GryNowości

Bygone Glory stacji „Pokémon Snap” Blockbustera

Dzięki uprzejmości RealBreakingNate

Jeśli nie posiadałeś Pokémon Snap, możesz odtworzyć jego krótkie demo na Pokémon Snap Ustaw i wydrukuj zdjęcia pomniejszych celebrytów Pokémonów. Pewnego razu Stadion Pokémon wyszedł w lutym 2000 roku Pokémon Snap Stacje otrzymały nowe naklejki reklamujące strategiczną grę bitewną. Gracze mogą również drukować obrazy z tej gry.

Obsesja Ganosa na temat Pokémon Snap Stacja wyrosła z jego obsesji na punkcie Pokémon Snapimmersyjność. Mógł wchodzić w interakcje ze swoimi ulubionymi kieszonkowymi potworami, poznawać ich nawyki i nakłaniać je do pozowania, a także rejestrować te chwile w aparacie. I tak dobrze komponuje się z całością Pokémon world: Gra miała oryginalnego aktora głosowego profesora Oaka z Pokémon Anime. W Pokémon Snap, Ganos zagrał profesjonalną postać z anime Pokémon fotograf Todd Snap. Pokémon brzmiał nawet tak, jak w telewizji. „To pierwszy raz, kiedy te dwa światy się zderzyły” – mówi.

Kolekcjonerzy dzisiaj przewracają się, szukając Pokémon Snap Stacje, które Blockbuster porzucił po kilku krótkich latach. Jeden w Bellingham w stanie Waszyngton jest oferowany za 12 345 USD, chociaż kolekcjonerzy twierdzą, że zazwyczaj kosztują około 2000–4 000 USD. Matthew Gerry, lat 31, kiedyś poświęcił się znalezieniu pliku Pokémon Snap Stacja na solidne sześć miesięcy. Zbudował aplikację, która co kilka minut przeszukiwała internet w poszukiwaniu nowych ofert. Żadne się nie pojawiło, a on się poddał. Ale osiem lat temu właściciel zrujnowanego salonu gier, który został zamknięty w Missouri, powiedział mu, że ma „rzecz z Nintendo”, która siedziała w jego szafie od dekady. Gerry kupił Pokémon Snap Stacja za 120 dolarów, naprawa tylko światła i kilku dekoracyjnych akcentów.

Niedawno plik Pokémon YouTuber, który przechodzi przez RealBreakingNate, kupił jeden z Facebook Marketplace latem 2019 roku za coś, co nazywa „szaloną dobrą okazją”: 1400 $. Jechał cztery godziny w każdą stronę między Indianą a Ohio, żeby go odebrać. Pochodzi z zamkniętego Blockbustera w Filadelfii.

Teraz, gdy Nintendo Switch się rozwija Nowy Pokémon Snap w dniu 30 kwietnia, Ganos opracował sposób na połączenie swojego Pokémon Snap Stacja do jego Switcha. „Używa tylko karty micro SD, więc to rodzaj oszustwa” – mówi. Jest ciekawy, jak nowe, młodsze pokolenie ludzi wprowadziło na świat Pokémon fotografia poczuje utracony element fizyczny. Kiedy jego córka wchodzi do pokoju, w którym jego Pokémon Snap Stacja żyje, radośnie patrzy, jak drukarka się porusza, gdy nalepki są gorące. Jest daleko od zgrabnych drukarek kieszonkowych wyświetlanych w Best Buy lub Target.

Obecnie możliwość fizycznego manifestowania cyfrowych rzeczy jest oczywista. Może Nowy Pokémon Snap gracze będą mogli drukować swoje kreacje z kart SD Switcha; ale bez pielgrzymki do Blockbuster, ołtarza do Pokémonczy teatr rzeczy, czy to będzie to samo?

„Takie urządzenie nie pasuje do nowoczesnego społeczeństwa” – mówi. „To relikt z minionej epoki”.


Więcej świetnych historii WIRED

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook