RTV

Co nowego w systemie macOS 11 Big Sur: Zestawienie wszystkich funkcji

To jest ten czas roku ponownie – duża nowa aktualizacja dotarła do macOS, systemu operacyjnego Apple dla komputerów Macintosh. Od kilku lat Apple nazywa swoje coroczne wydania oprogramowania po lokalizacjach Kalifornii, aw tym roku jesteśmy traktowani jak Big Sur. Jeśli chcesz być techniczny, to macOS 11.

Otrzymasz świeży wygląd, widżety i wiele więcej. Zanim zagłębimy się w niektóre z najważniejszych nowych funkcji, oto jak je zainstalować.

Jak pobrać i zainstalować Big Sur

Zanim cokolwiek pobierzesz, pierwszym krokiem jest utworzenie kopii zapasowej komputera Mac. Nigdy nie wiesz, co może się stać! Możesz utworzyć kopię zapasową za pomocą Time Machine, jeśli masz zewnętrzny dysk pamięci lub możesz użyć iCloud, jeśli masz wystarczająco dużo miejsca. Ta strona pomocy przeprowadzi Cię przez obie metody.

Jeśli masz komputer Mac z 2013 roku lub nowszy, istnieje duża szansa, że ​​Twoje urządzenie jest zgodne z systemem macOS 11 Big Sur. Oto dokładna lista prosto z pyska konia:

  • MacBook (2015 lub nowszy)
  • MacBook Air (2013 lub nowszy)
  • MacBook Pro (koniec 2013 r. Lub nowszy)
  • Mac mini (2014 lub nowszy)
  • iMac (2014 lub nowszy)
  • iMac Pro (2017 lub nowszy)
  • Mac Pro (2013 lub nowszy)

Jeśli nie masz pewności co do swojego modelu, kliknij ikonę Apple w lewym górnym rogu ekranu komputera Mac, a następnie wybierz O tym Macu. Apple ma tutaj bardziej szczegółowy przewodnik dotyczący znajdowania konkretnego komputera Mac, aby sprawdzić, czy jest obsługiwany.

Musisz mieć system OS X 10.9 lub nowszy i potrzebujesz 4 GB pamięci oraz 35,5 gigabajtów nieużywanego miejsca. Aktualizacja Big Sur to około 12 koncertów. Powinieneś go zainstalować, gdy nie spieszysz się z korzystaniem z komputera Mac, ponieważ cały proces może potrwać około godziny.

Aby zaktualizować, kliknij ikonę Apple w lewym górnym rogu, a następnie wybierz Preferencje systemowe> Aktualizacja oprogramowania> Uaktualnij teraz. Stamtąd pozwól Macowi zrobić swoje. A teraz przejdźmy do smakołyków.

Świeży wygląd

: Apple

Najpierw zauważysz, że wszystko wygląda… inaczej. Big Sur nie jest istotną zmianą wizualną, ale są drobne poprawki, które sprawiają, że interfejs wygląda trochę bardziej iPad-esque. Narożniki, niezależnie od tego, czy patrzysz na aplikacje, czy na stację dokującą, są zaokrąglone. Ikony aplikacji mają kształt wiewiórki zamiast okrągłego. Kolory są odważniejsze, szarości ciemniejsze, a różne ikony i menu zostały skompresowane, aby zajmowały mniej miejsca (patrząc na ciebie, Finder). Ogólnie rzecz biorąc, cały system operacyjny przypomina mobilny system operacyjny i znacznie więcej nowoczesny.

Centrum sterowania, plus widżety!

: Apple

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook