GryNowościRTV

Brak uruchomienia: jak staraliśmy się kupić PS5 i Xbox Series X

Xbox Series X, Xbox Series S i PlayStation 5 są wreszcie tutaj, a dla wielu z nas na The Vergebył to jeden z najbardziej wyczekiwanych tygodni w całym roku. Ale tak naprawdę zdobycie konsoli, nawet takiej, która była wcześniej zamówiona, nie było łatwe.

Jak w przypadku każdej większej premiery sprzętu, popyt już jest ogromny, co oznacza, że ​​konsole natychmiast się wyprzedają. Pandemia prawie na pewno rzuciła wiele kluczy do i tak już skomplikowanego logistycznego wyzwania, jakim jest wysyłanie milionów konsol do gier na całym świecie. Występował również frustrujący brak komunikacji ze sprzedawcami na temat tego, kiedy i gdzie spodziewać się konsol, przez co klienci desperacko przeszukiwali Internet w poszukiwaniu wskazówek, jak zdobyć nowe maszyny – i często wciąż są puste.

Kilku z nas na The Verge w tym tygodniu polowaliśmy i chcieliśmy podzielić się naszymi doświadczeniami. Mamy nadzieję, że każdy, kto chce mieć jedną z nowych konsol Microsoftu lub Sony, będzie mógł ją wkrótce zdobyć.


Nick Statt: Byłem jednym z nielicznych szczęśliwców, którzy otrzymali preorder PlayStation 5 tuż po otwarciu wrót we wrześniu. Patrzyłem też na Xbox Series S, ale czułem, że będę na to czekał, myśląc, że być może łatwiej będzie zabezpieczyć mniej wydajnego, tańszego Xboksa bliżej dnia premiery.

Myliłem się. Obie konsole Xbox, podobnie jak oba warianty PS5, są prawie wszędzie wyprzedane. Oglądałem z mieszaniną przerażenia i ulgi okresy, w których niektórzy moi przyjaciele, współpracownicy i przypadkowi kupujący w Internecie próbowali zdobyć jednostkę z przedsprzedaży lub po premierze.

To był bałagan i naprawdę chciałbym zobaczyć, jak obie firmy stawiają lepsze oczekiwania dotyczące liczby dostępnych jednostek i tego, co robili sprzedawcy detaliczni, aby zapewnić uczciwe i rozsądne procesy składania zamówień przedpremierowych, które nie były nękane przez skalpery i boty. Nic z tego nie widzieliśmy – było to całkowicie darmowe dla wszystkich i żadna z firm nie wydaje się być skłonna przynajmniej zaoferować wyjaśnienia lub po prostu wskazać pandemię COVID-19 jako oczywistą przeszkodę, coś, co myślę, że bardzo pomaga złagodzić napięcia związane z zabezpieczeniem tych produktów pierwszego dnia.

Oczywiście z rosnącym niepokojem przyglądałem się również mojemu zamówieniu PS5 Walmart w przedsprzedaży, ponieważ nie został on wysłany na początku tego tygodnia, nawet gdy premiera PS5 zbliżała się w ciągu kilku dni. Zostałem wtedy poinformowany o możliwym opóźnieniu, tracąc nadzieje na zdobycie konsoli w weekend premierowy.

Ale ku mojemu zaskoczeniu Walmart wysłał moją jednostkę z Kentucky późną środą i dotarła do Nowego Jorku w czwartek wieczorem. Od tego czasu dotarła za pośrednictwem FedEx do moich drzwi, a teraz jest karmiona setkami gigabajtów aktualizacji i pobrań gier, gdy przygotowuję się do zagrania w nią w którymś momencie w piątek.

Jeśli chodzi o tę Xbox Series S, na którą patrzyłem, myślę, że poczekam do przyszłego roku, kiedy Halo: Infinite uruchamia się. Po prostu nie mogę zawracać sobie głowy przeskakiwaniem przez niezbędne obręcze, aby je zdobyć wcześniej.

Taylor Lyles: Mam Xbox Series X i PS5 w momencie premiery, ale sposób, w jaki dostałem PS5, był dość zabawny. W każdy czwartek mam spotkanie zespołu o 12:30 czasu wschodniego, ale instynkt podpowiadał mi, że paczka miała nadejść podczas tego spotkania. Gdy spotkanie się zaczęło, na moim telefonie działał sygnał z kamery dzwonka Ring, ponieważ bałem się, że ktoś przyjdzie na moją werandę i ukradnie moją pozostawioną bez opieki przesyłkę. Mama Tay była nie pozwoli piratowi z ganku ukraść jej nowo narodzone dziecko.

Gdy tylko zgłosiłem projekty, nad którymi pracuję, od razu zobaczyłem pracownika UPS przed moim domem i wysłałem wiadomość do Zoom, która brzmiała: „Moje PS5 jest tutaj. Przywitam się ”. Zciągnąłem tyłek po schodach w masce, przerażając człowieka UPS, ponieważ nie spodziewał się, że ktoś będzie czekał na werandzie w zimny deszczowy dzień.

Pobiegłem z powrotem na górę, rozpakowałem PS5 i postanowiłem położyć moją nową konsolę na kolanach, aby wszyscy wiedzieli, że mam PS5 w moim posiadaniu. Kilku kolegów pokazało mój entuzjazm i musiałem opublikować tweeta, ponieważ tak było najbardziej Taylor sposób na zdobycie PS5, szczerze mówiąc.

Cameron Faulkner: (Mój szef patrzy na mnie.) Moim głównym celem w przypadku pojawienia się konsol nowej generacji było zapewnienie czytelnikom jak największej liczby sposobów na ich zdobycie. Trudno to zrobić podczas pandemii z wielu powodów: brakuje pieniędzy, wszyscy są w domu i online w tym samym czasie, a firmy odpowiedzialne za produkcję konsol i dystrybucję tych konsol do sprzedawców detalicznych przechodzą pandemię tak jak wszyscy inni.

(Okay, myślę, że mój szef przestał na mnie patrzeć.) Kiedy PS5 wypuściło i kilku moich kolegów podzieliło się historiami o zdobyciu własnego, pojawiło się oczekiwanie na zdobycie jednego dla siebie. Całkowicie nie potrzebuję tego, ponieważ ja mam dobry komputer, którego zbudowanie kosztowało mnie więcej niż wystarczająco. I to nie jest tak, że PS5 pęka w szwach dzięki ekskluzywnym grom – przynajmniej na razie.

Mimo to ograniczyłem się do ustawiania dla siebie przypomnień o uzupełnieniu zapasów. Nie martw się, wciąż dokładamy wszelkich starań, abyś był pierwszy, ale mam nadzieję, że wkrótce zostanie PS5, który stara Cammy może kupić.

Jay Peters: Na początku tego tygodnia myślałem, że do weekendu będę mieć dwie konsole nowej generacji. Kilka tygodni temu zamówiłem Xbox Series S od Newegg i PS5 Digital Edition od Targetu. Ale jesteśmy tutaj w piątek i żadnego z nich nie będę miał, zarówno z powodu moich własnych impulsów, jak iz przyczyn ode mnie niezależnych.

Nie mam tej konsoli Xbox Series S, ponieważ odwróciłem głowę od świetnych recenzji Xbox Series X i próbowałem znaleźć przedsprzedaż jednego z nich. W poniedziałek wieczorem nie spałem do późna, próbując zarezerwować jeden na odbiór w sklepie w Target. Ale przez przypadek zdarzyło mi się zobaczyć, że sklep internetowy Microsoftu otworzył zamówienia na Xbox Series X. Po kilku minutach gorączkowego odświeżania się przełamałem i mogłem faktycznie sprawdzić konsolę – chociaż spodziewany termin wysyłki to koniec grudnia . Pomimo tego potencjalnego czekania, kliknąłem przycisk kupna, zabezpieczyłem zamówienie, odetchnąłem z ulgą i anulowałem moje zamówienie w przedsprzedaży z Serii S. Nie ma mowy, żebym musiał czekać do grudnia, prawda?

Cóż, stan zamówienia na moją konsolę Xbox Series X pozostaje „oczekujący”, bez wskazania, kiedy faktycznie zostanie wysłany. A system rezerwacji w sklepie Target był fiaskiem – na stronie internetowej napisano, że zarezerwowałem jeden, ale nigdy nie otrzymałem e-maila z potwierdzeniem. Następnego dnia zadzwoniłem do mojego pobliskiego Targetu, aby zapytać, czy mają zamówienie, a osoba, z którą rozmawiałem, powiedziała, że ​​wystąpił problem z rezerwacjami online i spróbuj ponownie następnego dnia. (Na szczęście moja karta kredytowa nie została obciążona).

Nie mam też PS5, mimo że zamówiłem go w przedsprzedaży we wrześniu. Nie otrzymałem żadnych konkretnych informacji o śledzeniu aż do wczoraj – czyli w dniu oficjalnej premiery PS5. Na szczęście ma przyjechać w niedzielę. Ale brak przejrzystości ze strony sprzedawców detalicznych i ich przeciążone procesy kasowe sprawiły, że tydzień był znacznie bardziej frustrujący, niż się spodziewałem.

Chaim Gartenberg: Zacząłem planować cały sezon konsolowy, aby pominąć obie konsole nowej generacji podczas początkowego szczytu, ponieważ nie ma zbyt wiele na drodze ekskluzywnych gier i nie chciałem zostać do 3 nad ranem, aby spróbować swoich sił, odświeżając Best Buy in nadzieje na zdobycie konsoli pierwszego dnia.

Jednak jestem również wielkim maniakiem technologii (patrz: cała ta praca) i niezwykle przewidywalnie dałem się wciągnąć w podekscytowanie i szum, więc spędziłem cały dzień premiery próbując (i nie udawało mi się) kupić PS5. Nigdy nie posiadałem PS4, więc usprawiedliwiam to jako sposób na nadrobienie kilku starszych gier, w które nigdy nie grałem (patrząc na ciebie, Persona 5).

Niestety, kupowanie PS5 jest obecnie praktycznie niemożliwe, co oznacza, że ​​zrezygnowałem z powrotu do mojego pierwotnego planu: poczekaj, aż będzie więcej zapasów (i więcej gier) do grania, zanim wybierzesz jedną. Po tym, jak jeszcze raz sprawdzę stronę Sony, czyli na wypadek, gdyby dostępna była ostatnia partia konsol.

W porządku. Naprawdę. W ogóle nie jestem zazdrosny o nowe, błyszczące gadżety.

Megan Farokhmanesh: Przez cały tydzień patrzyłem, jak moi wspaniali, mili, pracowici koledzy zaciekle walczą z cyfrowymi wózkami o klocki disco za 500 dolarów, które ledwo mieszczą się na ich stojakach telewizyjnych. Podobnie jak przypływ, nadzieja rosła wiecznie z każdym nowym oknem. I za każdym razem moim kolegom przeszkadzały niewidzialne siły – kupujący z palcami na spust, wadliwe połączenie internetowe, Jeff Bezos. Nie wstydzę się powiedzieć, że ich niepowodzenia stały się moją rozrywką.

Słuchaj, chcę też jedno lub oba duże, fantazyjne pudełka, ale po prostu nie jestem skłonny rzucać tak dużo pieniędzy w coś, co ma niewiele ekskluzywnych gier. Wiem, że to tylko zasmakowanie ulotnego szczęścia w obliczu nieustannego lęku i niepewności co do tego, co przyniesie przyszłość. Myślę, że moi koledzy też o tym wiedzą, bo ich o to zapytałem.

W każdym razie oszczędzam wszystkie moje martwe oczy związane z niepokojem na wybór prawdziwego mistrza, Czarny piątek. Nie mogę się doczekać, aby odebrać moją nową konsolę bez żadnych problemów za około trzy miesiące.

Adi Robertson: Dziwię się, że wszyscy mają tyle problemów. Pomyślałem, że kupię PlayStation do wypróbowania Dusze Demona, więc zamówiłem jeden egzemplarz w Amazon w tym tygodniu i jutro zostanie dostarczony. Całkiem tani też!

Potwierdzenie zamówienia Amazon: Konsola Sony PlayStation 3 250 GB - czarna.  Ostatni zakup tego przedmiotu miał miejsce 11 listopada 2020 r.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook