniu pliku lub utworzeniu wiadomości tekstowej Send wygeneruje łącze, które możesz wysłać e-mailem, SMS-em lub inną wybraną metodą. Kiedy osoba, do której ją wyślesz, kliknie link (i nie musi być zarejestrowanym użytkownikiem Bitwarden), zostanie wysłana na stronę, na której może wyświetlić wiadomość tekstową lub pobrać plik.

Ale zanim wyślesz łącze, możesz dodać kilka funkcji bezpieczeństwa. Możesz ustawić datę i godzinę, kiedy plik zostanie automatycznie usunięty z połączonej strony (innymi słowy, jeśli później klikniesz link, zostaniesz poinformowany, że nie jest już dostępny) lub łącze wygaśnie. Możesz ograniczyć liczbę przypadków uzyskiwania dostępu do pliku i zobaczyć, ile razy był on otwierany do tej pory. Na koniec możesz ustawić hasło dla linku.

Jeśli używasz funkcji Wyślij do tworzenia wiadomości tekstowej, możesz również ustawić ją domyślnie ukrytą podczas uzyskiwania do niej dostępu (aby tekst nie był od razu czytelny).

Nowa funkcja wysyłania będzie dostępna tylko częściowo dla bezpłatnych użytkowników Bitwarden. Członkowie z darmowymi kontami będą mogli używać go do wysyłania tekstu, ale nie plików, podczas gdy osoby z członkostwem Premium i innymi płatnymi członkami będą mogły wysyłać zarówno tekst, jak i pliki.

Bitwarden oczywiście w pełni wykorzystuje niedawny raport o exodusie z LastPass z powodu nowych ograniczeń tego ostatniego na swoich bezpłatnych kontach. Ponieważ istnieje już wiele bezpłatnych usług do wysyłania zaszyfrowanych plików, takich jak WeTransfer, a bezpieczny sposób przesyłania informacji, takich jak hasła, dane osobowe i numery kont, może być bardzo przydatny, wygląda na to, że Bitwarden dał ludziom inny dobry powód, aby przejść z LastPass. Nowa funkcja Wyślij powinna być dostępna w poniedziałek 15 marca o godzinie 7:00.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook