Nowości

Co nowego w iOS 15 firmy Apple: najważniejsze funkcje dostępne w Twoim iPhonie

Apple kontynuuje dążenie do przejęcia Twojego fizycznego portfela. W zeszłym roku umożliwiał dodawanie kluczyków do samochodu, ale w iOS 15 można dodać dodatkowe kluczyki. Dodaj klucz do domu, jeśli używasz inteligentnego zamka, karty dostępu, której możesz użyć, aby wejść do biura, lub klucza do pokoju hotelowego — Apple twierdzi, że firma Hyatt wdroży tę funkcję w 1000 nieruchomości na całym świecie i tak, będziesz mógł stuknąć swój zegarek Apple Watch, aby wejść do pokoju.

Co więcej, możesz zeskanować swoje prawo jazdy aparatem iPhone’a i dodać je do aplikacji Portfel, choć jest to dostępne tylko w uczestniczących stanach. Jednym z pierwszych miejsc, w których będziesz mógł korzystać z cyfrowego identyfikatora, jest lotnisko; Apple twierdzi, że Administracja Bezpieczeństwa Transportu włącza punkty kontrolne obsługujące tę funkcję.

Mówiąc o podróżach, ulepszona wersja Apple Maps, którą firma wprowadziła w zeszłym roku, jest teraz dostępna w czterech nowych krajach: Hiszpanii, Portugalii, Włoszech i Australii. Dane map Apple stają się jeszcze bardziej szczegółowe w iOS 15. Znajdziesz więcej szczegółów na poziomie ulic w dzielnicach handlowych, informacje o wysokości w miastach, a także niestandardowe projekty punktów orientacyjnych, takich jak most Golden Gate. Podczas jazdy Mapy będą teraz wyświetlać węzły na autostradach w 3D, dzięki czemu masz lepsze pojęcie o tym, którym pasem musisz się poruszać. Te funkcje pojawią się w CarPlay jeszcze w tym roku.

Jeśli jedziesz transportem publicznym, Mapy podpowiedzą Ci, kiedy wysiąść z przystanku, a jeśli nie wiesz, w którą stronę jechać po wyjściu z autobusu lub poza stacją metra, po prostu skieruj telefon na budynki przed sobą, aby rozszerzona rzeczywistość firmy Apple wskazuje drogę. Jest podobny do AR Live View w Mapach Google.

iPadOS 15

Większy ekran też otrzymuje aktualizację.

: Apple

Jak co roku, iPadOS, system operacyjny dla tabletów Apple, zawiera prawie wszystkie nowe funkcje dostępne w iOS. Tutaj nie jest inaczej, ale oczywiście iPadOS dostaje kilka nowych sztuczek. Najbardziej wizualny? Widżety możesz umieszczać w dowolnym miejscu na ekranie głównym, tak jak na iPhonie. Istnieją większe widżety, które pozwalają korzystać z bardziej obszernego ekranu, a firma Apple wprowadziła nawet bibliotekę aplikacji, dzięki czemu nie musisz mieć do czynienia z dziesiątkami stron głównych. Dostęp do biblioteki aplikacji można uzyskać ze stacji dokującej iPada.

Wielozadaniowość wreszcie zyskuje niewielki wzrost — nowe menu u góry ekranu pozwala szybko przełączać widok Split View lub Slide Over, bez konieczności przesuwania. Dotknij go w dowolnej aplikacji, a przesunie się w prawo, umożliwiając wyświetlenie ekranu głównego i wybranie nowej aplikacji do otwarcia obok niego. Za każdym razem, gdy chcesz przełączyć aplikacje, przesuń palcem w dół po aplikacji, aby wybrać coś innego z ekranu głównego. Jeśli chcesz przełączać się między wieloma oknami aplikacji, możesz umieścić swoje instancje w nowym obszarze zwanym półką. Te nowe opcje wielozadaniowości obsługują nowe skróty klawiaturowe, dzięki czemu nie trzeba stukać w ekran iPada, aby z nich korzystać.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook