Gry

Chromecast Ultra nie żyje, niech żyje Chromecast Ultra (i ten nowy klucz Ethernet)

Nowy „Chromecast z Google TV” za 50 USD zastąpił Chromecasta Ultra praktycznie pod każdym względem – więc prawdopodobnie nie zdziwisz się, słysząc, że Google pozbywa się swojego oryginalnego urządzenia do przesyłania strumieniowego 4K. Chromecast Ultra jest obecnie niedostępny u wszystkich głównych sprzedawców detalicznych w USA, w tym w Google Store, gdzie strona produktu przekierowuje do nowego Chromecasta.

Nie jest to formalnie „wycofane”, pamiętajcie: Google twierdzi, że będzie nadal dostępne u „wybranych sprzedawców”, mimo że nie widzimy żadnych zapasów w Amazon, Best Buy, Target, Walmart, The Home Depot, Staples itp., i chociaż B&H Photo faktycznie określa to teraz jako „wycofane”.

Ale wciąż jest jeden sposób, aby go kupić – ponieważ kiedy Google ogłosił Chromecasta 2020, nowy produkt pozornie pozostawił kilka ziejących dziur.

Jak informowaliśmy wcześniej, nowy Chromecast nie będzie obsługiwał usługi gier w chmurze Stadia firmy Google aż do pierwszej połowy przyszłego roku. Co mają zrobić ci kupujący? Nadal mogą kupić Stadia Premiere Edition za 99,99 USD, co, jak potwierdza Google, będzie nadal dostarczane z Chromecast Ultra wraz z kontrolerem Stadia.

Nowy „Adapter Ethernet dla Chromecasta z Google TV”.
: Google

W przypadku niektórych gospodarstw domowych (i dla najlepszej wydajności ze Stadia) fakt, że nowy Chromecast nie jest wyposażony w adapter Ethernet, taki jak Chromecast Ultra, może również wydawać się przeoczeniem, ale Google również ma na nie odpowiedź: po cichu uruchomił 20 USD Ethernet plus zasilacz do nowego Chromecasta już dziś.

Za 50 USD za Chromecasta i 20 USD za nowy adapter zapłaciłbyś tyle samo 70 USD, co poprzednio za Ultra. (Możesz też użyć koncentratora USB-C do Ethernet dla swojego nowego Chromecasta; znaleźliśmy co najmniej jeden, który działał).

To nie tak, że kupujący Stadia i tak chcieliby Chromecasta Ultra bez kontrolera Stadia. Oryginalny Ultra nie miał Bluetooth, a zastrzeżony kontroler Wi-Fi firmy Google to jedyny sposób na połączenie. Nie stanowi to problemu w przypadku nowego Chromecasta, o czym przekonaliśmy się, grając w poboczną platformę Stadia za pomocą gamepada Xbox.

9to5Google raporty Nawiasem mówiąc, Chromecast za 30 USD z 2018 r. pozostanie obok nowego za 50 USD. Nie dostaniesz jednak dołączonego pilota ani przesyłania strumieniowego 4K z tym, ale tylko zawartość 1080p, którą przenosisz z telefonu.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook