Różności i nowinki technologia

Chrome blokuje The Great Suspender, oto jak odzyskać karty

Google najwyraźniej zablokował rozszerzenie The Great Suspender w Chrome, a obecni użytkownicy otrzymują teraz wiadomość, że „zostało ono wyłączone, ponieważ zawiera złośliwe oprogramowanie”. Został również usunięty z Chrome Web Store, a wszelkie linki do niego prowadzą teraz do strony 404. Niektórzy martwią się utratą kart, ale użytkownicy Reddita znaleźli sposób na ich odzyskanie (za pośrednictwem XDA-Developers ‘ Mishaal Rahman).

The Great Suspender był niezwykle przydatnym rozszerzeniem – przynajmniej bez złośliwego oprogramowania – do zapewniania płynnego działania przeglądarki. Narzędzie automatycznie zamykało karty, na które nie patrzyłeś przez jakiś czas, zastępując je pustym szarym ekranem. Wróć do karty i możesz kliknąć, aby załadować ponownie do miejsca, w którym byłeś. Biorąc pod uwagę tendencję Chrome do zajmowania dużej części pamięci komputera, rozszerzenie było prostym sposobem na przyspieszenie działania przeglądarki, bez konieczności zamykania starych kart.

Ostrzeżenie Chrome daje użytkownikom, jeśli mają zainstalowane rozszerzenie.

Jeśli użyłeś rozszerzenia i chcesz odzyskać swoje karty, kroki są proste, choć nieco żmudne. Jeśli karty były otwarte, możesz przejść do nich i kliknąć pasek adresu URL. Będzie mnóstwo tekstu, który wygląda mniej więcej tak:

chrome-extension: //klbibkeccnjlkjkiokjodocebajanakg/suspended.html#ttl=%22Dawn%22%20Dario%20Marianelli%20 (Pride% 20% 26% 20Prejudice)% 20Piano% 20solo% 20% 26% 20Tutorial% 20-% 20P.% 20Barton% 20-% 20YouTube & pos = 0 & uri = https: //www.youtube.com/watch? V = RJXGLl_sEDU

Na końcu będzie adres strony, na której byłeś. Usunięcie wszystkiego przed adresem URL i naciśnięcie klawisza Enter przywróci stronę do życia.

Użytkownik Reddit avatar_ENG odkrył również, że nadal możesz odzyskać te karty, przeszukując historię Chrome. Zasadniczo jest to ten sam proces, co powyżej: wyszukujesz identyfikator rozszerzenia, klbibkeccnjlkjkiokjodocebajanakg, a następnie otwierasz karty i usuwasz śmieci. Może to być denerwujący proces, ale jest lepszy niż utrata pracy lub niesamowitych memów, które miałeś otwarte.

Ani Google, ani twórcy rozszerzenia od razu nie odpowiedzieli na prośbę o komentarz.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook