RTV

B&O chce, aby nowy Beosound Level był trwalszy niż przeciętny podłączony głośnik

Beosound Level firmy Bang & Olufsen to najnowszy głośnik sieciowy duńskiej marki zasilany bateryjnie. Obsługuje sterowanie głosowe przez Asystenta Google, Bluetooth, a także możesz przesyłać do niego strumieniowo za pośrednictwem standardów AirPlay 2, Chromecast i Spotify Connect. B&O twierdzi, że Beosound Level wykorzystuje konstrukcję modułową, co do której, jak twierdzi, będzie można go używać w dalekiej przyszłości. Jest to funkcja mile widziana, biorąc pod uwagę wysoką cenę początkową głośnika wynoszącą 1499 USD (1099 GBP).

Podczas gdy wiele zestawów stereo i wzmacniaczy z połowy ubiegłego wieku może być nadal używanych dzisiaj, średnia żywotność nowoczesnych zintegrowanych systemów audio jest znacznie krótsza. Jeśli Twój system muzyczny zawiera komputer, nieuniknione jest, że w końcu się zdezaktualizuje. B & O ma nadzieję, że modułowa konstrukcja zastosowana w Beosound Level pomoże firmie utrzymać go dłużej, a także ułatwi naprawę w przypadku awarii komponentów.

Beosound Level można zamontować na ścianie …
: Bang & Olufsen

… lub używany jako głośnik wolnostojący.
: Bang & Olufsen

Centralnym elementem tej modułowości jest moduł przesyłania strumieniowego Beosound Level, który zawiera układ cyfrowego przetwarzania sygnału (DSP) głośnika, technologię łączności bezprzewodowej i układ anten. Jest to pierwszy głośnik B&O, który go używa, ale firma twierdzi, że nie będzie to ostatni; zostanie ujednolicony w całej przyszłej linii głośników domowych. B&O twierdzi, że sprzęt dostarczany z Beosound Level jest wystarczająco duży, aby był w stanie obsłużyć aktualizacje w najbliższej przyszłości. Ale kiedy sprzęt osiągnie swój limit, firma planuje zaoferować usługę aktualizacji dla użytkowników, którzy są gotowi wysłać swoje urządzenie do firmy w celu wymiany modułu przesyłania strumieniowego.

Bateria Beosound Level jest również modułowa iw przeciwieństwie do modułu strumieniowego może być wymieniana przez użytkownika. Jednak jego współczynnik kształtu nie będzie znormalizowany w całej ofercie głośników B & O, więc wymiana będzie wymagała baterii wykonanej specjalnie dla Beosound Level. Żywotność baterii jest oceniana na 16 godzin przy głośności na umiarkowanym poziomie, spadając do czterech godzin przy maksymalnej głośności.

Do ładowania głośnika można użyć magnetycznie mocowanego dysku.
: Bang & Olufsen

Modułowe komponenty Beosound Level.
: Bang and Olufsen

Inne funkcje obejmują wbudowany akcelerometr, który pozwala Beosound Level dostosować dźwięk w zależności od tego, czy stoi pionowo, poziomo, czy wisi na ścianie. (Wspornik ścienny jest dostępny osobno za 119 USD lub 89 GBP.) Wewnątrz głośnik ma pięć przetworników: dwa 4-calowe głośniki niskotonowe, jeden 2-calowy pełnozakresowy przetwornik i dwa 0,8-calowe głośniki wysokotonowe.

Ładowanie jest obsługiwane przez port USB-C na samym głośniku lub przez podłączenie małej wtyczki magnetycznej (która jest zasilana przez USB). Głośnik ma stopień ochrony IP54 pod względem odporności na kurz i wodę, sterowanie dotykowe i jest dostępny z wykończeniem z drewna lub tkaniny.

Widzieliśmy już wcześniej firmy, które próbowały stosować podejście modułowe w swoich urządzeniach, ale jak dotąd sukces był nieuchwytny. Modularne smartfony nigdy tak naprawdę nie odniosły sukcesu, a obietnice Alienware dotyczące modułowego, przyszłościowego laptopa rozpadły się po zaledwie roku. Bang & Olufsen mówi mi, że ma nadzieję wspierać Beosound Level przez lata po tym, jak w końcu przestanie produkować głośnik, więc może upłynąć trochę czasu, zanim zobaczymy, czy jest w stanie osiągnąć swój cel.

Poziom Beosound jest dostępny od dzisiaj.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook