Różności i nowinki technologia

Chrome może teraz błyskawicznie dodawać napisy do dźwięku i wideo w internecie

Google rozszerza swoją funkcję napisów w czasie rzeczywistym, Napisy na żywo, z telefonów Pixel na wszystkich użytkowników przeglądarki Chrome, co zauważyło po raz pierwszy Programiści XDA. Napisy na żywo wykorzystują uczenie maszynowe do spontanicznego tworzenia napisów do filmów lub dźwięku tam, gdzie wcześniej ich nie było, i dzięki czemu internet jest znacznie bardziej dostępny dla każdego, kto jest głuchy lub niedosłyszący.

Po włączeniu napisy na żywo automatycznie pojawiają się w małym, ruchomym polu u dołu przeglądarki, gdy oglądasz lub słuchasz materiału, w którym ludzie rozmawiają. Słowa pojawiają się z niewielkim opóźnieniem, aw przypadku szybkiej lub jąkającej się mowy możesz zauważyć błędy. Ale ogólnie rzecz biorąc, ta funkcja jest równie imponująca, jak wtedy, gdy po raz pierwszy pojawiła się na telefonach Pixel w 2019 r. Napisy będą nawet wyświetlane z wyciszonym dźwiękiem lub ściszoną głośnością, dzięki czemu można „czytać” filmy lub podcasty bez przeszkadzania innym wokół ciebie.

Napisy na żywo z napisami audio z odtwarzacza podcastów

Napisy na żywo Chrome działały na filmach YouTube, transmisjach na Twitchu, odtwarzaczach podcastów, a nawet usługach strumieniowego przesyłania muzyki, takich jak SoundCloud, we wczesnych testach przeprowadzonych przez kilku z nas tutaj w The Verge. Wygląda jednak na to, że napisy na żywo w Chrome działają tylko w języku angielskim, co ma miejsce również na urządzeniach mobilnych.

Napisy na żywo można włączyć w najnowszej wersji Chrome, przechodząc do Ustawień, a następnie do sekcji „Zaawansowane” i „Ułatwienia dostępu”. (Jeśli nie widzisz tej funkcji, spróbuj ręcznie zaktualizować i ponownie uruchomić przeglądarkę). Gdy je włączysz, Chrome szybko pobierze niektóre pliki rozpoznawania mowy, a napisy powinny pojawić się, gdy następnym razem Twoja przeglądarka odtworzy dźwięk w miejscu, w którym ludzie rozmawiają .

Napisy na żywo zostały po raz pierwszy wprowadzone w wersji beta Androida Q, ale do dziś były dostępne wyłącznie w niektórych telefonach Pixel i Samsung. Teraz, gdy są w Chrome, napisy na żywo będą dostępne dla znacznie szerszej publiczności.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook