Różności i nowinki technologia

Comcast mówi, że gigabitowe pobieranie i przesyłanie jest teraz możliwe przez kabel

Ilustracja kabli internetowych wypełnionych jedynkami i zerami.

Internet kablowy Comcast nadal kładzie duży nacisk na prędkość pobierania, ponieważ nawet usługa pobierania gigabitowego obejmuje tylko przesyłanie 35 Mb / s. Ale to może nie trwać wiecznie, ponieważ dzisiaj Comcast ogłosił “techniczny kamień milowy”, który może zapewnić gigabitowe plus pobieranie i prześlij prędkości w stosunku do istniejących przewodów kablowych.

Konkretnie, Comcast powiedział, że przeprowadził „próbę zapewniającą prędkość wysyłania i pobierania 1,25 Gb / s w sieci produkcyjnej na żywo przy użyciu wirtualizacji funkcji sieciowych (NFV) w połączeniu z najnowszą technologią DOCSIS”. Firma Comcast zainstalowała usługę w domu w Jacksonville na Florydzie, gdzie „zespół technologiczny konsekwentnie mierzył prędkość wysyłania 1,25 Gb / s i pobierania 1,25 Gb / s przez połączenie”.

Prędkości były dostarczane przez hybrydową sieć światłowodową, przy czym kabel koncentryczny zapewniał ostateczne połączenie z domem. To nic nowego – Comcast od lat używa zarówno światłowodów, jak i kabli, ale Comcast powiedział, że proces przyniósł korzyści dzięki “ciągłym wysiłkom firmy, aby rozszerzyć światłowód dalej w sąsiedztwie”. Zwykle symetryczne prędkości gigabitowe wymagają połączenia światłowodowego z domem. Ale o wiele więcej domów ma kabel niż światłowód, więc symetryczna technologia gigabitowa może zostać wdrożona szybciej, jeśli nie wymaga doprowadzenia światłowodu do każdego budynku.

Comcast, największy w kraju dostawca usług szerokopasmowych, nie powiedział, kiedy (ani czy) symetryczna usługa 1,25 Gb / s trafi do sprzedaży. Na razie potrzeba więcej testów. „W nadchodzących tygodniach Comcast rozszerzy okres próbny na więcej domów, ponieważ będziemy kontynuować testowanie wydajności usługi w wielu różnych środowiskach domowych i sieciowych” – powiedziała firma.

Spodziewaj się długiej zmiany

Symetryczne prędkości wysyłania i pobierania w sieciach kablowych są możliwe dzięki aktualizacji DOCSIS (Duplex Data Over Cable Service Interface Specification), standardu branży kablowej. Jednak tego rodzaju aktualizacje wymagają lat, aby dotrzeć do klientów. Wersja DOCSIS „w pełnym dupleksie”, która obsługuje pobieranie i wysyłanie z szybkością 10 Gb / s, została sfinalizowana w październiku 2017 r., A wersja obsługująca pobieranie 10 Gb / s i wysyłanie 1 Gb / s została wydana w 2013 r.

Comcast powiedział, że jego symetryczna wersja próbna 1,25 Gb / s wymagała „zaawansowanej architektury”, która obejmuje „technologie sieciowe oparte na oprogramowaniu, w tym cyfrowe światłowody, cyfrowe węzły„ Remote PHY ”oraz opartą na chmurze, zwirtualizowaną platformę systemu terminacji modemu kablowego (vCMTS). “

Comcast zapewnia już pobieranie i wysyłanie wielu gigabitów za pośrednictwem usługi światłowodowej do domu, ale sieć całkowicie światłowodowa nie obejmuje całego obszaru usług kablowych firmy. Comcast wprowadził symetryczną usługę światłowodową 2 Gb / s w 2015 roku za 300 USD miesięcznie i do 1000 USD opłat początkowych.

Comcast w 2018 roku powiedział, że jego usługa 2 Gbps jest dostępna dla 18 milionów domów, ale nie mogliśmy znaleźć żadnych ofert na usługę 2 Gbps na stronie internetowej Comcast. Gigabitowa strona internetowa Comcast mówi, że musisz zadzwonić do firmy i zapytać o uzyskanie prędkości wielu gigabitów.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook