Różności i nowinki technologia

Były pracownik operatora telefonicznego oskarżony o przyjmowanie łapówek w ramach oszustwa wymiany karty SIM

Były pracownik operatora telefonicznego oskarżony o przyjmowanie łapówek w ramach oszustwa wymiany karty SIM

Getty Images

Były pracownik firmy telefonicznej został oskarżony o spisek w celu popełnienia oszustwa za rzekome wykorzystanie dostępu do danych kont klientów w celu przejęcia numerów telefonów 19 klientów, w tym co najmniej jednego posiadacza kryptowaluty.

Stephen Daniel DeFiore z Brandon na Florydzie otrzymał około 2325 dolarów w okresie od 20 października 2018 r. Do 9 listopada 2018 r. W zamian za wymianę kart SIM klientów docelowych na karty należące do współspiskowcy, poinformowali prokuratorzy w Nowym Orleanie na początku tego tygodnia. Przy każdej wymianie karty SIM współspiskowiec wysyłał DeFiore numer telefonu klienta, czterocyfrowy kod PIN oraz numer karty SIM, na którą ten numer telefonu miał zostać zamieniony – poinformowali prokuratorzy.

Oskarżenia pojawiają się osiem miesięcy po tym, jak prokuratorzy federalni oskarżyli Richarda Yuan Li z Hercules w Kalifornii o spisek mający na celu popełnienie oszustwa w związku z jego rzekomą rolą w oszustwie polegającym na wymianie karty SIM, którego celem było co najmniej dwadzieścia osób. Li był w posiadaniu iPhone’a 8, do którego przekierowano przynajmniej jedną z ofiar DeFiore, podali prokuratorzy.

Domniemaną ofiarą był lekarz z obszaru Nowego Orleanu z kontami kryptowalutowymi na giełdach, w tym Binance, Bittrex, Coinbase, Gemini, Poloniex, ItBit i Neo Wallet. Li i jego współspiskowcy następnie rzekomo uzyskali dostęp do poczty elektronicznej i kont kryptowalutowych lekarza i ukradli „znaczną część” zasobów ofiary.

Prokuratorzy twierdzili, że nawet po tym, jak lekarz odzyskał konto telefoniczne, Li lub jeden z jego współspiskowców zadzwonił do lekarza, aby powiedzieć, że przeglądał obrazy na koncie Gmail lekarza i salda na kontach kryptowalutowych lekarza. Dzwoniący zażądał wtedy 100 bitcoinów, wartych wówczas około 640 000 $, w zamian za niepublikowanie zdjęć lub kradzież kryptowaluty.

Prokuratorzy nie zidentyfikowali firmy telefonicznej, dla której pracował DeFiore, ale ten profil na LinkedIn wymienia Stephena DiFiore, który pracuje jako przedstawiciel obsługi klienta Verizon w Brandon na Florydzie. Przedstawiciele Verizon nie odpowiedzieli od razu na e-mail z prośbą o komentarz do tej historii. Próby dotarcia do DeFiore nie powiodły się.

LinkedIn

W tym tygodniu zarzuty pojawiają się, ponieważ tak zwane przestępstwa związane z wymianą karty SIM nadal się mnożą, w dużej mierze motywowane próbami przestępców uzyskania dużych ilości kryptowaluty na kontach internetowych. Gdy sprawca uzyska kontrolę nad kontami telefonicznymi ofiar, zazwyczaj wykorzystuje ten dostęp do pełnego resetowania kont e-mail, a stamtąd resetuje hasła do innych kont.

Jeśli zostanie skazany, DeFiore grozi maksymalnie pięć lat więzienia i grzywna w wysokości do 250 000 USD. Wcześniej w tym tygodniu europejscy urzędnicy ogłosili aresztowanie 10 osób w związku z serią ataków z wymianą kart SIM, które przyniosły ponad 100 milionów dolarów.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook