Telefony

Co zrobić ze starymi telefonami, aparatami, laptopami i tabletami

Odpady elektroniczne są ogromny problem, który się pogarsza: obecnie na całym świecie produkujemy o 21 procent więcej e-odpadów niż pięć lat temu. Jeśli chodzi o gadżety, takie jak telefony, Twój nowy model prawdopodobnie zostanie zastąpiony za rok, a czasem nawet nie.

Dlatego warto dwa razy pomyśleć o tym, co robisz ze starymi gadżetami, gdy pojawi się coś nowego. Możesz być zaskoczony, na ile sposobów można zmienić przeznaczenie starego sprzętu, nawet jeśli ma on kilka lat i stał się zbyt wolny, aby prawidłowo wypełniać swoją pierwotną funkcję.

To niektóre z naszych ulubionych pomysłów, ale jest ich więcej – przy odrobinie wyobraźni możesz wymyślić coś nowego.

Zamień stary telefon lub tablet w kamerę bezpieczeństwa

Kiedy smartfon przeżyje swoją użyteczność, nie rzucaj nim. Jest tam wiele pracujących technologii, które mogą pełnić inne role. Jedną z tych ról jest kamera bezpieczeństwa, zapewniająca stały kanał wideo, z którego można korzystać za pomocą innego telefonu z dowolnego miejsca na świecie.

Aby uzyskać tę konfigurację, prawdopodobnie będziesz potrzebować jakiegoś statywu lub uchwytu, chyba że chcesz wykazać się kreatywnością z książkami i ozdobami. Będziesz także potrzebował oprogramowania: Manything i Alfred oferują aplikacje na Androida i iOS do pracy, a są też inne. Wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację i postępować zgodnie z instrukcjami.

Oczywiście działa to również w przypadku tabletów, chociaż ich skonfigurowanie i umieszczenie na miejscu może być nieco trudniejsze ze względu na dodatkowy rozmiar. Pamiętaj, że wiele telefonów i tabletów jest teraz wodoodpornych, więc może to działać nawet na zewnątrz – chociaż wybrane urządzenie mobilne będzie musiało być cały czas podłączone do źródła zasilania.

Zmień stary telefon lub tablet w pilota zdalnego sterowania

W ciągu ostatnich kilku lat widzieliśmy lawinę nowych protokołów bezprzewodowego przesyłania strumieniowego i rozszerzających się zakres. Zastanów się, na ile sposobów musisz teraz bezprzewodowo przesyłać strumieniowo multimedia, w tym Apple AirPlay, system Google Chromecast, aplikacje dostarczane przez Sonos z głośnikami i wiele więcej.

W przypadku starego telefonu lub tabletu oznacza to, że można go używać jako dedykowanego pilota lub koncentratora multimediów. Trzymaj starego iPada obok Apple TV, aby przesyłać strumieniowo programy i filmy, lub trzymaj stary tablet z Androidem obok klucza Chromecast, aby przesyłać strumieniowo listy odtwarzania Spotify lub YouTube.

Uwalnia to Twój telefon od pracy, co oznacza mniejsze obciążenie baterii, a także oznacza, że ​​każdy członek rodziny może odebrać urządzenie i rozpocząć transmisję strumieniową, nie martwiąc się o logowanie lub blokowanie ekranów.

Kontroluj swoje urządzenia Spotify za pomocą dedykowanego urządzenia.

David Nield przez Spotify

Użyj starego laptopa jako centrum multimedialnego

W związku z tym stare laptopy można ponownie wykorzystać jako centra multimedialne, przechowując filmy i muzykę, gotowe do przesyłania strumieniowego w całym domu. Jest to lekkie zadanie, więc pasuje do starszego sprzętu i oznacza, że ​​możesz zachować dużo wolnego miejsca na dysku twardym również na nowym laptopie.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook