Różności i nowinki technologia

Comcast podnosi do 5 Mb / s pośród skarg, że plan o niskich dochodach jest zbyt wolny

Samochód dostawczy Comcast zaparkowany przed rezydencją.
Powiększać / Furgonetka usługowa Comcast w październiku 2014 r.

Comcast podwaja prędkość pobierania i zwiększa prędkość wysyłania w ramach planu Internet Essentials o wartości 10 USD miesięcznie, który sprzedaje subskrybentom o niskich dochodach.

Comcast spotkał się z krytyką za utrzymywanie prędkości planu na poziomie 25 Mb / s w dół i 3 Mb / s w górę podczas pandemii, chociaż nawet te prędkości były wzrostem z 15 Mb / s / 2 Mb / s oferowanych do marca 2020 r. W dzisiejszym ogłoszeniu Comcast powiedział, że „podwaja pobieranie programu z Internetu prędkość do 50 Mb / si zwiększenie szybkości przesyłania danych do 5 Mb / s dla wszystkich nowych i obecnych klientów bez dodatkowych kosztów ”.

Aktualizacja prędkości „zostanie wprowadzona w całym kraju od 1 marca” – powiedział Comcast.

Użytkownicy o niskich dochodach nadal mają do czynienia z ograniczeniem danych Comcast do 1,2 TB, co dodaje 10 USD do miesięcznego rachunku za każdy dodatkowy blok 50 GB. Jednak opłaty za przekroczenie limitu danych są ograniczone do 30 USD miesięcznie dla abonentów Internet Essentials, podczas gdy dodatkowe opłaty mogą wzrosnąć do 100 USD dla innych klientów.

Informacje o tym, jak zakwalifikować się do programu Internet Essentials, można znaleźć tutaj.

Studenci narzekali na niskie prędkości

Chociaż były przewodniczący Federalnej Komisji Łączności, Ajit Pai, nadal twierdzi, że prędkości 25 Mb / s / 3 Mb / s są wystarczająco dobre dla użytkowników domowego Internetu w USA, przynajmniej niektórzy klienci Comcast’s Internet Essentials nie zgadzają się z tym.

„Ponieważ zdalne uczenie się przeciągało się do 2020 roku, pandemia koronawirusa postawiła Comcast przeciwko nieoczekiwanemu przeciwnikowi: grupie nastolatków” – napisał BuzzFeed w zeszłym tygodniu. „Od zeszłej wiosny studenci z Baltimore prowadzą kampanię na rzecz szybszego Internetu i argumentują, że oferta Wi-Fi giganta telekomunikacyjnego dla gospodarstw domowych o niskich dochodach, Internet Essentials, nie zawsze jest wystarczająco szybka, aby skutecznie uczyć się na odległość”.

W rodzinie z kilkoma dziećmi uczącymi się zdalnie prędkość wysyłania 3 Mb / s może stanowić problem. Uczennica liceum Kimberly Vasquez „powiedziała, że ​​to normalne, że kilkakrotnie odświeża stronę, zanim będzie mogła nawet wejść do Zoom” – podaje BuzzFeed. „Kiedy jest w środku, często zostaje wyrzucona z powodu niskich prędkości”. Studentka powiedziała BuzzFeed, że „musiała porozmawiać z moimi nauczycielami o mojej sytuacji w sieci Wi-Fi i upewnić się, że nie zostanie ukarana za to”.

Radni miejscy w Baltimore, Filadelfii i Detroit również wezwali Comcast do przyspieszenia planu dla niskich dochodów zeszłego lata, donosił wówczas Baltimore Business Journal.

Większa presja pochodziła od byłego agenta sprzedaży Comcast Chase Roper, który tweetował 11 stycznia, że ​​„po prostu rzucił pracę dla Xfinity / Comcast” i chce, aby rodziny wiedziały, że Internet Essentials nie zapewnia „odpowiedniej prędkości dzieciom, aby mogły wykonywać zajęcia online na żywo„ Zoom ””. Następnie zamieścił post na blogu, w którym zapytał: „Jak można oczekiwać, że uczniowie będą uczyć się równo w tej sytuacji, gdy niektóre rodziny mogą płacić za wiele kont internetowych o przepustowości 1000 Mb / s pod jednym adresem dla każdego ze swoich uczniów, podczas gdy innych nie stać nawet minimalna prędkość wysyłania, która faktycznie działa dobrze od jednego dostępnego dla nich dostawcy? Po co usuwać wszystkie limity danych i nadmierne opłaty na początku pandemii, ale kiedy rozpoczyna się następny zdalny rok szkolny, należy kontynuować ograniczanie danych i zasady dotyczące dodatkowych opłat ? “

Comcast broni programu o niskich dochodach

Comcast uruchomił Internet Essentials około 10 lat temu, aby uzyskać zgodę rządu na przejęcie NBCUniversal, i kontynuował program po wygaśnięciu warunku połączenia w 2014 r. Comcast bronił obsługi programu w ogłoszeniu o szybkiej aktualizacji, nazywając Internet Essentials ” największy i najbardziej wszechstronny, niedrogi program adopcyjny dla Amerykanów o niskich dochodach ”.

Nowy wzrost prędkości „to szósty raz w ciągu 10 lat, kiedy Comcast zwiększył przepustowość łączy szerokopasmowych dla klientów Internet Essentials, jednocześnie utrzymując koszt usługi na poziomie 9,95 USD miesięcznie” – podała firma. Od początku pandemii Comcast oferuje dwa miesiące za darmo nowym klientom Internet Essentials i powiedział, że utrzymuje tę umowę do 30 czerwca 2021 roku.

Comcast zyskał pochwały od rzeczników konsumentów na początku pandemii, kiedy po raz pierwszy zaoferował dwa bezpłatne miesiące i zwiększył prędkość Internetu Essentials do 25 Mb / s / 3 Mb / s. Ale Comcast ponownie wzbudził kontrowersje w tym miesiącu, rozszerzając swój limit danych na wszystkie części swojego terytorium, które wcześniej nie były ograniczone. Comcast później zgodził się opóźnić egzekwowanie limitów danych w nowo zamkniętych obszarach do sierpnia 2021 r. Po naciskach ze strony ustawodawców, w tym grupy ustawodawców z Massachusetts, którzy próbują zakazać limitów danych na pozostałą część pandemii.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook