Różności i nowinki technologia

Comcast wyłączył Internet setkom, mówiąc, że mają nielegalne połączenie

Logo Comcast / NBC.

Comcast twierdzi, że odsprzedawca usług szerokopasmowych nielegalnie sprzedawał usługę internetową Comcast w budynkach mieszkalnych w rejonie Denver i zakończył połączenia z tymi budynkami.

Jak donosi Denver7 w tym tygodniu, odcięcie dotknęło setki osób mieszkających w budynkach obsługiwanych przez AlphaWiFi, „która instaluje i obsługuje Internet w około 90 budynkach mieszkalnych w Denver”. Odcięcie było zaskoczeniem dla mieszkańców, w tym Kaley Warren, która pracowała w domu podczas pandemii:

„To moja cała linia życia” – powiedział Warren, który powiedział, że w zeszły piątek bez ostrzeżenia jej usługa internetowa zniknęła. „Czułem się zagubiony. To był naprawdę pierwszy raz podczas pandemii, kiedy poczułem:„ Co mam zrobić? ”

Gdy skontaktował się z Arsem, rzecznik Comcast powiedział, że „AlphaWiFi podlega standardowej umowie handlowej, która wyraźnie zabrania odsprzedaży usług Comcast”. Comcast nie odpowiedział na pytania o to, ile osób zostało dotkniętych i kiedy otrzymają przywrócenie usług, ale dostarczyło nam to samo oświadczenie, które wcześniej przekazał Denver7, które mówi:

Comcast dowiedział się, że AlphaWiFi odsprzedaje usługi internetowe Comcast indywidualnym klientom w całym rejonie Denver. Nieautoryzowaną odsprzedaż naszych usług traktujemy bardzo poważnie, ponieważ narusza ona nasze umowy i prawo oraz może negatywnie wpłynąć na usługi świadczone klientom w naszej sieci. Z dużym wyprzedzeniem powiadomiliśmy AlphaWiFi, że jej usługa zostanie zakończona, i poprosiliśmy o powiadomienie użytkowników, których to dotyczy, o konieczności przeniesienia ich usług. Przekazaliśmy również wiele wcześniejszych powiadomień mieszkańcom, których naszym zdaniem może to dotyczyć, i pracujemy nad przeniesieniem zainteresowanych do naszych usług mieszkaniowych. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia i pozostajemy dostępni, aby pomóc tym, których to dotyczy.

AlphaWiFi obwinia Comcast

Prezes AlphaWiFi, Keith Lawton, powiedział Denver7, że „Całkowicie kwestionujemy stanowisko Comcast w tej sprawie. Comcast znał nasz biznesplan i jasno powiedzieliśmy Comcast, że pomimo naszej różnicy zdań, chcieliśmy współpracować z nimi w celu przeniesienia tych kont bez zakłóceń . Niestety dla tych klientów Comcast zdecydował się zrezygnować z usług zamiast współpracować z nami i niepotrzebnie wpłynęło na tych klientów. AlphaWiFi nadal pilnie wspiera naszych klientów i przywraca im dostęp do Internetu ”.

Oświadczenie nie wyjaśnia teorii AlphaWiFi na temat tego, dlaczego może odsprzedawać usługę Comcast. Wczoraj skontaktowaliśmy się z AlphaWiFi, prosząc o szczegóły dotyczące kwestii odsprzedaży, o szczegóły dotyczące liczby budynków i mieszkańców, które straciły usługi oraz o aktualne informacje o tym, kiedy ludzie zostaną ponownie połączeni. Zaktualizujemy ten artykuł, jeśli otrzymamy odpowiedź.

Podobnie jak setki innych dostawców usług internetowych, Comcast podpisał zobowiązanie Federalnej Komisji Łączności, że będzie utrzymywać łączność użytkowników Internetu podczas pandemii. Ale zobowiązanie wygasło pod koniec czerwca i obejmowało indywidualnych użytkowników, którzy nie byli w stanie zapłacić rachunków, a nie przypadki nielegalnej odsprzedaży, więc i tak mogło nie mieć zastosowania do sytuacji w Denver.

Odcięcie najwyraźniej zaskoczyło również firmę zarządzającą budynkami. RIO Properties, które zarządza dziesiątkami budynków, w tym tym, w którym mieszka Warren, powiedział mieszkańcom w e-mailu: „Przepraszamy i nie wiedzieliśmy z góry, że to się stanie” – twierdzi Denver7. Wczoraj skontaktowaliśmy się z RIO i zaktualizujemy ten artykuł, jeśli otrzymamy odpowiedź.

Heidi Chapman, która również straciła służbę, nazwała wyłączenie podczas pandemii „bez serca”, mówiąc, że ludzie mogą stracić pracę, gdy nie mają dostępu do Internetu. “[S]nie wiedział nic o zbliżającym się zamknięciu Internetu, dopóki nie straciła dostępu do Internetu, a do zawarcia umowy z innym dostawcą Internetu może minąć nawet miesiąc ”- napisał Denver7.„ Została zmuszona do dodania hotspotu do swojego telefonu ”.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook