Nowości

Blog na żywo z targów CES 2021: najważniejsze wydarzenia z wystawy

Kto potrzebuje przycisków, gdy masz ekrany? MBUX Hyperscreen, debiutujący w tym roku w luksusowym elektrycznym sedanie Mercedes-Benz EQS, to wyświetlacz o szerokości 55,5 cala, który obejmuje całą deskę rozdzielczą. Składa się z trzech dotykowych ekranów OLED pod jednym ciągłym kawałkiem szkła Corning Gorilla. Kierowca i pasażer z przodu mają do dyspozycji szeroki ekran o wymiarach 12 na 3 cale, z 18-calowym ekranem między nimi służącym do nawigacji, sterowania HVAC, przesyłania wiadomości w smartfonie i sterowania multimediami. Wyświetlacz pasażera może odtwarzać wideo, a wyświetlacz kierowcy pokazuje wskaźniki i wszystkie informacje, których można się spodziewać, takie jak pozostały zasięg pojazdu elektrycznego.

Briefing prasowy Mercedesa pokazał również grafikę UFO, która powiększa się po wyświetlaczu, aby zademonstrować siłę przeciążenia, jaką przechodzi samochód w czasie rzeczywistym. Dlaczego zdecydowali się na pomiar siły przeciążenia, nie wiem. Producenci samochodów już teraz walczą o to, by informacje kierowców były łatwe do zrozumienia, a kierowcy nie muszą znać sił przeciążenia. Mam nadzieję, że można go wyłączyć.

MBUX Hyperscreen został stworzony w całości przez firmę Mercedes-Benz i do jego zasilania wymaga ośmiu rdzeni procesora (procesor nieznany) i 24 GB pamięci RAM. Technologia ta trafi do innych modeli Mercedesa po debiucie w EQS, zakładając, że kupujący naprawdę chcą mieć dotykowy interfejs.

Dowiedz się więcej o MBUX Hyperscreen tutaj.

Matt Jancer

Philips stawia na zęby i sen

Philips generalnie produkuje mocne i eleganckie elektryczne szczoteczki do zębów i podobnie jak większość producentów szczoteczek do zębów od niedawna, wprowadza do nich inteligentne funkcje. Jego najnowszym jest Sonicare 9900 Prestige, z automatyczną synchronizacją, dzięki czemu nie musisz otwierać aplikacji za każdym razem, gdy szczotkujesz zęby (coś, co widzieliśmy i kochaliśmy w Colgate Hum). Twierdzi również, że personalizuje Twoje wrażenia podczas szczotkowania, wyczuwając Twoją technikę i dostosowując się w czasie rzeczywistym. Więc jeśli masz tendencję do wywierania zbyt dużego nacisku, może automatycznie dostosować intensywność.

Firma Philips oferuje również usługi teledomatyczne, dzięki czemu możesz uzyskać odpowiedzi na swoje problemy z zębami bez zapuszczania się w świat zarażony Covid.

Jeśli bardziej zależy Ci na swoim śnie, firma zadebiutowała również na targach CES podczas testu na temat objawów bezdechu sennego i wyboru maski. Pacjenci otrzymują zdjęcie twarzy, które określi najlepszą maskę do noszenia, co, miejmy nadzieję, sprawi, że spanie w komiksowej masce złoczyńcy będzie nieco wygodniejsze. Będzie to jednak musiało zostać zrobione w uczestniczącej lokalizacji, która może nie być dostępna dla wszystkich.

Medea Giordano

Nadchodzą baterie bez kobaltu

Dzisiaj na targach CES Panasonic reklamował nowe baterie zawierające mniej niż 5 procent kobaltu i zobowiązał się do pracy nad bateriami bez kobaltu „w ciągu najbliższych kilku lat”.

Baterie litowo-jonowe zasilają prawie każdy posiadany gadżet, ale prawdopodobnie nie wiesz zbyt wiele o zawartości baterii. Baterie litowe zawierają nie tylko lit, ale także wykorzystują kobalt jako materiał katodowy w baterii. Obecnie ponad połowa światowej podaży kobaltu pochodzi z Demokratycznej Republiki Konga, a liczne dochodzenia wykazały, że w łańcuchu dostaw kobaltu panuje praca dzieci i niebezpieczne warunki pracy.

Panasonic jest jednym z największych producentów akumulatorów litowo-jonowych na świecie i dostarcza ogniwa do akumulatorów Tesli.

Scott Gilbertson

Belkin’s Linksys Hones w sieci Wi-Fi 6E

Router Linksys Velop Wi-Fi 6E

: Belkin

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook