Gry

Cena akcji AMC rośnie, gdy inwestorzy Reddit zachęcają do handlu

Inwestorzy z Reddit, którzy z powodzeniem osiągnęli zyski na akcjach GameStop (GME), zwracają teraz uwagę na borykającą się z trudnościami sieć kin AMC. Reddit board r / wallstreetbets pomógł wepchnąć akcje GameStop do rekordowych poziomów w ostatnich dniach, a tylko wczoraj akcje zamknęły się 92 procent. Jest to część chaotycznego, napędzanego memami wysiłku, aby stworzyć zorganizowany krótki squeeze i zmusić tradycyjne fundusze hedgingowe do utraty milionów dolarów na swoich zakładach przeciwko walczącym firmom.

AMC wydaje się być następny na liście. W ciągu nocy traderzy online na serwerze Discord r / wallstreetbets spędzili godziny na tworzeniu memów i spamowaniu emoji AMC, starając się przekonać tysiące ludzi do kupowania akcji AMC. Setki roiło się od rapera Soulji Boya podczas transmisji na żywo na Twitchu, próbując zmusić go do tweetowania o AMC. W pewnym momencie trwającej rozmowy na Discordzie – z dziesiątkami uczestników wykrzykujących wulgaryzmy i rasistowskich obelg – handlowcy myśleli, że Elon Musk jest na telefonie. Po tym, jak wielu domagało się ciszy i „pozwól Elonowi mówić”, wszyscy szybko zdali sobie sprawę, że to tylko figlarz korzystający z fałszywej płyty rezonansowej Elona Muska.

To był surrealistyczny moment w tej najgorętszej grze online.

Akcje AMC wzrosły o ponad 400 procent w obrocie przed wprowadzeniem na rynek.

Wydaje się jednak, że memy AMC działają. Podczas handlu przed wprowadzeniem na rynek AMC w pewnym momencie wzrósł o ponad 400 procent, zanim otworzył się o ponad 250 procent. Sieć kin zmagała się ze stratami związanymi z pandemią, ale w poniedziałek zebrała ponad 400 milionów dolarów finansowania, aby pomóc jej utrzymać się na powierzchni do 2021 roku.

Tłum inwestorów bierze udział w tej niezwykle ryzykownej grze, próbując ukarać fundusze hedgingowe i profesjonalnych finansistów oraz zarobić szybką gotówkę. Tysiące wpadają w pomysł, aby okładać profesjonalistów z Wall Street i używają Reddit, Discord, Twittera i Twitcha, aby sprzedawać więcej osób grających w ten system.

Działa poprzez celowanie w akcje, które mają dużą ilość krótkiej sprzedaży, dlatego GameStop i AMC są świetnymi celami po walce z pandemią. Krótka sprzedaż to proces, który pozwala inwestorom pożyczać akcje za opłatą, a następnie sprzedawać je po wysokiej cenie i odkupić po niższej cenie, aby je zwrócić. Reddit próbuje wymusić wzrost ceny, aby inwestorzy, a zwłaszcza fundusze hedgingowe, które dokonują krótkiej sprzedaży, stracili dużo pieniędzy, gdy akcje wzrosną.

To ryzykowna gra, która podkreśla większą bitwę o przyszłość finansów i pomysł, że w sieci można zrobić wszystko. Zdecydowana większość inwestorów Reddit jest młoda i postrzega fundusze hedgingowe jako starą szkołę kontrolującą akcje i udziały oraz zastraszającą firmy do administracji poprzez swoje stanowiska. Jak to ujął jeden z plakatów na r / wallstreetbets, to „przeciąganie liny między tradycją a przyszłością” stało się naprawdę osobiste. „Musimy odebrać bogactwo tym boomerom”, powiedział jeden z uczestników rozmowy Discord, zachęcając do inwestycji w AMC.

Inwestowanie i handel stały się również niezwykle łatwe dla amatorów, dzięki aplikacjom takim jak Robinhood. Miliony wykorzystały Robinhood do dokonywania transakcji bez prowizji i jest to praktyka, która stała się popularna podczas pandemii, a miliony utknęły w domu.

Ta internetowa gra handlowa ma również realne konsekwencje. Był nim jeden duży fundusz hedgingowy, Melvin Capital zmuszony do zamknięcia swojej pozycji w GameStop, przy oczekiwanej ogromnej stracie, prawdopodobnie w milionach dolarów. Nie jest jasne, czy zobaczymy tę samą sekwencję zdarzeń z AMC, ale Reddit próbuje to zrobić.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook