GryNowościRTVTelefony

CES 2021 Dzień 2: oto laptopy do gier

Wczoraj AMD i Nvidia weszły na wirtualną scenę CES, aby ogłosić swoje aktualizacje. AMD zaprezentowało nową serię procesorów 7nm Ryzen 5000, która będzie naprawdę atrakcyjną opcją dla laptopów do gier. Nvidia na czele z nową grafiką do laptopów, oferującą wydajność, która wcześniej była dostępna wyłącznie dla komputerów stacjonarnych.

Po wyłączeniu wszystkich części AMD, Nvidii i Intela, laptopy składające się z tych części mogły zostać ogłoszone za darmo. I tak mieliśmy bardzo, bardzo duży stos laptopów do gier do przeszukania od Asus, Razer, Acer, Lenovo, Gigabyte, Dell i Origin.

Wszystkie są połączone poniżej i podsumowując, jestem optymistą, że będzie to bardzo dobry rok dla laptopów do gier. Nie posunąłbym się do stwierdzenia, że ​​nadal nie zauważysz pewnych kompromisów graficznych – oczywiście komputery stacjonarne będą lepsze – ale te, które najbardziej bolą, można wygładzić. Uzyskanie legalnie wysokiej liczby klatek na sekundę przy 1440p z przyzwoitymi ustawieniami graficznymi to więcej, niż szczerze się spodziewałem po 2021 roku (zakładając oczywiście, że którykolwiek z tych komputerów spełnia te wymagania w rzeczywistym użyciu).

Te laptopy i napędzające je komponenty były największe real wiadomości z wczoraj, ale CES jest równie ważne koncepcje. Konkretnie gadżety koncepcyjne, które prawie nigdy nie wylądują na półkach sklepowych.

Czy zwracają uwagę na vaporware? Całkiem często. Rok 2021 może być rokiem firmy TCL na elastyczność, ale jest to również rok, w którym firma TCL zaangażuje się w dziwny flex – poprzez zaprezentowanie dwóch kolejnych koncepcji zwijanych i rozszerzanych wyświetlaczy.

Czy warto przyjrzeć się koncepcjom, choćby po to, by zorientować się, co może się kiedyś wydać? Właściwie może tak! Na przykład LG twierdzi, że jego telefon Rollable jest prawdziwy i zostanie uruchomiony w 2021 roku.

Razer Project Hazel

: Razer

Maska koncepcyjna Razera: Project Hazel

Jest też koncepcja, która według wszystkich wskazań (w tym uwagi czytelników na naszej stronie) wygrała pokaz: koncepcja maski Razer N95 z RGB i projekcją głosu.

Przyznam, że kiedy pierwszy raz zobaczyłem, że Razer ma maskę koncepcyjną z kolorowymi światłami o tematyce dla graczy, nie byłem zadowolony. Obawiam się, że cała ta CES jest taka, że ​​duża firma spróbuje wykorzystać pandemię, aby zwrócić na siebie uwagę za pomocą gadżetu, który nie jest uzasadniony naukowo. CES jest zawsze pełen wątpliwych technologii medycznych, ale ryzyko, że ludzie uwierzą w złe technologie zdrowotne, wydaje się jeszcze większe w tym roku.

Ale cóż, wygląda na to, że Razer starannie rozważył wiele bardzo realnych problemów, jakie powodują maski i próbował je wyjaśnić. Wygląda na jedną z tych faktycznie niebezpiecznych masek wentylacyjnych, ale te otwory wentylacyjne mają filtry, które firma chce wykonać w klasie N95. Jest jasne, więc ludzie mogą czytać z Twoich ust. Będzie miał jakiś system audio (z pomocą THX), który rozwiąże problem stłumionych głosów, jakie mogą powodować maski. Powinien ściśle przylegać do nosa, aby pomóc w zaparowaniu okularów.

Wszystko to brzmi schludnie – w każdym razie schludniej niż światła RGB. Ale schludny nie równa się rzeczywistemu i dla mnie to bardzo przypomina samochód koncepcyjny. W komunikacie prasowym język Razera nie tylko omija kwestię ceny i daty premiery, ale w ogóle omija kwestię wypuszczenia maski o takim właśnie wzorze:

Koncepcja inteligentnej maski będzie nadal optymalizowana poprzez rygorystyczne testy i opinie użytkowników, aby zapewnić zgodność w zakresie bezpieczeństwa oraz maksymalny komfort i użyteczność. Ulepszenia projektu będą również kontynuowane, aby sprostać zmieniającym się potrzebom użytkowników i zapewnić wartość bez utraty funkcjonalności i wydajności. Projekt Hazel będzie podstawą stałego wsparcia i zaangażowania firmy Razer w ochronę zdrowia i bezpieczeństwa publicznego w społeczności.

Firma powiedziała The Verge że „współpracuje z zespołem ekspertów medycznych i naukowców”, ale jeśli Razer zdecyduje się produkować i sprzedawać tę maskę, spodziewam się – i powinieneś tego domagać – że będzie starał się uzyskać „niezbędne zgody i certyfikaty z Food and Drug Administration , Centers for Disease Control and Prevention lub Occupational Safety and Health Administration. ”

Z reguły jestem bardziej hojny niż większość, kiedy widzę koncepcje CES, ponieważ wiem, czym one naprawdę są: fantazjami z celem. Niektóre z tych celów są całkowicie marketingowe, ale inne to pokazanie nam pomysłów na produkty, które są bardziej pomysłowe lub lepsze niż to, co jest obecnie dostępne.

Motywy – zwłaszcza jeśli chodzi o korzyści korporacyjne – nie muszą być i rzadko są czyste. To, że Razer przyciągnął naszą uwagę światłami RGB, nie cofa pożytku przekształcenia linii produkcyjnej w produkcję masek, a następnie przekazania miliona z nich pracownikom służby zdrowia.

Oczywiście żadna inżynieria nie jest w stanie rozwiązać największego problemu z maskami w USA: zbyt wiele osób odmawia ich noszenia. Proszę: załóż maskę.

AMD

Procesory mobilne AMD Ryzen 5000 7 nm to obietnica najlepszych notebooków do gier w 2021 roku. AMD opiera się na zyskach, które osiągnęła w zeszłym roku i wydaje się naciskać, aby stać się elementem procesora na rynku laptopów, a nie dość rzadką alternatywą. Chociaż, jak zwraca mi uwagę moja koleżanka Monica Chin, ta rzadkość wynikała po części z faktu, że modeli z układami AMD wydawało się brakować.

Myślę, że firma ma na to bardzo duże szanse. Zostawię pełną analizę „AMD kontra Intel” komuś innemu (lub przynajmniej poczekam na rzeczywiste wyniki, gdy laptopy zaczną być dostarczane), ale nie trzeba być geniuszem, aby zobaczyć, że AMD nie może zostać odrzucone .

Innymi słowy: 2021 może być rokiem, w którym przestaniemy myśleć o Ryzenie jako alternatywie dla Intela, ale zamiast tego znowu po prostu o rywalu. Intel może być narażony na ryzyko, że nie będzie już „domyślnym” dla wielu potencjalnych klientów. Nie chodzi o to, aby całkowicie odrzucić Intela, ponieważ Chin zauważa, że ​​nadal musimy zobaczyć, jakie są laptopy z chipami Tiger Lake H.

AMD zapowiedziało swoje nowe mobilne procesory Ryzen 5000. Większość (ale nie wszystkie) z nich jest oparta na architekturze Zen 3 firmy 7 nm. CEO AMD, Lisa Su, nazwał tę serię „najpotężniejszymi procesorami do komputerów PC, jakie kiedykolwiek zbudowano”. … Głównym pytaniem będzie, jak te procesory wypadają w porównaniu z nowymi systemami firmy Intel Tiger Lake H – firma ogłosiła te chipy wczoraj podczas prezentacji na targach CES 2021. Wszystkie trzy z tych układów (w tym dwa Core i7 i jeden Core i5) mają maksymalnie 35 W i mają tylko cztery rdzenie i osiem wątków – to połowa najlepszych ofert Ryzena. Jednak Intel twierdzi, że „jeszcze w tym kwartale” pojawi się ośmiordzeniowy procesor z szybkością do 5 GHz. Prawdopodobnie na to AMD musi uważać.

AMD twierdzi, że laptopy z procesorem graficznym RDNA 2 pojawią się w pierwszej połowie 2021 roku.

RDNA 2 to nowa architektura układów graficznych AMD i podstawa niestandardowych chipsetów w Sony PlayStation 5 i Microsoft Xbox Series S / X, a teraz trafia do laptopów. … Seria procesorów graficznych Radeon RX 6000 była pierwszymi, które wyposażono w nową architekturę RDNA 2 AMD, kiedy zostały zaprezentowane w październiku ubiegłego roku, ale były to najwyższej klasy karty graficzne przeznaczone do komputerów stacjonarnych, które miały iść w parze głowa z linią Nvidii z serii 3000. … Dziś na targach CES Lisa Su, dyrektor generalny AMD, powiedziała, że ​​firma „jest na dobrej drodze do wprowadzenia pierwszych notebooków z RDNA 2 w pierwszej połowie roku wraz z naszymi partnerami”,

AMD pozwoli konsumentom bezpośrednio kupować Threadripper Pro. To jest zdecydowanie do użytku profesjonalnego. Tak jak Tom Warren zauważa, „64 rdzenie, 128 wątków i 2 TB pamięci – wszystko to brzmi niesamowicie, dopóki nie zorientujesz się, że sam procesor kosztuje 3 990 USD”.

Nvidia

Nvidia wprowadzi swój RTX 3080 do laptopów 26 stycznia. Nvidia pokazała demo Razer Blade 15 z pełnym trzema ekranami Microsoft Flight Simulator, co jest bardzo dobrym znakiem, że wiele z planowanych 70+ laptopów z tymi procesorami GPU będzie miało ich wyposażenie.

Niecałe sześć miesięcy po wprowadzeniu procesorów graficznych z serii RTX 3000 do komputerów stacjonarnych Nvidia wprowadza modele RTX 3060, RTX 3070 i RTX 3080 do laptopów do gier. Nvidia obiecuje tutaj duży wzrost wydajności energetycznej, dzięki nowej architekturze Ampere, a także oczywistej poprawie wydajności w porównaniu z poprzednimi laptopami z serii RTX 2000.

Nvidia zapowiada kartę GeForce RTX 3060 za 329 USD, która będzie dostępna w lutym.

Nvidia odpowiada na technologię AMD Smart Access Memory własnym wzrostem liczby klatek na sekundę.

Laptopy

Daliśmy temu laptopowi 7, a potem szwedzki zespół metalowy zmienił go na 11. Nie ma to nic wspólnego z CES i jest związane z laptopem, który ma pół roku. Ale po prostu … po prostu to obejrzyj. Zaufaj mi.

Laptopy Razer 2021 Blade otrzymają ekrany QHD i grafikę Nvidii z serii RTX 3000.

Do niedawna 1080p i 4K były jedynymi opcjami wyświetlaczy na laptopach do gier, mimo że 1440p jest coraz bardziej popularnym wyborem wśród graczy PC poszukujących nowego samodzielnego monitora. … Laptopy Blade z wyższej półki będą wyposażone w nowe układy graficzne Nvidii z serii RTX 3000, więc większość gier powinno być łatwo uruchamianych na wyświetlaczu o wysokiej częstotliwości odświeżania 1440p. Blade 15 Advanced (nazwa Razera dla mocniejszego wariantu) z RTX 3070 i ekranem QHD z G-Sync będzie kosztować 2499 USD.

Asus aktualizuje Zephyrus G14 i G15 o najnowsze chipy AMD i Nvidia. Sam kupiłem G14 w zeszłym roku i zgadzam się z Moniką Chin, był to jeden z najlepszych. Te aktualizacje wyglądają solidnie.

Nowe laptopy do gier Lenovo Legion wykorzystują najnowsze układy AMD Ryzen.

Najnowszy laptop gamingowy Acer Nitro 5 wydaje się potężniejszy niż kiedykolwiek.

Acer przedstawia laptopy Aspire 5 i Aspire 7 z procesorem AMD Ryzen.

Nowy Predator Triton 300 SE firmy Acer to niezwykle wydajny i ultralekki laptop do gier. Chaim Gartenberg:

Acer rezygnuje z jaskrawych, kolorowych świateł i logo Predator Triton 300, aby uzyskać bardziej powściągliwy – ośmielę się powiedzieć, profesjonalny – całkowicie metalowy projekt, który nie byłby nie na miejscu w biurze lub klasie, a jednocześnie oferuje wycięcie sprzętu do gier w środku.

Firma Dell aktualizuje swoje laptopy Alienware m15 i m17 o nowe procesory graficzne Nvidia RTX 3000.

Gigabyte zapowiada nową linię gier klasy średniej, napędzaną procesorami AMD Ryzen.

Najnowsze laptopy Gigabyte Aero i Aorus obejmują opcje RTX 3080 i OLED.

Origin aktualizuje EVO15-S i EVO17-S o nowe procesory graficzne z serii RTX 3000.

Dziwne laptopy

Lenovo ThinkBook Plus Gen 2 ma jeszcze większy i lepszy wyświetlacz E Ink na pokrywie.

ThinkBook Plus zadebiutował na zeszłorocznych targach CES, wyróżniając się jako laptop z wyświetlaczem E Ink wbudowanym w pokrywę, który umożliwiał użytkownikom robienie notatek, czytanie e-booków i wyświetlanie takich rzeczy jak informacje kalendarza. … Nowy model to jednak ulepsza dzięki 12-calowemu panelowi E Ink 2560 x 1600 E Ink, który obsługuje multitouch i współpracuje z wysuwanym rysikiem, co powinno być przyjemniejsze.

Linia Asus ROG na rok 2021 obejmuje pierwszego konwertowalnego laptopa do gier (ISH). To jest dziwne. Laptopy do gier zwykle nie są wymienialne ani 13-calowe. Jest też sytuacja z GPU, która również dotyczy niektórych … nazwijmy ich wybory. Jeśli jednak chcesz laptopa do gier, który może wykonywać podwójną lub potrójną funkcję dla innych laptopów, warto zrozumieć te opcje.

GM

GM drażni nowego Chevy Bolta z Super Cruise, ustala datę premiery na luty.

Odświeżony Bolt będzie miał bardziej sportowy wygląd, nowe siedzenia, adaptacyjny tempomat i kilka innych drobnych zmian. GM podniósł zasięg w zeszłorocznej wersji Bolta z 238 mil do 259 mil, ale nie oczekuje się dalszego wzrostu w odświeżaniu. … Nowe Bolts nie mogą przyjść wystarczająco szybko, biorąc pod uwagę kontrowersje wokół obecnych wersji EV. GM został niedawno spoliczkowany pozwem zbiorowym, w którym zarzucono, że akumulator Chevy Bolta jest „podatny na zapalenie się”. Pozew idzie po piętach GM, który ogłasza, że ​​wycofuje 68 000 śrub z powodu niesprawnej baterii.

GM zaskakuje koncepcjami autonomicznego Cadillaca i latających samochodów. Nie byłoby CES bez kilku dziwnych koncepcji samochodów i na szczęście Cadillac je dostarczył.

We wtorek producent zaprezentował luksusowy, autonomiczny pojazd w kształcie jajka oraz jednomiejscowy elektryczny samolot do pionowego startu i lądowania (eVTOL). Oba pojazdy są częścią portfolio Cadillaca Halo i prawdopodobnie w najbliższym czasie nie wejdą do produkcji – lub wcale. … Mimo to koncepcje mają na celu ukazanie zamiarów projektowych Cadillaca (a tym samym GM) w odniesieniu do przyszłych produktów, a także mają służyć jako ekstrawagancki symbol umiejętności produkcyjnych marki.

GM drażni Cadillaca Celestiq EV z regulowanym szklanym dachem i ekranem dotykowym o pełnej szerokości. To zdecydowanie drażnienie, a nie ujawnienie. Ale regulowany szklany dach wygląda fajnie.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook