Telefony

Bose wkracza na rynek aparatów słuchowych z nowymi aparatami słuchowymi SoundControl zatwierdzonymi przez FDA

Firma Bose ogłosiła dzisiaj, że 18 maja rozpocznie bezpośrednią sprzedaż aparatów słuchowych SoundControl dla dorosłych z lekkim lub umiarkowanym ubytkiem słuchu. Będą kosztować 849,95 USD i będą sprzedawane bezpośrednio przez Bose w pięciu stanach – Massachusetts, Montana, Karolina Północna, Karolina Południowa i Teksas – zanim staną się dostępne w całym kraju.

Aparaty słuchowe mają być dopasowane i kontrolowane przez użytkownika bez konieczności wizyty u audiologa w celu wykonania testu słuchu i profesjonalnego dopasowania. Używają standardowych baterii do aparatów słuchowych, które według Bose będą działać do czterech dni, jeśli będą używane przez 14 godzin dziennie. Głośność, wysokie tony i basy oraz tryby dla różnych środowisk odsłuchowych można regulować i wstępnie ustawiać w aplikacji Bose Hear na iOS lub Androida. Dostępna jest funkcja „Ostrość” z różnymi ustawieniami, w tym ustawienie „Przód” do filtrowania szumów w ruchliwych pomieszczeniach oraz ustawienie „Wszędzie”, które zezwala na wszystkie dźwięki podczas spacerów na zewnątrz lub po domu.

Smartfon ustawiony obok aparatów słuchowych Bose.  Na ekranie telefonu znajduje się strona, która pokazuje suwaki do regulacji głośności świata po lewej stronie oraz tonów wysokich i niskich po prawej.

Regulacja głośności i tonów niskich / wysokich w aplikacji Bose Hear.
: Bose

„W samych Stanach Zjednoczonych około 48 milionów ludzi cierpi na pewien stopień utraty słuchu, który przeszkadza im w życiu. Jednak koszt i złożoność leczenia stały się głównymi przeszkodami w uzyskaniu pomocy ”- powiedział Brian Maguire, dyrektor kategorii Bose Hear w komunikacie prasowym.

Aparaty słuchowe na receptę mogą kosztować kilka tysięcy dolarów i rzadko są w pełni objęte ubezpieczeniem. Tańsze osobiste produkty do wzmacniania dźwięku (PSAP) są sprzedawane w sklepach, ale nie są tak skuteczne ani regulowane jak aparaty słuchowe i nie są regulowane przez Food and Drug Administration. Aparaty słuchowe SoundControl są pierwszymi zatwierdzonymi przez FDA do użytku bez pomocy lekarza.

Starszy projekt aparatów słuchowych Bose z „technologią samodopasowania” został zatwierdzony przez FDA w klasyfikacji De Novo w 2018 r., Co oznacza, że ​​jest to produkt niskiego ryzyka, a na rynku nie ma takich urządzeń przeznaczonych bezpośrednio do konsumentów. Ten projekt miał pałąk na szyję i akumulator, taki jak słuchawki Bose, wzmacniacz słuchu, który został wycofany w zeszłym roku. Nowy projekt bardziej przypomina tradycyjne aparaty słuchowe, ze słuchawką za uchem i małą końcówką umieszczoną w przewodzie słuchowym, i został zatwierdzony przez FDA w zeszłym tygodniu na podstawie istotnej równoważności z autoryzacją De Novo 2018.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook