GryRTV

Cętkowany G15 firmy Dell to szybkie procesory Ryzen dla cenionych graczy

Oprócz Alienware M15 R5 Ryzen Edition firma Dell wprowadza również bardziej przystępny cenowo 15-calowy laptop do gier Dell G15 Ryzen Edition. Jest dla osób, które nadal chcą korzystać z szybkich procesorów AMD Ryzen 5000 z serii H wraz z układem graficznym Nvidia RTX 3060, ale za mniej. Jeśli cena początkowa M15 R5 2229,99 USD jest zbyt wysoka, podstawowa konfiguracja G15 899,99 USD może być bardziej rozsądną ceną, z której możesz wskoczyć.

Cętkowany projekt G15 może wyglądać znajomo. Dzieje się tak dlatego, że firma Dell faktycznie uruchomiła już wersję tego modelu opartą na Intelu, ale najpierw w Chinach. Ten nowy laptop z procesorem Ryzen wyląduje również w Chinach 30 kwietnia, a 4 maja zostanie wydany w innych częściach świata.

Początkowa konfiguracja G15 Ryzen Edition będzie dość prosta pod względem pamięci RAM i pamięci masowej, dostarczana z 8 GB pamięci RAM DDR4 3200 MHz i 256 GB pojemności NVMe M.2. Poza tym ma dużo mocy jak na laptopa za 900 USD, z sześciordzeniowym procesorem Ryzen 5 5600H i Nvidia RTX 3060 z 6 GB pamięci VRAM. Jeśli chcesz czegoś mocniejszego, procesor można dostosować do ośmiordzeniowego procesora Ryzen 7 5800H, można dodać pamięć RAM (za pośrednictwem firmy Dell lub samodzielnie otwierając laptopa) i możesz skonfigurować go z do 2 TB solidnego -stanowe przechowywanie. Mocniejszy procesor może być również wyposażony w większą sześciokomorową baterię 86 Wh, ale otrzymasz pakiet trzech ogniw 56 Wh za znak 900 USD.

W momencie premiery G15 może być również skonfigurowany z panelem FHD o częstotliwości odświeżania 120 Hz i dość standardowej jasności 250 nitów lub jaśniejszym ekranie 300 nitów z szybszą częstotliwością odświeżania 165 Hz. Dell twierdzi, że ekran z częstotliwością odświeżania 360 Hz będzie dostępny później wiosną. Dell twierdzi, że nowy G15 ma konstrukcję termiczną inspirowaną „Alienware”, aby zapewnić jego wydajną pracę, i z pewnością wygląda na to. Pojawi się w co najmniej dwóch nakrapianych kolorach, zielonym i szarym. Jeszcze w tym roku dostępny będzie całkowicie czarny model.

Dell G15

G15 czerpie pewne wskazówki z serii znacznie droższych laptopów do gier Alienware M15.

Ten laptop jest domyślnie dostarczany z niepodświetlaną, odporną na zalanie klawiaturą, ale istnieje kilka ulepszeń, które możesz tutaj wprowadzić. Pierwszy stopień dodaje pomarańczowe podświetlenie pod całą klawiaturą i podkreśla WASD. Jeśli pomarańczowy nie zrobi tego za Ciebie, masz czterostrefową podświetlaną klawiaturę RGB, którą możesz dostosować, aby uzyskać bardziej kolorowe prezentacje.

Jeśli Ryzen Edition G15 jest podobny do zeszłorocznego G5 15 SE pod względem wydajności, nie mogę się doczekać, aby go przetestować. Zakładając, że tak jest, nawet model z niższej półki powinien być dość potężny dla ludzi próbujących maksymalnie wydłużyć swój dolar.

Jeśli naprawdę chcesz wersję Intela, Dell twierdzi, że jej wariant zostanie uruchomiony w Stanach Zjednoczonych 13 kwietnia za 799,99 USD, ale będzie zawierał procesor Intel ostatniej generacji 10.generacji. Dell umieścił tę informację praktycznie w przypisie, aby dać ci wyobrażenie o tym, jak duży nacisk kładzie tym razem na Ryzen. Model początkowy zawiera czterordzeniowy procesor Core i5-10200H z układem graficznym Nvidia GeForce GTX 1650. Uaktualnienie może dać ci znacznie mocniejszy ośmiordzeniowy procesor Core i7-10870H z RTX 3060, a także możesz uzyskać porty Thunderbolt. Firma Dell nie podzieliła ceny za zaawansowany model Intela.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook