Różności i nowinki technologia

Breadwinner to nowy inteligentny program do śledzenia zakwasów z moich marzeń

Chleb na zakwasie to trudna rzecz. Ale Breadwinner, nowy inteligentny gadżet opracowywany przez projektantów sprzętu (i miłośników chleba) Fred Benenson i Sarah Pavis, chce spróbować trochę tajemnicy z drożdży, oferując gadżet połączony z aplikacją, który może śledzić głośność i temperaturę twojego startera i powiadamiać cię, kiedy jest gotowy do pieczenia, za pośrednictwem Śmiać się Kałamarnica.

Gdyby nigdy wcześniej nie piekłeś z przystawką, bardzo różni się od drożdży kupionych w sklepie. Twój starter (mój, na wypadek, gdybyś był ciekawy, nazywa się Lancelot) musi być często karmiony i unosi się i opada w ciągu dnia, gdy drożdże żywią się cukrami w mące i tworzą bąbelki dwutlenku węgla – te same bąbelki, które pomagają w tworzeniu Twój gotowy bochenek zakwasu jest tak puszysty i pyszny.

Ale zastanawiam się gdy używanie startera po karmieniu to trudna równowaga między sztuką a nauką. Celem Breadwinner jest wyeliminowanie zgadywania z równania, umożliwiając śledzenie wzrostu startera po karmieniu i informując dokładnie, kiedy szczytowym momentem jest rozpoczęcie mieszania ciasta. Rejestruje również poprzednie karmienia, umożliwiając śledzenie wydajności startera w czasie i dostosowywanie zmiennych, aby uzyskać idealny bochenek.

Sam moduł Breadwinner został zaprojektowany tak, aby pasował do słoika o pojemności 16 uncji Ball Mason i działa za pomocą czujnika podczerwieni do pomiaru wysokości rozrusznika. Może również odczytywać temperaturę otaczającego powietrza, aby upewnić się, że nie jest za gorąco (ani za zimno), i obejmuje łączność Wi-Fi, aby połączyć się ze smartfonem. Przycisk na górze pozwala łatwo zalogować się, kiedy nakarmiłeś starter.

Obecny model – który kosztuje 140 dolarów – jest w trakcie publicznej fazy prototypowania. Kupowanie dzisiaj Breadwinner to zdecydowanie nie kupowanie gotowego produktu. Sprzęt jest skrajnie niedokończony, a obecna wersja ładuje się przez Micro USB, które, mam gorącą nadzieję, zostanie zamienione na USB-C dla gotowego produktu.

Oczywiście to dużo do wydania na dowolny gadżet, a tym bardziej na taki, który wciąż jest skrajnie niedokończony i ma tak ograniczone funkcje jak ten – ale jeśli jesteś kimś, kto naprawdę lubi pieczenie chleba, gadżetów i analizy danych, może to być zabawne dodatek do Twojej kuchni.

Zespół Breadwinner planuje również wykorzystać informacje zwrotne od pierwszych użytkowników – oraz cenne dane z różnych rodzajów przystawek, mieszanek mąki i harmonogramów karmienia od większej liczby użytkowników – w celu dalszego udoskonalenia produktu, zanim wersja produkowana komercyjnie pojawi się w przyszłości. Warto na to poczekać, jeśli wolisz bardziej wyrafinowany (lub tańszy) produkt. Aby osłodzić garnek, prototyp ma również dostęp do Discorda Breadwinner i 50 USD zniżki na ostateczny model, gdy zostanie wydany.

Jednak Breadwinner to nie tylko pojedynczy gadżet. Witryna przedstawia się jako społeczność internetowa dla entuzjastów chleba, opisana przez samych siebie „sieć społecznościowa dla drożdży”, która ma być miejscem, w którym piekarze mogą publikować przepisy, udostępniać zdjęcia chleba i uzyskiwać porady od innych piekarzy.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook