Nowości

Centrum Ekologii LES przyjmuje e-odpady w witrynach pop-up do listopada

Jednym z niezliczonych skutków pandemii koronawirusa jest to, że zatrzymała ona program recyklingu NYC Department of Sanitation, który odbiera e-odpady po wcześniejszym umówieniu. Program jest nadal wstrzymany i nie przywróci normalnej kadencji przyjmowania e-odpadów w punktach nadania co najmniej do czerwca 2021 r.

Na szczęście masz kilka krótkoterminowych opcji, jeśli chcesz pozbyć się niektórych technologii w nadchodzących tygodniach.

Wcześniej, w czasie pandemii, miejsce zrzutu Centrum Ekologicznego Lower East Side (LES) w pobliżu kanału Gowanus na Brooklynie na stałe zamknęło swoje podwoje. Według Christine Datz-Romero, współzałożycielki i wykonawczej LES Ecology Center, było to jedno z niewielu miejsc wysypisk w Nowym Jorku, które przyjęły i poddały recyklingowi e-odpady, kierując 1 milion funtów e-odpadów ze składowisk w 2018 roku. dyrektor.

Jednak LES Ecology Centre współpracuje teraz z recyklerami, aby przyjmować twoje e-odpady – działające lub nie – w każdy weekend przez cały listopad, a więcej dat prawdopodobnie wydarzy się w przyszłości, jeśli liczba przypadków COVID-19 pozostanie niska w pobliżu planowanych miejsc zbiórki. Te wyskakujące witryny będą co tydzień w innej lokalizacji, więc sprawdź to w kalendarzu wydarzeń. Przed wyjazdem upewnij się, że to, co masz do recyklingu, zostanie zaakceptowane.

Ponownie oferowanie niektórych miejsc w Nowym Jorku to powrót do formy, choć w bardziej ograniczonym stylu.

Obraz: Best Buy

Niezależnie od tego, czy jesteś w Nowym Jorku, czy nie, możesz również zostawić przynajmniej część swoich e-odpadów w Best Buy. Firma potwierdziła The Verge że planuje kontynuować swój program recyklingu przez całą pandemię. Jest jednak kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę. W Best Buy możesz poddać recyklingowi do trzech artykułów na gospodarstwo domowe dziennie. Jeśli jednym z tych elementów jest modem, router lub jedno i drugie, firma da ci kupon, który da ci 15-procentową zniżkę na nowe urządzenia sieciowe. Możesz sprawdzić drobny druk, a także listę produktów, które Best Buy może zaakceptować.

Jeśli chcesz mieć więcej opcji, duża lista firm mojej koleżanki Barbary Krasnoff, które przyjmują darowizny i recykling technologii, jest nadal świetnym źródłem informacji. Niektóre z nich zabiorą ubrania, książki i nie tylko, więc sprawdź to, jeśli chcesz pozbyć się swoich rzeczy w inny sposób.

Aby uzyskać więcej informacji na temat narastającego globalnego problemu, jakim jest zarządzanie odpadami elektronicznymi, poprzedni Skraj Reporter Colin Lecher umieścił powyższe wideo, które ukazuje ciemną stronę recyklingu odpadów elektronicznych. Również, Skraj Reporterka ds. środowiska Justine Calma w fascynujący sposób spogląda na rok 2019, który ustanowił rekord ilości pozostawionych e-odpadów.

Na koniec, jeśli jesteś ciekawy, jak nasz zespół wyrzucił pięć gmin Nowego Jorku z e-odpadów, jak pokazano na początku tego posta, ten zakulisowy post będzie ucztą.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook