Różności i nowinki technologia

CES 2021: Gadżety „Clean Tech” zdominują tegoroczne targi

W najlepszym CES jest obrzydliwy. Przed tym rokiem, kiedy CES został przeniesiony do sieci z powodu coraz bardziej śmiertelnej pandemii, ważne wydarzenie dla branży technologii konsumenckich było znane jako szambo zarazków. Setki tysięcy uczestników zbierało się w Las Vegas co roku w styczniu, by gromadzić się razem, kaszleć w powietrze i nieświadomie rozsmarowywać swoje odchody na ekranach dotykowych, obracających się telewizorach i robotach barmańskich.

„Mówimy o CES jako szalce Petriego” – mówi Carolina Milanesi, analityk technologiczny i założycielka firmy badawczej The Heart of Tech. „Cały czas dotykasz wielu rzeczy. Grypa na targach CES to coś, co robimy zawsze, każdego roku ”.

Ale tegoroczne wirtualne wydarzenie będzie najczystsze z nich wszystkich i to nie tylko dlatego, że nie ma tu tłumów, na które można by kichnąć. Ponieważ świat wciąż ogarnia pandemia Covid-19, pierwsze w historii targi CES online stały się miejscem, w którym firmy mogą pochwalić się nowymi technologiami, które mają uczynić świat bardziej higienicznym.

Lampa dezynfekująca Targus UVC LED będzie dostępna w marcu.

: Targus

Do tej pory widzieliśmy dziesiątki gadżetów czyszczących, od plecaków z antybakteryjnymi po prawdziwie szalone roboty wyrzucające światło UV i oczyszczające powietrze. Istnieją przenośne środki czyszczące na światło UV do samochodu, okularów lub czegokolwiek innego. Komponenty zaprojektowane do niszczenia zarazków zostały złożone w mnóstwo oczyszczaczy powietrza, bezprzewodowych ładowarek i lodówek, wprowadzając nowy rodzaj wielofunkcyjnych gadżetów armii szwajcarskiej.

Nawet gadżety, które nie czyszczą bezpośrednio, są projektowane do tego być wyczyszczone szybciej. Etui na telefony, zabezpieczenia ekranu, laptopy i ekrany dotykowe wykonane z materiału przeciwbakteryjnego, który zachęca do szybkiego i dokładnego odkażania. („Środki przeciwdrobnoustrojowe”, „antybakteryjne” i „przeciwwirusowe” walczą o to, by stać się „bezglutenowymi” gadżetami konsumenckimi).

Drażliwy Feely

Istnieje jeszcze bardziej eleganckie rozwiązanie, aby uwolnić się od zarazków, czyli po prostu stworzyć technologię, której nie musisz dotykać.

„Widzę, że coraz więcej firm korzysta z głosu i obsługi bezdotykowej przy użyciu urządzeń” – mówi Milanesi. Na przykład mówi, że miejsca prowadzenia działalności mogą być zaprojektowane tak, aby weryfikować tożsamość ludzi poprzez rozpoznawanie twarzy lub uwierzytelnianie za pomocą telefonu lub innego urządzenia z chipem RFID, ograniczając w ten sposób liczbę powierzchni, których pracownicy lub goście muszą dotykać.

Producenci muszą uważać, aby nie naciskać zbyt mocno, wprowadzając swoje produkty do tłumu wystraszonego pandemią. Niezbyt drobny druk wszystkich oświadczeń przedstawionych przez firmy na CES na temat ich najnowszej technologii dezynfekcji polega na tym, że żadna z stosowanych metod nie gwarantuje, że nie zapobiegnie Covid. (Wycieranie brudnego ekranu dotykowego nie pomoże zabić wirusa w powietrzu). Mimo to pandemia przyniosła zwiększoną świadomość tego, jak brudny może być świat, a marketerzy to wykorzystują.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook