Różności i nowinki technologia

Colonial Pipeline wznawia działalność po zamknięciu spowodowanym przez oprogramowanie ransomware

Na dystrybutorze benzyny przyklejono papierową tabliczkę z napisem „Brak gazu” w języku angielskim i hiszpańskim.

Colonial Pipeline podał, że wznowił działalność w środę po południu po pięciodniowej przerwie spowodowanej atakiem ransomware, który spowodował niedobory benzyny i panikę podczas zakupów w stanach wschodniego wybrzeża.

„Po ponownym uruchomieniu łańcucha dostaw produktów powrót do normalnego stanu zajmie kilka dni” – poinformował na swojej stronie internetowej operator rurociągu o długości 5500 mil. „Na niektórych rynkach obsługiwanych przez Colonial Pipeline mogą występować lub nadal doświadczać sporadycznych przerw w świadczeniu usług w okresie rozruchu. Colonial będzie transportować tyle benzyny, oleju napędowego i paliwa do silników odrzutowych, ile jest to bezpieczne, i będzie to robić, dopóki rynki nie wrócą do normalności ”.

Firma Colonial tymczasowo wstrzymała działalność w sobotę po ustaleniu, że padła ofiarą ataku ransomware. Rurociąg przebiega przez 11 stanów, od New Jersey do Teksasu.

Zamknięcie głównej arterii paliwowej wywołało zamieszanie wśród przedsiębiorców i konsumentów. American Airlines dodały tymczasowe przystanki do tankowania do dwóch lotów długodystansowych z Charlotte w Północnej Karolinie, a Southwest Airlines latały samolotami z dodatkowym paliwem na lotniska, w tym międzynarodowe lotnisko w Nashville.

W międzyczasie stacje benzynowe w niektórych stanach sprzedawały benzynę nawet trzy razy większą niż normalnie, co doprowadziło do wzrostu cen o 8 do 10 centów za galon. Niektórym stacjom zabrakło paliwa, a inne mają ograniczone zakupy do 10 galonów lub mniej.

Chociaż wszystko wskazuje na to, że atak uderzył w część informatyczną sieci firmy i nie objął części technologii operacyjnej, która kontroluje operacje rurociągów, Colonial powiedział w sobotę, że zainicjował zamknięcie sieci jako środek zapobiegawczy.

Firma Colonial Pipeline poinformowała, że ​​współpracuje z zewnętrznymi ekspertami ds. Cyberbezpieczeństwa, organami ścigania i innymi agencjami federalnymi, w tym Departamentem Energii i FBI. Przedstawiciele firmy nie od razu odpowiedzieli na prośbę o komentarz.

Zewnętrzny audyt Colonial Pipeline w 2018 roku wykazał „okropne” praktyki zarządzania informacjami oraz „mozaikę słabo połączonych i zabezpieczonych systemów”, podał The Associated Press, cytując autora raportu. Tymczasem Reuters, powołując się na nienazwane źródła, powiedział, że Colonial Pipeline nie planuje zapłacić okupu.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook