Różności i nowinki technologia

Comcast reaguje na presję, anuluje limit danych w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych do 2022 roku

Tył furgonetki Comcast jadącej ulicą w Sunnyvale w Kalifornii.
Powiększać / Van Comcast w Sunnyvale w Kalifornii w listopadzie 2018 r.

Comcast opóźnia plan egzekwowania limitu danych i opłat za przekroczenie limitu 1,2 TB w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych do 2022 r. Po naciskach klientów i prawodawców w wielu stanach.

“[W]e opóźniamy wdrożenie naszego nowego planu danych na naszych rynkach północno-wschodnich do 2022 r. ”- powiedział Comcast we wczorajszym komunikacie.„ Zdajemy sobie sprawę, że nasz plan danych był nowy dla naszych klientów z północnego wschodu i chociaż tylko niewielki odsetek klientów potrzebuje dodatkowe dane, dajemy im więcej czasu na zapoznanie się z nowym planem ”.

Comcast wymusił ograniczenie danych w 27 z 39 stanów, w których działa od 2016 r., Ale nie w stanach północno-wschodnich, w których Comcast zmaga się z konkurencją ze strony usługi Verizon o nieograniczonym dostępie do sieci światłowodowej FiOS. W listopadzie 2020 r. Comcast ogłosił, że wprowadzi pułap dla pozostałych 12 stanów i Dystryktu Kolumbii od stycznia 2021 r. Jednak po wczorajszym ogłoszeniu nikt w tych 12 stanach i DC nie będzie pobierał od Comcast opłat za nadwyżkę w całym 2021 r. .

„Opóźnienie tego nieterminowego limitu danych do co najmniej 2022 r. Jest właściwą decyzją” – powiedział wczoraj prokurator generalny Connecticut William Tong. „Słyszałem od rodzin z Connecticut, które z łatwością przekroczyły ten limit, studiując i pracując zdalnie. Z dala od tak zwanych superużytkowników, były to historie typowych rodzin z Connecticut, które jedynie próbowały pozostać zatrudnionymi i kształcić swoje dzieci podczas globalnej pandemii. stawki dla tych rodzin w chwili, gdy były najbardziej uzależnione od dostępu szerokopasmowego i najmniej mogły zapłacić więcej, były po prostu nie do przyjęcia ”.

Opóźnienie dotyczy Connecticut, Delaware, Massachusetts, Maryland, Maine, New Hampshire, New Jersey, Karoliny Północnej, Nowego Jorku, Pensylwanii, Vermont, Wirginii Zachodniej i Dystryktu Kolumbii.

Comcast niejasny co do planów na 2022 rok

Pierwotny plan Comcast dla północnego wschodu nałożył limit w styczniu 2021 r., Zapewniając jednocześnie miesiące uprzejmości, w których nowo ograniczeni klienci mogą przekroczyć 1,2 TB bez kary, w wyniku czego pierwsze opłaty za nadwyżkę są oceniane pod kątem wykorzystania danych w okresie rozliczeniowym w kwietniu 2021 r. Plan ten spotkał się z potępieniem ze strony prawodawców, w tym ustawodawstwa w Massachusetts, które zakazywałoby limitów danych i podwyżek cen do czasu zakończenia pandemii.

Comcast odpowiedział pod koniec stycznia, opóźniając opłaty za nadwyżkę do lipcowego okresu rozliczeniowego, ale kilka dodatkowych miesięcy nie uspokoiło kontrowersji. Wczorajsze ogłoszenie opóźnienia do 2022 roku nie sprecyzowało, w którym miesiącu 2022 roku pojawią się pierwsze opłaty za nadwyżkę. Zapytaliśmy Comcast, czy planuje nałożyć ograniczenia na północnym wschodzie w styczniu 2022 r. Lub jakiś czas później, ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Pechowi klienci w 27 innych stanach

Comcast powiedział nam, że nie ma zmian w pozostałych 27 stanach, w których klienci nadal będą musieli zmagać się z limitami i opłatami za przekroczenie. Upór Comcast, aby nadal pobierać opłaty za nadwyżkę na większości swojego terytorium, utrzymuje nierówny status quo, w którym stan zamieszkania klientów decyduje o tym, czy mają do czynienia z najbardziej niepopularną polityką Comcast. Opłaty za nadwyżkę Comcast wynoszą 10 USD za każdy dodatkowy blok 50 GB, maksymalnie do 100 USD każdego miesiąca. Klienci mogą uniknąć dodatkowych opłat, wydając dodatkowe 30 USD miesięcznie na nieograniczoną transmisję danych lub 25 USD na plan „xFi Complete”, który obejmuje nieograniczone przesyłanie danych oraz koszt wynajmu modemu i routera bramy xFi firmy Comcast.

Chociaż Comcast twierdzi, że limit 1,2 TB dotyczy tylko „superużytkowników”, odsetek użytkowników Internetu, którzy osiągnęli ten poziom, stale rośnie, a wykorzystanie łączy szerokopasmowych wzrosło bardziej niż zwykle podczas pandemii. Badanie OpenVault wykazało, że ponad 14 procent abonentów z USA korzystało z ponad 1 TB miesięcznie w czwartym kwartale 2020 r., W porównaniu z 8,8 procent subskrybentów w trzecim kwartale 2020 r., Jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu. Odsetek klientów używających ponad 2 TB miesięcznie ponad dwukrotnie wzrósł do 2,2 procent w tym samym okresie. Mediana miesięcznego wykorzystania w IV kwartale 2020 r. Wyniosła 293,8 GB, a średnie wykorzystanie 482,6 GB.

„Eksplozja zużycia danych w 2020 roku ustanowiła nową normę wykorzystania przepustowości, która jest szczególnie widoczna w porównaniu z okresami sprzed pandemii” – powiedział OpenVault.

Wydajność sieci nie jest „prawidłową wymówką”

Opłaty za przekroczenie limitu danych zwiększają przychody Comcast, ale ograniczenie miesięcznego wykorzystania danych, niezależnie od tego, kiedy w miesiącu, w którym ma to miejsce, nie jest skutecznym narzędziem do zapobiegania zatorom sieci w czasie rzeczywistym. Comcast chwalił się dobrymi wynikami swojej sieci podczas pandemii, po raz kolejny pokazując, że limity danych są raczej grą dla zysku niż koniecznością.

Tong powiedział Comcast w liście na początku tego miesiąca, że ​​„[b]Dostęp do Internetu w paśmie drogowym jest podstawową usługą publiczną, szczególnie podczas trwającej pandemii… Ostatnią rzeczą, o którą nasi mieszkańcy muszą się martwić w tej chwili, jest to, czy napotkają ograniczenia danych, czy też poniosą znaczne nieprzewidziane wydatki, aby pozostać w kontakcie. “

„Pojemność sieci nie jest problemem dla Comcast ani uzasadnionym pretekstem do obciążania klientów wyższymi opłatami” – powiedział w rozmowie z Comcast 71 prawodawców z Massachusetts. list pod koniec grudnia. „Sam Comcast twierdzi, że ma dużą przepustowość w swojej sieci, w tym obszary, na których obecnie nie ma ograniczeń… Jest nie do pomyślenia, że ​​Comcast zdecydowałby się narzucić ten plan„ limitów i opłat ”podczas pandemii, kiedy wielu mieszkańców Massachusetts jest zmuszonych do pracy i chodzenia do szkoły z domu przez Internet ”.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook