Nowości

Co powoduje mascne (maska ​​do twarzy z trądzikiem) i jak go leczyć

Możesz mieć zauważyłem wzrost czerwonych guzków w obszarach twarzy, które zakrywa maska. Nie ma znaczenia, czy jesteś kimś, kto regularnie ma wypryski, czy masz prawie idealną skórę, tusz lub maskę trądzikową, to niefortunny efekt uboczny codziennego noszenia maski, które wszyscy robimy, aby spowolnić przenoszenie wirusa Covid -19.

Trądzik może być dosłownie bólem, z którym trzeba sobie poradzić, ale to nie znaczy, że należy przestać nosić maskę. Jeśli odpowiednio zadbasz o swoją skórę i odpowiednio wyczyścisz osłonki twarzy, powinieneś być w stanie opanować ją i wyeliminować większe wypryski. Każda skóra reaguje inaczej na produkty i czynniki stresogenne, więc idź powoli i wypróbuj wszystkie nowe, potencjalnie drażniące składniki.

Co powoduje Mascne?

Podobnie jak w przypadku zwykłego trądziku, istnieje wiele rzeczy, które mogą powodować trądzik maski: niewystarczające mycie maski, mycie jej silnym detergentem, sama maska ​​i jej materiały lub częstotliwość jej noszenia.

Maski pomagają powstrzymać ślinę i wszelkie inne kropelki – wydzielane podczas oddychania, mówienia, kaszlu lub kichania – przed przedostaniem się do powietrza i potencjalnie przeniesieniem Covid-19 (lub innych chorób). Właśnie tego chcemy, ale oznacza to, że zatrzymują wilgoć i bakterie wewnątrz, dotykając Twojej skóry. „Te maski tworzą uszczelnienie, które zapobiega ucieczce wilgoci, co skutkuje wilgotnym środowiskiem, w którym bakterie wywołujące trądzik mogą się rozwijać” – mówi Dylan Mustapich, estetyk z Face Haus w Nowym Jorku.

Certyfikowana dermatolog Meghan Feely porównuje to do trądziku, z którym często zmagają się sportowcy. „U sportowców noszących kask mogą wystąpić trądzikopodobne wypryski, ponieważ brud, olej i pot są uwięzione w ich porach, tworząc środowisko sprzyjające rozwojowi bakterii” – mówi.

Jeśli nie myjesz maski, bakterie będą nadal przenikać do skóry. Z drugiej strony pranie może również powodować wypryski. Możesz mieć reakcję na detergent, którego używasz. Wypróbuj delikatny, bezzapachowy detergent, aby sprawdzić, czy to pomoże.

A jeśli jesteś podatny na wybuchy związane ze stresem, z pewnością należy się stresować międzynarodową pandemią. Postaraj się zrelaksować.

Jeśli kupisz coś za pomocą linków w naszych historiach, możemy otrzymać prowizję. To pomaga wspierać nasze dziennikarstwo. Ucz się więcej. Rozważ również subskrypcję WIRED.

Jak leczyć mascne

: Anna Efetova / Getty ImagesZostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook